TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во понеделник во Сенатот на САД почнува судењето на Трамп за упадот во Конгресот

Канал5 - 22.01.2021

Судењето за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп за неговата улога во смртоносниот упад во зградата на Конгресот започнува следната недела во Сенатот, објавиле демократите.

Следната недела продолжува отповикот на Трамп: Ако биде осуден, нема да може да се кандидира во 2024-та година

Точка

Судењето за отповикување на Трамп во понеделник во Сенатот

ТВ21

Судењето за отповикување на Доналд Трамп ќе почне в понеделник

Макфакс

Судењето на Трамп закажано за понеделник: „Ќе биде фер“

Локално

Сенатот во понеделник ќе започне судење за отповикување на Трамп

Слободен Печат

Судењето за отповикување на Трамп во понеделник во Сенатот

Курир

+инфо Либертас Вечер Опсервер 24Инфо А1 On Н.Македонија Бриф

Претставничкиот дом ќе го прати документот за импичмент на Трамп до Сенатот на 25 јануари

Р.С.Европа - 22.01.2021

Спикерката на Претставничкиот дом на САД Ненси Пелоси планира да ги испрати документот за импичмент против поранешниот претседател Доналд Трамп до Сенатот на 25 јануари, со што ќе започне судењето на поранешниот претседател за „поттикнување на бунт“ ...

Републиканците бараат Сенатот да го одложи импичментот на Трамп до февруари

24 Вести

Републиканците бараат судењето на Трамп во Сенатот да се одложи за февруари

Макфакс

Републиканците бараат судењето на Трамп во Сенатот да се одложи до февруари

Нетпрес

Републиканците бараат Сенатот да го одложи импичментот на Трамп до февруари

360 степени

Републиканците бараат судењето на Трамп во Сенатот да се одложи за февруари

Вечер

Републиканците бараат судењето на Трамп во Сенатот да се одложи за февруари

24Инфо

MTM Точка Н.Македонија

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Независен - 22.01.2021

САД – Лидерот на републиканците во американскиот Сенат, Мич Меконел, предлага поранешниот претседател Доналд Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување, објави „Политико“, повикувајќи се на два неименувани извора.

Лидерот на републиканците во Сенатот предложи да се помести судењето за отповикување на Трамп

Локално

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

24Инфо

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Опсервер

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

А1 On

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Либертас

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

24 Вести

Вечер Прес MakPress