TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЕФА не дозволи ПАОК и Динамо Загреб да имаат гостински навивачи

Спортклуб - 29.02.2024

УЕФА официјално им забрани на навивачите на Динамо Загреб и ПАОК да патуваат на гостувањето на нивната екипа. Овие два тима ќе се сретнат во осминафиналето на Конференциската лига. Првиот осминафинален натпревар меѓу Хрватите и грчката екипа е на 7 ...

УЕФА забрани присуство на грчки навивачи во Загреб

Екипа - 29.02.2024

Хрватскиот шампион Динамо Загреб, ќе се обиде во „домашна атмосфера“ да обезбеди подобар резултат во првиот меч од 1/8 финалето во Лигата на Конференции против солунски ПАОК. УЕФА денеска донесе одлука со која забранува да има грчки навивачи на ...

УЕФА: Без гостински навивачи на дуелите меѓу Динамо Загреб и ПАОК

Слободен Печат - 29.02.2024

Грчкиот фудбалски клуб ПАОК денеска соопшти дека нема да има гостински навивачи на натпреварите од осминафиналето на Конференциската лига против Динамо Загреб . Грчките медиуми потсетуваат дека лани во август во Атина во голема тепачка со ...

УЕФА: На фановите на ПАОК им е забрането да дојдат на “Максимир“ во Загреб!

SportSport - 29.02.2024

Очекувано, ако се знае што се случување минатото лето во Атина меѓу фановите на АЕК и Динамо Загреб. Имено познато е дека на 7 март во Загреб во меч од 1/8 финалето во ЛК, Динамо ќе го пречека ПАОК.

УЕФА стравува од нереди: Навивачите на ПАОК добија забрана за гостувањето во Загреб

Спортски - 29.02.2024

Полицијата во Хрватска го извести грчки ПАОК дека навивачите на клубот нема да добијат дозвола за патување на 1/8 финалниот натпревар помеѓу овие две екипи во Конференциската лига. Истата забрана ќе важи и за навивачите на Динамо Загреб во Солун.

Навивачите на ПАОК добија забрана за влез во Хрватска

Екипа - 29.02.2024

Хрватската полиција го известила грчкиот ПАОК дека навивачите на тој клуб нема да смеат да патуваат на 1/8 финалниот натпревар од Конференциската лига со Динамо Загреб. Истото важи и за навивачите на Динамо за мечот во Солун, иако симпатизерите на ...

УЕФА пресече - фановите на ПАОК не смеат да одат во Загреб!

Sport 1 - 29.02.2024

УЕФА донесе одлука за забрана на присуство на гостински навивачи на мечот од осминафиналето од Конференциската лига меѓу Динамо Загреб и ПАОК. Првиот осминафинален меч меѓу Динамо Загреб и ПАОК се игра на 7.

УЕФА им забрани на фановите на ПАОК да одат во Загреб!

24Фудбал - 29.02.2024

УЕФА донесе одлука за забрана на присуство на гостински навивачи на мечот од осминафиналето од Конференциската лига меѓу Динамо Загреб и ПАОК. Првиот осминафинален меч меѓу Динамо Загреб и ПАОК се игра на 7.

УЕФА забрани присуство на грчки навивачи во Загреб

Курир - 01.03.2024

Хрватскиот шампион Динамо Загреб, ќе се обиде во „домашна атмосфера“ да обезбеди подобар резултат во првиот меч од 1/8 финалето во Лигата на Конференции против солунски ПАОК. УЕФА донесе одлука со која забранува да има грчки навивачи на трибините на ...