TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Полска протести поради законот за абортус

+инфо - 18.01.2018

Во центарот на Варшава, доцна синоќа, кон просториите на партијата Право и правда фрлени се 11 балони наполнети со боја. Балони полни со црвена боја се фрлени кон седиштето на владејачката полска конзервативна партија за време на демонстрациите ...

Нови протести во Полска

Стандард - 18.01.2018

Протести во Полска во одбрана на правото на жените за абортус. Околу 1.000 лица учествуваа во протестен марш во центарот на Варшава против обидите на власта да го ограничат уште повеќе строгото законодавство против абортусот по желба.

Во Полска протести поради законот за абортус...

Н.Македонија - 18.01.2018

Во Полска протести поради законот за абортус Балони полни со црвена боја се фрлени кон седиштето на владејачката полска конзервативна партија за време на демонстрациите поради законот за абортус, соопшти денеска полската полиција.

Протест во Полска: Балони со црвена боја врз полските конзервативци

Нова ТВ - 18.01.2018

Балони полни со црвена боја се фрлени кон седиштето на владејачката полска конзервативна партија за време на демонстрациите поради законот за абортус, соопшти денеска полската полиција. Во центарот на Варшава, доцна синоќа, кон просториите на ...

Демонстрации во Полска поради законот за абортус

А1 On - 18.01.2018

Балони полни со црвена боја се фрлени кон седиштето на владејачката полска конзервативна партија за време на демонстрациите поради законот за абортус, соопшти денеска полската полиција. Во центарот на Варшава, доцна синоќа, кон просториите на ...

Протести во Полска поради законот за абортус

Либертас - 18.01.2018

Балони полни со црвена боја се фрлени кон седиштето на владејачката конзервативна партија за време на демонстрациите поради законот за абортус, соопшти денеска полската полиција. Во центарот на Варшава, доцна синоќа, кон просториите на партијата ...