TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судењето на Трамп во Сенатот би можело да започне на денот на инаугурацијата на Бајден

Локално - 14.01.2021

Судењето на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп во Сенатот, што следи откако Претставничкиот дом гласаше за негово отповикување, може да започне на 20 јануари, на денот на инаугурацијата на избраниот шеф на државата, Џозеф Бајден.

Сенатот може на Трамп да му ја одземе можноста за повторна кандидатура

Канал5

Пелоси: Трамп претставува закана за нацијата

Макфакс

Пелоси го потпиша решението за импичментот на Трамп во Претставничкиот дом

Курир

Пелоси го потпиша решението за импичментот на Трамп во Претставничкиот дом

24Инфо

Пелоси го потпиша решението за импичментот на Трамп во Претставничкиот дом

Независен

Пелоси го потпиша решението за импичментот на Трамп во Претставничкиот дом

Frontline

Опсервер +инфо Фокус Република Кајгана Либертас PressingTV Сител

ПЕЛОСИ: Ќе се претресуваат конгресмените на влез во Капитол, кој ќе одбие казна 10.000 долари

Денешен - 14.01.2021

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, најави дека сака да им изрече казни до 10.000 американски долари на пратениците кои ќе одбијат да минат низ скенер за оружје на влезот во Домот, поради немирите што се ...

Пелоси: Конгресмените ќе мора да платат казна од 10.000 долари ако избегнат претрес на влезот во Домот

Макфакс

ПЕЛОСИ ПРЕДУПРЕДУВА: Казни од 10.000 долари за конгресмените ако избегнат претрес при влегувањето во Претставничкиот дом

Локално

Пелоси: Конгресмените ќе мора да платат казна од 10.000 долари ако избегнат претрес на влезот во Домот

Вечер

Пелоси: Конгресмените ќе мора да платат казна од 10.000 долари ако избегнат претрес на влезот во Домот

24Инфо

Пелоси: Конгресмените ќе мора да платат казна од 10.000 долари ако избегнат претрес на влезот во Домот

Точка

Пелоси: Конгресмените ќе мора да платат казна од 10.000 долари ако избегнат претрес на влезот во Домот

Centar

+инфо А1 On Фокус Опсервер Курир MTM MakPress

Претставничкиот дом на Конгресот усвои резолуција за отповикување на Доналд Трамп врз основа на 25-от амандман

Независен - 13.01.2021

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес усвои резолуција со која се бара разрешување на Доналд Трамп, а е темелена на 25-от амандман од американскиот Устав. Резолуцијата го повикува потпретседателот Мајк Пенс да поведе постапка предвидена со ...

Претставничкиот дом на Конгресот усвои резолуција за отповикување на Доналд Трамп врз основа на 25-от амандман

Либертас

Претставничкиот дом на Конгресот усвои резолуција за отповикување на Доналд Трамп врз основа на 25-от амандман

OhridNews

Пенс има 24 часа да се изјасни за отповикување на Трамп

Република

Претставничкиот дом на Конгресот усвои резолуција за отповикување на Доналд Трамп врз основа на 25-от амандман

А1 On

Претставничкиот дом на Конгресот усвои резолуција за отповикување на Доналд Трамп врз основа на 25-от амандман

Сител

Претставничкиот дом на Конгресот усвои резолуција за отповикување на Доналд Трамп врз основа на 25-от амандман

24Инфо

+инфо Фокус 24 Вести iPortal ТВ21 Либертас CivilMedia MakPress

Пенс нема да се повика на 25. амандман за отстранување на Трамп

Вечер - 13.01.2021

Американскиот потпретседател Мајк Пенс изјави дека нема да попушти под притисокот од Претставничкиот дом управуван од демократите, да се повика на 25. амандман, тврдејќи дека тој не треба да служи како средство за казнување или за узурпација, ...

Пенс нема да се повика на 25. амандман за отстранување на Трамп

24Инфо

Пенс одлучи за судбината на Трамп: Тој нема да се покори на притисокот на демократите, 25-тиот амандман не е наменет за тоа

Курир

Пелоси: Трамп е опасност за нацијата која сите ја сакаме

Кајгана

Пелоси: Трамп е опасност за нацијата која сите ја сакаме

Либертас

Пелоси: Трамп е опасност за нацијата која сите ја сакаме

24Инфо

Пелоси: Трамп мора да биде отповикан, тој е опасност за нацијата која сите ја сакаме

Фокус

А1 On Слободен Печат Press24 MakPress Опсервер Press24 Макфакс ММС