TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија ќе биде организатор на завршниот турнир во Сребрената Лига

Курир - 26.02.2021

Одбојкарската федерација на нашата земја ќе биде организатор на завршниот турнир во Сребрената лига оваа година. Турнирот ќе се одржи на почетокот на месец јуни. Претходно се закажани двата турнири од групната фаза кои ќе се одржат од 21-23 и од ...

Браво за ОФМ: Македонија домаќин на завршниот турнир од Европската лига

Екипа - 26.02.2021

Одбојкарската Федерација на Македонија заврши фантастична работа успевајќи да ја добие организацијата на завршниот турнир од Европската сребрена лига. Бордот на ЦЕВ на денешната седница уште еднаш ја потврди целосната доверба во македонската ...

Шанса за одбојкарите: Завршниот турнир во Европската лига ќе се игра во Македонија

Слободен Печат - 26.02.2021

Македонските одбојкари ќе играат на домашен терен на завршниот турнир во Европската сребрена лига годинава откако ЦЕВ одговори позитивно на апликацијата на ОФМ за организација на овој престижен настан, објаби Одбојкарската федерација на Македонија.

Македонија домаќин на завршниот турнир во „Сребрената лига“

Дриблинг - 26.02.2021

Европската одбојкарска асоцијација и ја додели улогата на домаќин-организатор на Одбојкарската федерација на Македонија за завршниот турнир во Сребрената лига. Ова значи дека нашата репрезентација ќе биде организатор на турнирот на почтокот од јуни ...

Одбојкарите ќе имаат шанса во Скопје да се борат за злато во Европската лига

Sport 1 - 26.02.2021

Македонските одбојкари ќе играат на домашен терен на завршниот турнир во Европската сребрена лига годинава, откако Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ) одговори позитивно на апликацијата на Одбојкарската федерација на Македонија (ОФМ) за ...

Македонија ја доби организацијата на Ф4 турнирот од Сребрената лига

SportMedia - 26.02.2021

Македонската одбојкарска репрезентација ќе биде домаќин на Ф4 турнирот од Сребрената европска лига ова лето. На денешната седница на Бордот на ЦЕВ, беше прифатена апликацијата на Одбојкарската федерација на Македонија за организација на завршниот ...

Познати се датумите и градовите домаќини на ЕП во одбојка

Sport 1 - 26.02.2021

Бордот на ЦЕВ денеска го одреди точниот календар за најголемиот континентален одбојкарски настан, Европското првенство, кое ќе почне на први, а ќе трае до 19 септември во Полска, Чешка, Финска и во Естонија.

Убави вести за одбојкарите: Македонија ќе биде домаќин на завршниот турнир во Сребрената лига

Спортски - 26.02.2021

Бордот на администрацијата на европската куќа денес соопшти убави вести за Македонија. Одбојкарската федерација на нашата земја ќе биде домаќин на завршниот турнир во Сребрената лига оваа година.

Одбојкарите ќе имаат шанса во Скопје да се борат за злато во Европската лига

Скопје инфо - 26.02.2021

Македонските одбојкари ќе играат на домашен терен на завршниот турнир во Европската сребрена лига годинава, откако Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ) одговори позитивно на апликацијата на Одбојкарската федерација на Македонија (ОФМ) за ...

ОФМ ќе го организира и завршниот турнир од Европската сребрена лига 2021

Спортклуб - 26.02.2021

Македонските одбојкари ќе играат на домашен терен на завршниот турнир во Европската сребрена лига годинава откако ЦЕВ одговори позитивно на апликацијата на ОФМ за организација на овој престижен настан.

Одбојкарки бојкотираат турнир во Доха, зашто не им дозволуваат да играат во – бикини

Sport 1 - 25.02.2021

Германскиот одбојкарски тандем, Карла Богер и Јулија Суде, актуелни светски вицешампионки во одбојка на песок го бојкотираат турнирот во Доха (Катар) од бизарна причина – домаќинот поради шеријатски закони не дозволува одбојкарките да играат во ...

Утре ЦЕВ решава дали Македонија ќе биде домаќин на Ф4 турнирот од Сребрената лига

SportMedia - 25.02.2021

На утрешната седница на Бордот на Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ) треба да биде донесена одлука дали Македонија ќе ја добие организацијата на завршницата на годинешното издание на Сребрената Европска лига.