TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

В понеделник почнува првата фаза од пописот – од 1 март до 21 април нашите иселеници ќе можат да се попишат онлајн

ТВ21 - 27.02.2021

Еден месец пред официјалниот старт на најголемата статистичка операција, задутре започнува пописот на иселениците, кој ќе трае 50 дена, односно од први март па се до 21 април до кога ќе трае и официјалниот дел од пописот.

Стартува пописот – иселениците ќе се попишуваат први

Телма

Од понеделник почнува првата фаза на пописот

Канал5

Попис: За иселениците посебна онлјан апликација

Алсат-М

Од понеделник почнува првата фаза на пописот

Сител

Власта упорно турка попис и покрај граѓанските потписи против

Алфа

Подготовките за пописот за професионално спроведување на статистичката операција, наспроти црната пропаганда и политизацијата

CivilMedia

ТВ21 +инфо Точка +инфо Скопје инфо Р.С.Европа МКД Нетпрес

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почнува првата фаза од пописот, оние кои се во странство може да се самопопишат

Фактор - 27.02.2021

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците. Eден месец пред официјалниот старт на Пописот на населението, ...

Од понеделник почнува првата фаза на пописот: Ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците

ТВ21

Првата фаза од пописот почнува в понеделник

Р.С.Европа

Од понеделник почнува првата фаза на пописот -ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците

Опсервер

Од понеделник почнува прва фаза на Пописот - ќе се попишуваат иселеници, затвореници и бездомници

24 Вести

Од понеделник ќе се попишуваат иселениците, затворениците и бездомниците

Фокус

Од понеделник почнува првата фаза на пописот -ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците

Либертас

Слободен Печат Frontline Сител Скопје1 24Инфо OhridNews еМагазин

Од понеделник ќе се попишуваат иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците

Фактор - 27.02.2021

Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците. Eден месец пред официјалниот старт на Пописот на населението, домаќинствата и становите, почнува попишувањето на вработените ...

Од понеделник започнува првата фаза на пописот, со попишување на дијаспората

Акцент

Од утре почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомиците

Опсервер

Од утре почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомиците

Либертас

Од утре почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомиците

Фокус

Од утре почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците

Слободен Печат

Од утре преку веб-апликација почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомиците

МКД

Скопје инфо Frontline