TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рангник: Јас сум повеќе од среќен и позитивно изненаден

24 Вести - 06.12.2021

Генерално, сум повеќе од среќен и позитивно изненаден од физичката состојба на играчите и интензитетот на играта. Првиот половина час беше навистина добар. Нашето темпо беше со доста висок интензитет, изјави привремениот менаџер на Манчестер ...

Рангник: Јас сум повеќе од среќен и позитивно изненаден

Опсервер

Колосален потег на Фред вреден три бода – новинарите го прашаа дали мислеше дека ќе погоди..

Спортклуб - 06.12.2021

Манчестер Јунајтед вчера оствари исклучително важна, но и тешка победа со 1:0 против Кристал Палас, во првиот официјален натпревар на новиот тренер, Ралф Рангник. Германскиот стратег ќе го води Јунајтед барем до крајот на сезоната според ...

ВИДЕО: Победничко деби за Рангник, Фред обезбеди тежок триумф за Јунајтед

Gol.mk

ВИДЕО: Фред е херојот во дебито на Рангник со Манчестер јунајтед

Слободен Печат

Фред мајсторски погоди, Рангник дебитираше со победа на клупата на Јунајтед (ВИДЕО)

Дерби

Рангник со победа ја започна авантурата на „Олд Трафорд“🎥

Спортски

Деби на Рангник со победа: Фред му донесе триумф на Јунајтед (ВИДЕО)

Екипа

ФОТОГАЛЕРИЈА: Како Рангник ја прослави победата на Јунајтед без примен гол

Дриблинг

Спортманија Спортманија Спортклуб МакФудбал Дриблинг