TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брилијантниот Хаверц со три гола и асистенција во целосното деби на „Мостот“, Њукасл броеше до седум во Карабао Купот

ММС - 24.09.2020

Лига Купот, особено во овој ран период од сезоната, секогаш бил прилика за рушење рекорди, деби настапи од соништата, адаптирање на новата лига на аквизициите кои доаѓаат од други тимови и земји.

Челси се отвори во Купот, Кај Хаверц е нова ѕвезда

Оff.net - 24.09.2020

Без поголеми проблеми момците на Френки Лампард го прегазија Барнсли од Чемпионшип во Лига Купот со 6:0. Јунак на вечерта беше 21-годишниот Кај Хаверц за кого Абрамович даде вреќа со ...

ВИДЕО: Лампард сака ваков Хаверц – го посрамоти голманот и со топка влезе во гол!

Gol.mk - 24.09.2020

На третиот натпревар за новиот клуб Челзи , Каи Хаверц конечно ги покажа своите квалитети и одигра партија каква што се очекува од него. На Куп дуелот против Барнсли (6-0), младиот германски ас го запиша првиот хет-трик како член на „сините“ од ...

Големото промашување на Баркли против Барсли 🎥

Спортски - 24.09.2020

Фудбалерите на Челзи вчера го декласираа Барнсли со 6:0 во првото коло од Лига Купот. „Сините“ без многу проблеми се пласПоираа во следната фаза и постигнаа дури шест гола. Во овој натпревар блескаше засилувањето Каи Хаверц кој постигна хет-трик.

Хаверц по „хет-трикот“: Сакам да постигнам многу голови за Челси

Опсервер - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 () – 21-годишниот германски играч за врска на Челси, Каи Хаверц постигна „хет-трик“ во победата од 6:0 над Барнсли во натпревар од 3. коло на Лига купот. Фудбалерот беше многу задоволен од своето достигнување, но беше ...

ВИДЕО: Арсенал го елиминира Лестер,Челси сигурен, Њукасл и Евертон сигурни против нисколигашите

Спортклуб - 24.09.2020

Фудбалерите на Челси, Арсенал, Евертон и Њукасл се пласираа во осминафиналето од купот на Англија. Челси го совлада убедлива Барнсли со 6:0, со што покажа дека се еден од фаворитите во ова натпреварување.

Лига куп: Челси и Њукасл без милост, Арсенал славеше во дербито со Лестер (видео)

OhridNews - 23.09.2020

Фудбалерите на Арсенал се пласираа во втората рунда од англискиот Лига куп совладувајќи го Лестер со 2-0 во дербито од првата рунда. „Топчиите“ погодоците за победа ги постигнаа во второто полувреме.

Хаверц почна да функционира, постигна хет-трик за убедлива победа на Челси (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.09.2020

Каи Хаверц даде три гола во убедливата победа на Челси од 6-0 над Барнсли во Лига Купот, Арсенал го доби дербито против Лестер со 2-0, Евертон со 5-2 славеше кај Флитвуд. По разочарувачките први настапи за Челси, Хаверц денеска профункционира во ...

Седум, шест и пет на Њукасл, Челзи и Евертон, Арсенал го доби дербито со Лестер (Видео)

Спортманија - 23.09.2020

Рутински победи со по 6:0 забележаа Челзи и Њукасл против Барнсли, односно Морекамб, славеше и Евертон со 5:2 против Флитвуд, а дербито на Кинг Пауер го реши автоголот на Фукс Њукасл и Челзи имаа полесен тренинг и постигнаа седум, односно шест гола ...

Хаверц се чекираше во Челзи со хет-трик, чудо е како Барнсли игра во Чемпионшип (Видео)

Спортманија - 23.09.2020

Најскапото летно засилување на Челзи ги постигна првите погодоци во новиот клуб, во меч на кој гостите не личат на фудбалски клуб и направија три големи грешки Каи Хаверц се запиша во листата на стрелците во новиот клуб Челзи, а по нешто повеќе од ...

ВИДЕО: Арсенал го доби дербито со Лестер, Хаверц блесна со три гола за ново коло на Челзи

Gol.mk - 23.09.2020

Лондонски Арсенал со победа го отвори Лига Купот на Англија , откако во дербито на 1/16 финалето како гостин славеше над Лестер Сити со 0-2. Оваа победа на „топџиите“ е само потврда дека Микел Артета е мајстор за куп-натпреварувања, откако во ...

Хаверц се распука во Куп победата на Челси, Арсенал ги среди „лисиците“ од Лестер (ВИДЕО)

Дерби - 23.09.2020

Екипите на Челси и Арсенал забележаа победи на вечерашните мечеви во англискиот Лига Куп, а со тоа пласман во наредната фаза на ова натпреварување. „Сините“ го декласираа составот на Барнсли со 6-0, а во главна улога беше летното засилување Каи ...

Хаверц со хет-трик за Челси во Лига купот (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.09.2020

Челси вечерва заедно со Њукасл беа најефикасни во Лига купот за пласман во наредната фаза. Лондонските „сини“ на „Стемфорд бриџ“ со 6:0 го декласираа составот на Барнсли. Во редовите на менаџерот Френк Лампард се прослави новото засилување Каи ...

Хет-трик на Хаверц, деби на Чилвел и Силва за Челси, „сините“ го демолираа Барнсли

СуперСпорт - 23.09.2020

Екипата на Челси запиша убедлива победа од 6:0 против тимот на Барнсли во третото коло од Карабао Купот. За „сините“ на овој натпревар своите деби настапи ги запишаа Тијаго Силва и Бен Чилвел, а за издвојување беше настапот и на Каи Хаверц кој ...

ЕФЛ Куп: Хаверц одговори со прв хет-трик за Челси, Арсенал победи во Лестер

TopSport - 23.09.2020

Фановите на Челси беа нервозни за високата сума која ја платија за германскиот талент Каи Хаверц критикувајќи го неговиот учинок во првите два меча од Премиер лигата, но тој даде совршен одговор со својот прв хет-трик во кариерата за да помогне ...

Проработе Хаверц, постигна хет-трик за убедлива победа на Челси (ВИДЕО)

МКД - 23.09.2020

Каи Хаверц даде три гола во убедливата победа на Челси од 6-0 над Барнсли во Лига Купот, Арсенал го доби дербито против Лестер со 2-0, Евертон со 5-2 славеше кај Флитвуд. По разочарувачките први настапи за Челси, Хаверц денеска профункционира во ...

ЕФЛ Куп: Хаверц одговори со прв хет-трик за Челси, Арсенал победи во Лестер

Макфакс - 23.09.2020

Фановите на Челси беа нервозни за високата сума која ја платија за германскиот талент Каи Хаверц критикувајќи го неговиот учинок во првите два меча од Премиер лигата, но тој даде совршен одговор со својот прв хет-трик во кариерата за да помогне ...

Хаверц по „хет-трикот“: Сакам да постигнам многу голови за Челси

Sport M - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 (МИА) – 21-годишниот германски играч за врска на Челси, Каи Хаверц постигна „хет-трик“ во победата од 6:0 над Барнсли во натпревар од 3. коло на Лига купот. Фудбалерот беше многу задоволен од своето достигнување, но беше ...

Хаверц по „хет-трикот“: Сакам да постигнам многу голови за Челси

Сител - 24.09.2020

21-годишниот германски играч за врска на Челси, Каи Хаверц постигна „хет-трик“ во победата од 6:0 над Барнсли во натпревар од 3. коло на Лига купот. Фудбалерот беше многу задоволен од своето достигнување, но беше изненаден кога дозна дека менаџерот ...

Хаверц по „хет-трикот“: Сакам да постигнам многу голови за Челси

А1 On - 24.09.2020

21-годишниот германски играч за врска на Челси, Каи Хаверц постигна „хет-трик“ во победата од 6:0 над Барнсли во натпревар од 3. коло на Лига купот. Фудбалерот беше многу задоволен од своето достигнување, но беше изненаден кога дозна дека менаџерот ...

Хаверц по „хет-трикот“: Сакам да постигнам многу голови за Челси

MakPress - 24.09.2020

21-годишниот германски играч за врска на Челси, Каи Хаверц постигна „хет-трик“ во победата од 6:0 над Барнсли во натпревар од 3. коло на Лига купот. Фудбалерот беше многу задоволен од своето достигнување, но беше изненаден кога дозна дека менаџерот ...

Хет-трик на Хаверц за Челси, Арсенал го „нокаутира“ Лестер (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.09.2020

Челси се избори за осминафинале во Карабао-купот, откако со шест гола успеа да го торпедира Барнсли (6-0), додека Арсенал го доби дербито против Лестер со 2-0. Тами Абрахам го отвори резултат во 18. минута, по што Каи Хаверц зголеми на 2-0 во 28.

Карабао куп: Хет – трик на Хаверц, „седумка“ на Њукасл, победа за Арсенал

Екипа - 23.09.2020

Фаворитите беа успешни во Карабао купот. Челси со 6-0 го совлада Барнсли на „Стемфорд бриџ“, а блескаше Каи Хаверц кој постигна хет – трик. Во листата на стрелците му се придружија и Тами Абрахам, Рос Баркли и Оливие Жиру.

Затоа го платија 100 милиони: Хет-трик на Хаверц (видео)

Спортски - 23.09.2020

Каи Хаверц ова лето пристигна во Челзи за трансфер тежок 100 милиони евра, а веќе во првите натпревари почна да ја покажува својата класа. Младиот Германец на денешниот меч од Лига Купот против Барнсли постигна хет-трик и тоа до 64-та минута.