TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал и политика: Макрон одиграл клучна улога за Мбапе да остане во Париз

Sport 1 - 23.05.2022

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, кој пред нешто повеќе од еден месец доби втор мандат како прв човек на својата земја одиграл клучна улога во задржувањето на Килијан Мбапе во Пари Сен Жермен и пресвртот што се случи во 48 часа, откако сѐ ...

Мбапе испрати порака за утеха до навивачите на Реал Мадрид (ФОТО)

Sport 1

Ди Марија за потегот на Мбапе: Донесе вистинска одлука, има време да оди во Мадрид

Дерби

Откако не успеа со Халанд и Мбапе, Реал се сврте кон фудбалер на Милан

SportMedia

Мбапе со порака до навивачите на Реал: Го разбирам вашето разочарување

Спортклуб

Мбапе се огласи на социјалните мрежи: Ќе бидам голем навивач на Реал Мадрид (Фото)

Дерби

Мбапе со чудна објава: Во финалето од ЛШ ќе бидам најголем навивач на Реал Мадрид (ФОТО)

Спортманија

Sport 1 СуперСпорт Слободен Печат 24Фудбал Gol.mk Sport M Спортски Sport 1