TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Семејството незадоволно, се уште нема трага од 22-годишниот возач кој со возило падна во Вардар кај Желино

еМагазин - 29.09.2022

Семејството на 22-годишниот кумановец Е.Р. кој со автомобил падна во реката Вардар, кај Желино, е незадоволно од досегашната потрага. – Бев на печалба во Австрија, телефонски дознав од брат ми. Воопшто не сме задоволни од тоа како се врши потрагата.

Трае потрагата по возачот на „голфот“ што падна во Вардар, прашање е дали бил сам

МКД

ЦУК: Потрагата се засилува по лицето кое со приватно моторно возило „голф 4“ падна вчера во водите на реката Вардар кај с.Желино

OhridNews

Се засилува потрагата по лицето кое со „голф 4“ падна во реката Вардар кај Желино

Макфакс

Се засилува потрагата по лицето кое со „голф 4“ падна во реката Вардар кај Желино

MTM

ЦУК: Потрагата се засилува по лицето кое возило „голф 4“ падна вчера во водите на реката Вардар

Сител

„Ни трага, ни глас“ од паднатиот „голф 4“ во водите на реката Вардар во Тетово

MakPress

Бриф Република 360 степени Либертас Фокус 24Инфо Точка Опсервер

Трае потрагата по патниците од голфот кој вчера падна во водите на Вардар кај Желино

Сител - 28.09.2022

Нуркачи и денеска го пребаруваат коритото на Вардар, но засега без успех. Спасувачките екипи се уште трагаат по возачот кој вчера попладне со автомобилот излета од мостот кај Желино и падна во водите на Вардар.

Втор ден потрага по момчето кое со автомобилот падна во Вардар – сѐ уште не се знае дали тој бил сам

Телма

И денеска го бараат возачот кој излета од патот со кола

Телма

Два дена се трага по возачот и евентуалните сопатници од колата што излета од патот и падна во Вардар кај Желино

Сакам да кажам

Не се знае дали возачот кој излета во Вардар имал сопатници, водите се пребаруваат и денес

Фактор

Нуркачи го бараат возачот и евентуално сопатниците од возилото што падна во Вардар

Слободен Печат

ВИДЕО: Нуркачи, пожарникари, доброволци… Погледнете ја акцијата за пронаоѓање на возачот кој вчера со голф излета во Вардар

4NEWS

Zoom Kumanovo News

Никаква трага за кумановецот кој падна во Вардар – отишол во Тетово за да уплати семестар

ТВ21 - 28.09.2022

Втор ден, а сѐ уште никаква трага од 22-годишниот кумановец Е.Р кој вчера падна во реката Вардар, близу Желино, тетовско. Таткото на момчето, Насер Рамадани веднаш откако дознал допатувал од Австрија, но вели дека не е задоволен од досегашната ...

Ни денеска го нема кумановецот кој со возило излета во Вардар

Алсат-М

НЕЗАДОВОЛНИ СМЕ КАКО ОДИ ПОТРАГАТА! Таткото во очај, ни трага од неговиот син кој излета во Вардар

+инфо

ТВ 21: Никаква трага за кумановецот кој падна во Вардар – отишол во Тетово за да уплати семестар

Либертас

И хеликоптер вклучен во потрагата по возачот на автомобилот кој вчера беше извлечен од Вардар

А1 On - 28.09.2022

Се интензивира потрагата по возачот на автомобилот Голф кој вчера беше пронајден и извлечен од Вардар кај тетовско Желино. Од Центарот за управување со кризи информираат дека во потрагата се вклучени и повеќе луѓе, а од денеска од 13.30 часот се ...

ЕБР и ДЗС се повлекуваат – ЦУК: Се следи потрагата по возачот од возилото што излета во Вардар

ТВ21

Потрагата по возачот на автомобилот којшто излета во Вардар е прекината

Press24

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од автомобилот што падна во Вардар

Н.Македонија - 28.09.2022

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од автомобилот што вчера излета во реката Вардар кај тетовско Желино, известуваат медиумите. Возилото „фолксваген голф 4“ беше извлечено од речното корито со градежна механизација, откако ...

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од возилото кое излета во реката Вардар кај тетовско Желино

ТВ21

Полициски екипи и денеска на терен, се пребаруваат водите на Вардар каде вчера излета автомобил

Курир

ПРОДОЛЖИ ПОТРАГАТА ПО ВОЗАЧОТ НА „ГОЛФОТ“ Сѐ уште е мистерија дали момчето било само во возилото

+инфо

Познат идентитетот на возачот на „голфот“ кој падна во Вардар, потрагата се уште трае

Сител

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од возилото кое излета во реката Вардар кај тетовско Желино

Алсат-М

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од возилото кое излета во реката Вардар

Канал5

Скопје инфо Независен Вечер Прес 24Инфо MakPress

ЦУК: Потрагата се засилува по лицето кое со приватно моторно возило „голф 4“ падна вчера во водите на реката Врадар кај ...

Centar - 28.09.2022

Согласно информациите во Центарот за управување со кризи (ЦУК), добиени од ангажираните субјекти – институции од Системот за управување сом кризи (СУК) и денеска од раните утрински часови потрагата е продолжена и се засилува по лицето кое со ...

На терен и хеликоптер – засилена потрагата по лицето кое со возило падна во водите на Вардар (ВИДЕО)

ТВ21

ЦУК: Потрагата се засилува по лицето кое со приватно моторно возило „голф 4“ падна вчера во Вардар

Press24

ЦУК: Се засилува потрагата по лицето кое со „голф 4“ падна во Вардар

Канал5

Се засилува потрагата по лицето кое со возило вчера падна во водите на реката Вардар

Курир

Засилена потрагата по лицето кое со возило падна во вардар кај Желино

Независен

ЦУК: Потрагата се засилува по лицето кое со „голф 4″ падна вчера во водите на реката Врадар

Локално

ММС Слободен Печат +инфо Zoom Нетпрес Денешен Н.Македонија Скопје1

Нуркачи и специјалци трагаат по 22 годишни момче кое со голф вчера падна во Вардар

4NEWS - 28.09.2022

Од рано утрово продолжија специјалната акција за пребарување на теренот и водите на Вардар со цел да се пронајде возачот на голфот кој вчера пропадна во Вардар кај Тетово. Службите во моментов немаат точни информации дали возачот бил сам и како се ...

Потрагата продолжи утрово: Автомобилот што падна во Вардар го управувал 22-годишно момче

Press24

Со нуркачи се трага по 22-годишникот кој го возел „голфот“ кој падна во Вардар

Република

Трае потрагата по возачот и евентуално сопатниците од возилото што падна во Вардар

Локално