TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иста е како Аркан, нема ништо на Цеца: Обожавателите ја споредија Анастасија Ражнатовиќ со покојниот татко

Хаштаг - 10.06.2021

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан, последните неколку денови е во центарот на интересот на јавноста. Делумно е така поради прославата која ја организираше по повод роденденот, а ...

Цеца откри дека сака нов албум, голем концерт и документарец за својот живот

iPortal - 10.06.2021

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ се потсети на убавите моменти што и се случија во последните неколку месеци, а потоа откри и кога ќе објави нов албум. Имено, Цеца минатиот месец, но и на почетокот на јуни, имаше неколку прослави во своето ...

Лепа Брена ќе отвори музеј во нејзина чест – Пејачката открива што ќе содржи

iPortal - 10.06.2021

Фолкерката Лепа Брена (60) е сигурна дека музејот ќе биде одлична идеја за неа и дека на тој начин ќе им покаже на помладите генерации што сторила во нејзината повеќедецениска кариера. Неспорно е дека таа постигнала многу, но таа е толку присутна во ...

Цеца конечно отворено зборуваше за љубовната врска со Богдан: „Целосно сме посветени еден на друг“

Пулс24 - 10.06.2021

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ проговори за убавите моменти од нејзиниот живот. Таа зборуваше и за својата врска со Богдан Срејовиќ и не криеше дека е заљубена и дека навистина ужива. На прашањето дали фактот што нивната љубов се случи за време на ...

Цеца ќе прави филм за својот живот? Пејачката откри детали за момчето, внукот и кариерата

Хаштаг - 10.06.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна го прослави првиот роденден на внукот Жељко, а периодот од неговото раѓање до денес вели дека прелетал како за миг. „Многу брзо. Не се ни свртевме, а годината помина. Тоа е чудо.

Лепа Брена ги фотографираше стапалата во седмата деценија: Откри дел од телото кој никогаш не го покажува

Хаштаг - 10.06.2021

Пејачката Лепа Брена, покажа како се сонча и ужива во својот дом. Она што е интересно е дека пејачката откри дел од телото кој ретко го покажува. Имено, Брена ги фотографираше стапалата во седмата деценија, а преку фотографијата откри дека нотките ѝ ...

Лепа Брена станува „Бјути Брена“! Пејачката најави музеј и козметичка линија

Хитпортал - 10.06.2021

Многу нови идеи и бизниси започнаа ѕвездите ширум светот и на балканов заради пандемијата од корона вирусот, па така и Лепа Брена размислува за нови бизниси меѓу кои ги најавува „Бренеа бјути“ и „Брена здравје“.

Папарацо: Вака Ражнатовиќ се подготвуваа за првиот роденден на Жељко (видео)

Вистина.мк - 10.06.2021

Семејството Ражнатовиќ неодамна го прослави 1иот роденден на Жељко, е екипата на „Папарацо лов“ сега објави снимки за тоа семејството се подготвуваше пред големата прослава. Имено, екипата на „Папарацо лов“ го следеше популарното семејство.

ВИДЕО: Ражнатовиќ го прославија првиот роденден на Жељко, ваква забава уште не е видена на Балканот – погледнете кој сè ...

Курир - 10.06.2021

Семејството Ражнатовиќ неодамна го прослави 1иот роденден на Жељко, е екипата на „Папарацо лов“ сега објави снимки за тоа семејството се подготвуваше пред големата прослава. Имено, екипата на „Папарацо лов“ го следеше популарното семејство.

Цеца конечно проговори за врската со Богдан: „Посветени сме еден на друг“

Вистина.мк - 10.06.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ проговори за убавите моменти кои и се случуваат во последните неколку месеци. Таа проговори и за својата врска со Богдан Срејовиќ и откри дека многу е среќна. Љубовта ви се случи во време на корона.

Цеца конечно се огласи за врската со Богдан: „Секој ден уживаме“

Убавина и Здравје - 09.06.2021

Цеца Ражнатовиќ во разговорот со новинарите се задржа на убавите мигови што ѝ се случија последниве неколку месеци. Популарната пејачка првпат јавно зборуваше и за својата љбовна врска со Богдан Срејовиќ , не криејќи дека е вљубена и дека ужива во ...

Лепа Брена планира да отвори свој музеј: Еве што ќе има во него

Пулс24 - 09.06.2021

Фолк sвездата сама ќе се грижи за музејот Фолкерката и југословенска sвезда Лепа Брена (60) вели дека музеј во нејзина чест ќе биде одлична идеја и дека на тој начин ќе им покаже на помладите генерации што сторила во нејзината повеќедецениска ...

Лепа Брена планира да отвори музеј: Место ќе има и за малите Бренички

Женски магазин - 09.06.2021

Фолкерката и југословенска sвезда Лепа Брена (60) вели дека музејот ќе биде одлична идеја за неа и дека на тој начин ќе им покаже на помладите генерации што сторила во нејзината повеќедецениска кариера.

Контроверзната слика од Лепа Брена и маж кој ја бакнува на интимниот дел

Пулс24 - 09.06.2021

Лепа Брена важи за најпозната југословенска пејачка, а чии настапи се секогаш плански и неповторливи до најмалите детали. Контроверзна фотографија од нејзиниот дамнешен настап се појави на една социјална мрежа, додека некои дури се сомневаа дека ...

Кој е тајниот бизнис на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ?

Хаштаг - 09.06.2021

За што станува збор? Лепа Брена и Боба Живојиновиќ водат успешна деловна активност за чистење на фасади, покриви, патеки, но и патишта и отстранување на графити од sидовите веќе седум години.

Лепа Брена ќе отвори музеј во нејзина чест – Пејачката открива што ќе содржи

Скопје24 - 09.06.2021

Фолкерката Лепа Брена (60) е сигурна дека музејот ќе биде одлична идеја за неа и дека на тој начин ќе им покаже на помладите генерации што сторила во нејзината повеќедецениска кариера. Неспорно е дека таа постигнала многу, но таа е толку присутна во ...

Цеца откри кога ќе биде „Ушче 3“, нов албум, но и документарен филм за неа

Локално - 09.06.2021

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ се потсети на убавите моменти што и се случија во последните неколку месеци, а потоа откри и кога ќе објави нов албум. Имено, Цеца минатиот месец, но и на почетокот на јуни, имаше неколку прослави во своето ...

Музеј посветен на Лепа Брена: Покрај албумите, наградите и костимите, ќе се најдат и Бреничките

Убавина и Здравје - 09.06.2021

Фолк-пејачката Лепа Брена за време на едно свое гостување откри дека е сигурна дека музеј во нејзина чест е одлична идеја и дека на тој начин би им покажала на помладите генерации што постигна во текот на својата повеќедецениска успешна кариера.