TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО замина во историјата, од денеска нов закон за Јавно обвинителство

Сител - 30.06.2020

Специјалното јавно обвинителство заминува во историјата. Од денеска почнува да важи новиот закон за јавно обвинителство кој Собранието го донесе во февруари годинава по повеќемесечна жестока дебата и партиски преговори со кои се обезбеди неопходното ...

СЈО официјално згасна- како изгледаше големиот подем и уште поголемиот пад на Катица Јанева и СЈО?!

Алфа - 30.06.2020

Вака неславно заврши бајката наречена СЈО. Специјалното јавно обвинителство официјално стана историја. Надежта за правда кај владејачката СДСМ, заврши неславно. Катица Јанева која пред четири години, за многумина беше херој, сега заврши со ...

Од денеска официјален крај на СЈО

Алсат-М - 30.06.2020

Кога беше формирано, ги отвораше речиси сите дотогаш затворени железни врати на институциите. Од денеска Специјалното обвинителство ја затвори својата врата. Тоа повеќе не постои откако се укина со новиот Закон за Јавно обвинителство, но поранешните ...

СЈО официјално згасна, но борбата за правда не застанува, вели Фетаи

Мета - 30.06.2020

Од денеска стапува во сила новиот Закон за јавно обвинителство. Со тоа и официјално престанува да постои Специјалното јавно обвинителство, СЈО, кое беше во центарот на вниманието на јавноста додека ги водеше истрагите и покренуваше обвиненија против ...

Фетаи за згаснувањето на СЈО: Борбата за правда не запира

МКД - 30.06.2020

Ниту животот застанува, ниту борбата за правда ќе запре, рече Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм" по згаснувањето на СЈО и стапувањето на сила на новиот Закон за јавно обвинителство.

Фетаи и Ристовска: СЈО згасна, но борбата за правда продолжува со нова рамка

CivilMedia - 30.06.2020

Со згаснувањето на СЈО не заврши бирбата за правда во земјава. Со новиот закон за Јавно Обвинителство, поранешната обвинителка на СЈО, Фатиме Фетаи, рече дека борбата продолжува а во тоа сега се фклучуват сите обвинители.

Фетаи: Новиот закон за ЈО им дава можност на обвинителите да се справат со криминаот

А1 On - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фетаи за згаснувањето на СЈО: Ниту животот застанува, ниту борбата за правда запира

Нова ТВ - 30.06.2020

Ниту животот застанува, ниту борбата за правда ќе запре, рече Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм“ во врска со стапувањето во сила на новите одредби во Законот за Јавно Обвинителство со што практично згаснува поранешното Специјално Јавно ...

Фетаи по згаснувањето на СЈО: Борбата за правда не застанува тука

ТВ21 - 30.06.2020

Од денеска СЈО и официјално заминува во историјата, со стапување на сила на новиот Закон за јавното обвинителство. Обвинителката Фатиме Фетаи која беше обвинителка во СЈО, вели дека со згаснувањето на СЈО, не застанува борбата за правда.

Фетаи: Новиот закон за ЈО им дава можност на обвинителите да се справат со криминалот

Скопје1 - 30.06.2020

Со стапување во сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фетаи: Борбата за правда не застанува тука

Вечер Прес - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот закон за јавно обвинителство, борбата за правда не застанува, ниту животот застанува. -Тоа единствено претставува една нова законодавна рамка која ни дава можност на сите обвинители заеднички на нов начин да се ...

СЈО – За Фетаи борбата против криминалот не запира, за Ристоска начинот на кој згасна не заслужува коментар

360 степени - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот закон ниту борбата за правда застанува ниту живото тука застанува, изјави денеска обвинителката Фатиме Фетаи која беше една од најистакнатите обвинителки во Специјалното јавно обвинителство, кое со стапувањето на сила ...

Фетаи за згаснувањето на СЈО: Борбата за правда тука не застанува!

Фокус - 30.06.2020

СЈО од денеска и официјално згаснува, односно со стапување на сила на новиот Закон за Јавното обвинителство. Обвинителката Фатиме Фетаи која беше дел од тимот на СЈО, вели дека со стапување на сила на новиот закон ниту борбата за правда застанува, ...

Фетаи: Законот за јавно обвинителство ни дава нова шанса за борба против криминалот

24 Вести - 30.06.2020

Законот за јавно обвинителство ни дава нова шанса за борба против криминалот, изјави јавната обвинителка Фатиме Фетаи и порача да се фокусираме кон иднината, а да не се враќаме на грешките од ...

СЈО официјално згаснува

Сител - 30.06.2020

Од денеска стапува на сила новиот закон за Јавното Обвинителство кој става дефинитивен крај на работата на СЈО. Собранието го донесе овој закон во февруари годинава непосредно пред распуштањето на овој собраниски состав со кој од денеска СЈО ...

СЈО-реквием на поривот за правда

Призма - 30.06.2020

2016 година. 12 февруари. 11.30 часот. Улица Теодосиј Гологанов во Скопје. Ова се времето и местото кога новото обвинителство со долго официјално име, кое доби кратенка СЈО, ја закажа првата прес-конференција.

Фетаи за згаснуавњето на СЈО: Ниту борбата за правда, ниту животот тука застанува

Слободен Печат - 30.06.2020

СЈО од денеска и официјално згаснува, односно со стапување на сила на новиот Закон за Јавното обвинителство. Обвинителката Фатиме Фетаи која беше дел од тимот на СЈО, вели дека со стапување на сила на новиот закон ниту борбата за правда застанува, ...

Фетаи за згаснувањето на СЈО: Борбата за правда тука не застанува

Press24 - 30.06.2020

СЈО од денеска и официјално згаснува, односно со стапување на сила на новиот Закон за Јавното обвинителство. Обвинителката Фатиме Фетаи која беше дел од тимот на СЈО, вели дека со стапување на сила на новиот закон ниту борбата за правда застанува, ...

Фетаи: Новиот закон ни дава шанса за борба против криминалот

Локално - 30.06.2020

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи која беше дел од тимот на СЈО, вели дека законот за јавно обвинителство ни дава нова шанса за борба против криминалот. „Со стапување на сила на новиот закон за јавно обвинителство, борбата за правда не застанува.Тоа ...

СЈО згасна, за Фетаи борбата за правда не застанува тука

Независен - 30.06.2020

Фото: Б. Грданоски Со стапување на сила на новиот закон за јавно обвинителство, борбата за правда не застанува, ниту животот застанува. -Тоа единствено претставува една нова законодавна рамка која ни дава можност на сите обвинители заеднички на нов ...

Фатиме Фетаи ќе тера правда и по „згаснатото„СЈО

Expres - 30.06.2020

Една од обвинителките која беше дел од тимот на СЈО, кој денеска „згасна“, вели дека со стапување на сила на новиот закон ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува. „Тоа единствено претставува една нова законодавна рамка која ни ...

Фатиме Фетаи: Борбата за правда тука не застанува!

Мак. Весник - 30.06.2020

СЈО од денеска и официјално згаснува, односно со стапување на сила на новиот Закон за Јавното обвинителство. Обвинителката Фатиме Фетаи која беше дел од тимот на СЈО, вели дека со стапување на сила на новиот закон ниту борбата за правда застанува, ...

Фатиме Фетаи: Новиот закон за ЈО им дава можност на обвинителите да се справат со криминаот

Канал5 - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм".

Фатиме Фетаи: Новиот закон за ЈО им дава можност на обвинителите да се справат со криминаот

24Инфо - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Со новиот закон за ЈО ниту борбата за правда застанува, ниту животот, смета Фатиме Фетаи

ММС - 30.06.2020

-Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фетаи: Новиот закон за ЈО им дава можност на обвинителите да се справат со криминалот

Press24 - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фатиме Фетаи: Новиот закон за ЈО им дава можност на обвинителите да се справат со криминаот

Опсервер - 30.06.2020

Скопје, 30 јуни 2020 () – Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фатиме Фетаи: Новиот закон за ЈО им дава можност на обвинителите да се справат со криминаот

Скопје инфо - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фетаи: Законот за ЈО значи дека борбата за правда продолжува

Р.С.Европа - 30.06.2020

Со стапување во сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фатиме Фетаи: Со Законот за ЈО ниту борбата за правда застанува, ниту животот застанува

MakPress - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фетаи: Новиот закон за ЈО им дава можност на обвинителите да се справат со криминалот

+инфо - 30.06.2020

Специјалното јавно обвинитество од денеска и официјално згаснува, односно со стапување на сила на новиот Закон за Јавното обвинителство. Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука ...

Фатиме Фетаи: Ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува

еМагазин - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.

Фетаи и Ристoска: СЈО згасна, но борбата за правда продолжува со нова рамка

Frontline - 30.06.2020

Новите одредби се нова законска рамка што им дава и можности на обвинителите за заедничка борба против криминалот и корупцијата. Начините за нивно користење зависат од обвинителите, истакна Фетаи по денешно рочиште на Монструм.

[Видео] Како изгледаше големиот подем и уште поголемиот пад на Катица Јанева и СЈО?!

Мак. Весник - 30.06.2020

А како почна ова Обвинителство? Како резултат на политички договор меѓу тогаш владејачката ВМРО-ДПМНЕ и опозициската СДСМ. Актуелната власт во 2016 година СЈО го користеше во кампањата за предвремените парламентарни избори.

Фатиме Фетаи: Новиот закон за ЈО ни дава нова можност да се справиме со криминалот

Денешен - 30.06.2020

Со стапување на сила на новиот Закон за Јавно обвинителство ниту борбата за правда застанува, ниту животот тука застанува, порача денеска обвинителката Фатиме Фетаи по денешното рочиште за „Монструм”.