TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Пукал во двете жени па се застрелал во глава

МКД - 21.04.2016

Вчеравечер околу 19.25 часот во скопското село Волковона ул.„103", во куќата сопственост на Е.В.(76) се случило двојно убиство и самоубиство. Како што информираа од полицијата откако Д.Ѓ.(44) на непознат начин влегол во куќата и со огнено оружје ...

Од МВР официјално за убиствата во Волково – телата предадени на обдукција

Република - 21.04.2016

Вчеравечер околу 19,25 часот на улицата „103“ во скопското село Волково, во куќата сопственост на Е.В.(76), четириесет и четиригодишниот Д.Ѓ.(44) на непознат начин влегол во куќата. Тој со употреба на огнено оружје најпрво пукал во Е.В. и С.Н.

Двојно убиство и самоубиство во село Волково

Либертас - 20.04.2016

Едно машко и две женски лица се пронајдени починати вечерва во скопската населба Волково. Според првичните информации, на телата на починатите се забележани рани од огнено оружје. Од МВР информираат дека нивни екипи се упатени на местото на ...

Две верзии за двојното убиство и самоубиство во Волково

Сител - 20.04.2016

Крвав крај на љубовна драма во Волково. Тројца мртви, мајка и ќерка и убиецот кој сам си пресудил. Вработен во МВР неколку минути по 19 часот влегол во домот на неговата љубовница и расправијата одлучил да ја реши со пиштол.

ТРОЈЦА МРТВИ ВО ВОЛКОВО: Убиените жени биле мајка и ќерка, убиецот се самозастрелал (ФОТО)

Телеграф - 20.04.2016

Жителите на скопско Волково вечерва беа потресени од тројно убиство што се случи во селото Според неофицијални информации до кои дојде „Телеграф.мк“, мајка и ќерка се убиени вечерва во скопското село Волково.

Двојно убиство и самоубиство во Волково, Скопско

А1 On - 20.04.2016

Двојно убиство и самоубиство се случи вечерва во 19 и 40 часот во скопското село Волково. Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице.

Двојно убиство и самоубиство во Волковo

Алфа - 20.04.2016

Три безживотни тела синоќа после 19 часот се пронајдени во скопската населба Волково. Како што дознава Алфа тв во полиција Три безживотни тела после 19 часот се пронајдени во скопската населба Волково.

ЖИТЕЛИТЕ ВО ШОК: Двојно убиство и самоубиство вечерва во Волково

Телеграф - 20.04.2016

Случајот бил пријавен вечерва во 19 часот и 40 минути Жителите на скопско Волково вечерва беа потресени од тројното убиство што се случило во селото. Од СВР Скопје за „Телеграф.мк“ изјавија дека случајот бил пријавен вечерва во 19 часот и 40 минути.

Вечерва двојно убиство и самоубиство го потресоа скопско Волково

Точка - 20.04.2016

Вечерва се пронајдени две женски и едно машко тело во скопско Волково. Жителите на селото се потресени од трагедијата. Според првичните информации, на пронајдените тела на починатите лица се забележани рани од огнено оружје.

Двојно убиство и самоубиство во Скопје

Курир - 20.04.2016

Две женски и едно машко лице се пронајдени починати вечерва во скопско Волково. Според првичните информации на телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Неофицијално, се работи за двојно убиство и самоубиство.

Јавен обвинител и полициски екипи на местото на злосторот во Волково

Република - 20.04.2016

Полицијата се уште врши увид во село Волково, каде вечерва се пронајдени три безживотни тела со рани од огнено оружје. На местото на злосторот пристигна и јавен обвинител. Се работи за тела на две женски и едно машко лице, чиј идентитет и возраст се ...

Двојно убиство со самоубиство во Волково

ТВ21 - 20.04.2016

Во скопско Волково вечерва во 19.40 часот се случило двојно убиство со самоубиство, потврдуваат од МВР. Станува збор за две жени и еден маж кој со пиштол најверојатно прво ги убил двете жени, а потоа и се самоубил.

Двојно убиство и самоубиство во Волково, Скопско

Канал5 - 20.04.2016

Двојно убиство и самоубиство се случи вечерва во 19 и 40 часот во скопското село Волково. Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице.

Двојно убиство и самоубиство во Скопје

Press24 - 20.04.2016

Две женски и едно машко лице се пронајдени починати вечерва во скопско Волково. Според првичните информации на телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Неофицијално, се работи за двојно убиство и самоубиство.

Двојно убиство и самоубиство во Волково, Скопско

Вест - 20.04.2016

Двојно убиство и самоубиство се случи вечерва во 19 и 40 часот во скопското село Волково. Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице.

Двојно убиство и самоубиство во Волково вечерва

Република - 20.04.2016

Две женски и едно машко лице се пронајдени мртви вечерва во скопско Волково, потврдуваат од МВР. Според првичните информации на телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Убиството било пријавено во 19.40 часот.

Двојно убиство и самоубиство во Волково

Утрински - 20.04.2016

Двојно убиство и самоубиство се случи вечерва во 19 и 40 часот во скопското село Волково. Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице.

ВЕЧЕРВА ХОРОР ВО СКОПЈЕ: Двојно убиство и самоубиство

Пулс24 - 20.04.2016

Две женски и едно машко лице се пронајдени починати вечерва во скопско Волково. Според првичните информации на телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Неофицијално, се работи за двојно убиство и самоубиство.

Двојно убиство и самоубиство во Волково, Скопско

Репортер - 20.04.2016

Двојно убиство и самоубиство се случи вечерва во 19 и 40 часот во скопското село Волково. Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице.

Двојно убиство и самоубиство во скопско Волково?

Бриф - 20.04.2016

Две женски и едно машко лице се пронајдени починати вечерва во скопско Волково, јави Прес 24 . Според првичните информации, на телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Неофицијално, се работи за двојно убиство и самоубиство.

Двојно убиство и самоубиство во Волково

МРТ - 20.04.2016

Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице. Двојно убиство и самоубиство се случи вечерва во 19 и 40 часот во скопското село Волково.

Двојно убиство и самоубиство во Волково, Скопско

Алсат-М - 21.04.2016

Двојно убиство и самоубиство се случи вечерва во 19 и 40 часот во скопското село Волково. Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице.

Двојно убиство и самоубиство во Скопје

Lider - 20.04.2016

Две женски и едно машко лице се пронајдени починати вечерва во скопско Волково. Според првичните информации на телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Неофицијално, се работи за двојно убиство и самоубиство.

Двојно убиство и самоубиство со огнено оружје во скопско Волково

еМагазин - 21.04.2016

Двојно убиство и самоубиство се случи синоќа во скопското село Волково. Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице.

Двојно убиство и самоубиство во Волково

Вечер Прес - 20.04.2016

Две женски и едно машко лице се пронајдени мртви вечерва во скопско Волково, потврдуваат од МВР. Според првичните информации на телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Убиството било пријавено во 19.40 часот.

Двојно убиство и самоубиство во Волково, Скопско

Идивиди - 21.04.2016

Скопје, 20 април 2016 (МИА) - Двојно убиство и самоубиство се случи вечерва во 19 и 40 часот во скопското село Волково. Од Минситерството за внатрешни работи информираат дека е добиена пријава за три починати лица, две жени и едно машко лице.

Во Волково двојно убиство и самоубиство?

Фактор - 20.04.2016

Две жени и едно машко лице вечерва се пронајдени починати во скопско Волково. На телата на починатите забележани се рани од огнено оружје. Неофицијално, се работи за двојно убиство и самоубиство.