TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попладне во Вила Водно средба меѓу Пендаровски и Заев

Алсат-М - 16.05.2019

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во 16:15 часот, во Вилата Водно ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, соопшти кабинетот на шефот на државата. Тоа ќе биде прва средба меѓу нив двајца по инаугурацијата, на којашто поради користење ...

Страницата на Пендаровски во изработка, новото име напишано на три јазици

Макфакс - 16.05.2019

Новата официјална страница на претседателот, Стево Пендаровски е во изработка. Информацијата за изработката на сајтот и новото име на државата Република Северна Македонија се напишани на три јазици: македонски, албански и англиски јазик.

Заев на средба со Пендаровски во Вила Водно

Р.С.Европа - 16.05.2019

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Вила Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев, соопшти неговиот кабинет. Заев не присуствуваше на инаугурацијата на Пендаровски, бидејќи користеше слободни денови.

Пендаровски ќе се сретне со Заев во „Вила Водно"

Press24 - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев. Средбата ќе биде во Вила Водно каде Пендаровски седна на претседателското ...

Заев оди на кафе во Вила Водно кај Пендаровски

PressingTV - 16.05.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево ќе оди на кафе во Вила Водно кај новоизбраниот претседател Стево Пендаровски. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата. Ова е прва средба по инаугурацијата.

Попладнево Заев на средба кај Пендаровски

Локално - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата.

Денеска претседателот Пендаровски ќе се сретне со премиерот Заев во вилата на Водно

ТВ21 - 16.05.2019

Новоименуваниот претседател Стево Пендаровски денеска во вилата Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев, со што ова ќе биде прва официјална средба меѓу претседателот и премиерот по инаугурацијата на Пендаровски во неделата.

Пендаровски денес ќе го угости Заев

Фактор - 16.05.2019

Во вилата на Водно, новиот претседател денеска ќе го угости премиерот Заев. Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев, соопштија од кабинетот на претседателот.

Прво премиерско-претседателско кафе: Заев денеска ќе се сретне со Стево Пендаровски

Centar - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев.

Претседателот Пендаровски оствари средби со амбасадорите на Кина и на Словенија

AKO - 15.05.2019

,,Ќе ги поддржам сите иницијативи што произлегуваат од соработката меѓу Кина и земјите на Централноисточна Европа. Инфраструктурниот проект „Патот на свилата“, отвора сериозна перспектива за нови инвестиции и развивање на економијата на нашата земја.

Се екипира тимот на Пендаровски

Телма - 15.05.2019

Универзитетскиот професор Александар Спасов, државниот секретар во МНР Виктор Димовски, членот на економско социјалниот совет на СДСМ, Тоше Зафиров, професорката Ана Чупеска, граѓанската активистка Мерсиха Смаиловиќ најверојатно ќе бидат дел од ...

Виктор Димовски за заминувањето во кабинетот на Пендаровски – шпекулација!

PressingTV - 15.05.2019

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи како „шпекулација“ ги оцени информациите во повеќе медиуми дека тој заминува во кабинетот на новоизбраниот претседател на државата, Стево Пендаровски.

Претседателот Пендаровски ги прими амбасадорите на Република Словенија и на Народна Република Кина

ТВ21 - 15.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му ...

Страницата на Пендаровски во изработка, новото име напишано на три јазици

А1 On - 16.05.2019

Новата официјална страница на претседателот, Стево Пендаровски е во изработка. Информацијата за изработката на сајтот и новото име на државата Република Северна Македонија се напишани на три јазици: македонски, албански и англиски јазик.

Од денеска започнува со работа тандемот Заев - Пендаровски

Фактор - 15.05.2019

Премиерот Зоран Заев денеска им се враќа на своите работни обврски и му завршува четиридневниот одмор од 10 до 14 мај поради кој не присуствуваше на инаугурацијата на новоизбраниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски.

Попладнево Заев на претседателско кафе во Вилата Водно

Скопје1 - 16.05.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево ќе оди на кафе во Вила Водно кај новоизбраниот претседател Стево Пендаровски. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата.

Средба Пендаровски – Заев во Вила Водно

А1 On - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на ...

Заев на гости кај Пендаровски прв пат по инаугурацијата

Фокус - 16.05.2019

Пре тседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со премиерот, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата.

Попладнево средба Пендаровски-Заев

Тера - 16.05.2019

Новоименуваниот претседател Стево Пендаровски денеска во вилата Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев, со што ова ќе биде прва официјална средба меѓу претседателот и премиерот по инаугурацијата на Пендаровски во неделата.

Прво претседателско-премиерско кафе: Заев денеска ќе се сретне со Стево Пендаровски

1tv - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев.

Пендаровски: Никому ништо не должам за изборот за претседател

Алсат-М - 14.05.2019

Никому ништо не должам за изборот за претседател. Вака новиот шеф на државата Стево Пендаровски во интервју за „360 степени“ одговара на прозивките од критичарите и опозицијата дека неговата победа ќе се исплаќа со високи политички кредити.

Пендаровски претседател на Северна Македонија

24 Вести - 14.05.2019

Претседател на Република Северна Македонија – Централниот регистар и официјално изврши промена на името на институцијата, два дена по стапувањето на функцијата на новиот шеф на државата. Претходно, Горѓе Иванов одбиваше да ја изврши промената и да ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Нема да го прекинувам сообраќајот додека се движам низ Скопје

Алсат-М - 14.05.2019

Новоизбрабниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски во интервју за “360 степени” изјави дека ќе направи максимални напори да не го блокира целиот град за време на неговото движење.

Заев сакал да размисли пред да прави кадровски резови

Независен - 14.05.2019

Енигматичното отсуство на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, од инаугурацијата на Стево Пендаровски за претседател ја подгреа дополнително неизвесноста во владејачкиот табор. Во ситуација кога се шпекулира дека само неколкумина најблиски ...

Пендаровски: Не должам никому ништо за изборот на претседател

Република - 14.05.2019

Не должам никому ништо за изборот на претседател, вели новиот македонски претседател во интервјуто за „360 степени“, одговарајќи на прашањето дали се чувствува како должник, имајќи предвид дека критичарите велат дека Стево Пендаровски и СДСМ допрва ...

Пендаровски ги прими амбасадорите на Република Словенија и на Народна Република Кина

Press24 - 15.05.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му упатија искрени честитки ...

Страницата на Пендаровски во изработка, новото име напишано на три јазици

24Инфо - 16.05.2019

Новата официјална страница на претседателот Стево Пендаровски е во изработка. Информацијата за изработката на сајтот и новото име на државата Република Северна Македонија се напишани на три јазици: македонски, албански и англиски јазик.

Средба меѓу Пендаровски и Заев во Вила Водно

Скопје инфо - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на ...

Премиерот Заев ќе се сретне со претседателот Пендаровски

CivilMedia - 16.05.2019

Новоименуваниот претседател Стево Пендаровски денеска во вилата Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев, со што ова ќе биде прва официјална средба меѓу претседателот и премиерот по инаугурацијата на Пендаровски во неделата.

Пендаровски ги прими амбасадорите на Словенија и на Народна Република Кина

24Инфо - 15.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му ...

Претседателската страница во изработка, новото име напишано на три јазици

Н.Македонија - 16.05.2019

Новата официјална страница на претседателот Стево Пендаровски е во изработка. Информацијата за изработката на сајтот и новото име на државата Република Северна Македонија се напишани на три јазици: македонски, албански и англиски јазик.

Средба Пендаровски – Заев во Вила Водно

Либертас - 16.05.2019

Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на ...

Средба Пендаровски – Заев во Вила Водно

Канал5 - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата.

Пендаровски попладне во вила Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев

Слободен Печат - 16.05.2019

Претседателот и премиерот ќе имаат разговори на различни актуелни теми за државата. Новиот претседател Стево Пендаровски денеска во вилата Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев, со што ова ќе биде прва официјална средба меѓу претседателот и ...

Пендаровски ги прими амбасадорите на Словенија и на Кина

Независен - 15.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му ...

ДЕНЕСКА ПОПЛАДНЕ: Претседателот Пендаровски ќе го прими премиерот Заев во Вила Водно

Денешен - 16.05.2019

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на ...

Пендаровски ги прими амбасадорите на Словенија и на Кина

Сител - 15.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му ...

Средба Пендаровски – Заев во Вила Водно

MakPress - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на ...

Амбасадорите на Кина и Словенија го посетија Пендаровски

+инфо - 15.05.2019

Меѓу првите средби на новиот претседател, Стево Пендаровски, се со амбасадорот на Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Кина, Јин Лисјен, соопштија денеска од неговиот кабинет. „На средбата со амбасадорот Милан Јазбек беа разменети мислења за ...

Пендаровски ги прими амбасадорите на Словенија и на Кина

Опсервер - 15.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му ...

Пендаровски ги прими амбасадорите на Словенија и на Кина

1tv - 15.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му ...

Пендаровски ги прими амбасадорите на Словенија и на Народна Република Кина

iPortal - 15.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му ...

Пендаровски ги прими амбасадорите на Словенија и на Кина

А1 On - 15.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му ...

Пендаровски ги прими амбасадорите на Словенија и на Кина

MakPress - 15.05.2019

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими амбасадорот на Република Словенија, Милан Јазбек и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен. Амбасадорите во име на претседателите на двете земји, му упатиле ...