TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку едно лице загинато во голем пожар во зграда во Рим

Сител - 02.06.2023

Најмалку едно лице загинато во голем пожар во зграда во главниот град на Италија. Повредени се девет лица и пожарот е под контрола, велат од римската противпожарна единица. Причината за пожарот сеуште не е ...

(Видео) Пожар проголта висококатница во Италија: едно лице загина, има повредени

Макфакс - 02.06.2023

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во голем пожар што избувна денеска во повеќекатница во Рим, јавија локалните медиуми. Пожарникарите пронашле мртов маж на скалите од станбена зграда, јави новинскaта агенции АНСА.

(ВИДЕО) Загина жена, а најмалку 17 лица се повредени во пожар во зграда во Рим

А1 On - 02.06.2023

Пожар избувна во седумкатница во Рим, која беше во реконструкција, при што загина најмалку едно лице. Според медиумите, загина една жена, а најмалку 17 лица се повредени. Според италијанските медиуми, пожарот избувнал на катот каде што се реновирало.

Пожар избувна во зграда во Рим, најмалку еден повреден

Република - 02.06.2023

Најмалку едно лице загинато во голем пожар во зграда во главниот град на Италија. Маж бил пронајден мртов на скалите од Повредени се девет лица и пожарот е под контрола. Пожарот зафатил седум од осум ката на зградата, која беше во фаза на ...

Гори зграда во Рим: Најмалку еден загинат, десетина повредени (ВИДЕО)

Канал5 - 02.06.2023

Пожарот во зградата настанал по експлозија, но причината се уште не е позната. Пожар избувнал попладнево во седумкатница во Рим, која што била во реконструкција, при што загинало најмалку едно лице.

ВИДЕО: Пожар во зграда во Рим, загина една жена, 17 станари се повредени

Слободен Печат - 02.06.2023

Седумкатница во Рим која се реновирала беше зафатена од пламен во петокот попладне, при што една жена загина, а најмалку 17 се повредени, соопштија италијанските власти. Пожарот во зградата, која се наоѓа во населбата Коли Аниен во главниот град на ...

(ВИДЕО) ГОРИ ЗГРАДА ВО РИМ Една жена загинала, 17 лица се повредени

+инфо - 02.06.2023

Пожарот во зградата настанал по експлозија, но причината сѐ уште не е позната. Пожар избувнал попладнево во седумкатница во Рим, која што била во реконструкција, при што загинало најмалку едно лице.

(Видео) Пожар проголта висококатница во Италија: едно лице загина, има повредени

Centar - 03.06.2023

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во голем пожар што избувна денеска во повеќекатница во Рим, јавија локалните медиуми. Пожарникарите пронашле мртов маж на скалите од станбена зграда, јави новинскaта агенции АНСА.

Изгоре зграда во Рим

Lider - 03.06.2023

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во голем пожар што избувна денеска во повеќекатница во Рим, јавија локалните медиуми. Пожарникарите пронашле мртов маж на скалите од станбена зграда, јави новинскaта агенции АНСА.