TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕУ лидерите ја потврдија одлуката за почеток на преговорите со С. Македонија

Deutsche Welle - 27.03.2020

Првите луѓе на земјите-членки на ЕУ вечерва ја потврдија одлуката која претходно ја донесоа министрите за надворешни работи за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија.

Мајк Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

360 степени - 26.03.2020

Соединетите американски држави ја поздравуваат одлуката на Европската Унија за отворање пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија, порача државниот секретар Мајк Помпео. Европските лидери ја потврдија одлуката за отворање на пристапните ...

САД ја поздравија одлуката на ЕУ за отворање пристапни преговори со Македонија и Албанија

Сакам да кажам - 26.03.2020

Соединетите американски држави ја поздравуваат одлуката на Европската унија за отворање пристапни преговори со Албанија и Северна Македонија, изјави државниот секретар Мајкл Помпео. Европските шефови на држави и влади, вечерва на редовниот пролетен ...

И Помпео ни честиташе за преговорите со ЕУ

Независен - 26.03.2020

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, ја поздрави одлуката на Европската унија да започне преговори за членство со Македонија и со Албанија. -САД ќе останат ваш партнер на секој чекор напред, порача Помпео во пораката објавена на ...

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Frontline - 26.03.2020

САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на ...

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Локално - 26.03.2020

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија.

Г-7: САД подготвени да соработуваат со Кина за сузбивање на коронавирусот

Глас на Америка - 26.03.2020

Освен Кина, Италија, САД и Германија се меѓу нациите од Г-7 коишто се најтешко погодени Улиците и популарните обележја и знаменитости ширум светот се празни поради ограничувањата поврзани со ширењето на коронавирусот.

Пекинг: Помпео ја жигосува Кина со инсистирање на името “Вухан вирус”

Денар - 26.03.2020

Кина е изложена на силен притисок поради инсистирањето на американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, новиот коронавирус кој предизвика глобална пандемија, да се нарече “Вухан вирус”, по кинескиот град каде што е откриен.

Помпео: Кина е закана за нашето здравје

Независен - 25.03.2020

Групата седум индустриски најразвиени земји во светот Г7 денеска ја констатираше кинеската „кампања за дезинформирање“ за новиот коронавирус, изјави шефот на американската дипломатија Мајк Помпео.

Разговори на Г7 за „дезинформациска кампања“ на Кина

Р.С.Европа - 25.03.2020

Групата од седум најголеми економии Г7 разговараа за „намерна кампања на дезинформации“ која ја шири Кина, соопшти американскиот државен секретар Мајк Помпео, пренесува Ројтерс. За врме на прес-конференцијата во Стејт департментот, Помпео на Г7 кој ...

Помпео: Иран ги протера медицинските лица од „Лекари без граници“

А1 On - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео потврди дека иранските власти протерале од земјата претставници на хуманитарната организација „Лекари без граници“, кои помагале во борбата против новиот коронавирус.

Помпео: Кина се уште прикрива информации за Ковид-19

Локално - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште прикрива информации за Ковид-19

24Инфо - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште крие информации за Ковид-19, Русија и Иран дезинформираат

+инфо - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште прикрива информации за Ковид-19

Курир - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште прикрива информации за Ковид-19

Опсервер - 25.03.2020

– Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште прикрива информации за Ковид-19

Сител - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште крие информации за коронавирусот

Слободен Печат - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште прикрива информации за Ковид-19

А1 On - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште крие информации за коронавирусот

Република - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште прикрива информации за Ковид-19

Нетпрес - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео ја обвини Кина дека прикрива информации за ковид-19

Телма - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

ПОМПЕО: Кина крие информации за Ковид-19

Денешен - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина се уште прикрива информации за Ковид-19

MakPress - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина сѐ уште крие информации за коронавирусот

Макфакс - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија се уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина сè уште прикрива информации за коронавирусот

Денар - 25.03.2020

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео остро го критикуваше кинеското постапување за ширењето на заразата коронавирус, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија сè уште крие податоци потребни за спречување на понатамошни случаи.

Помпео: Кина сѐ уште крие информации за коронавирусот

Н.Македонија - 25.03.2020

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија сè уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина сѐ уште крие информации за коронавирусот

Точка - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија сè уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Кина сѐ уште крие информации за коронавирусот

MTM - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го критикуваше однесувањето на Кина за ширењето на заразата со коронавирусот, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија сè уште крие информации потребни за да спречат понатамошни случаи.

Помпео: Иран ги протера медицинските лица од „Лекари без граници”

24Инфо - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео потврди дека иранските власти протерале од земјата претставници на хуманитарната организација „Лекари без граници”, кои помагале во борбата против новиот коронавирус.

Помпео: Иран протераа претставници на „Лекари без граници“

Слободен Печат - 25.03.2020

Во Иран се регистрирани повеќе од 27.000 заразени со Ковид-19, а околу 2.100 лица починаа. Властите информираа дека околу 9.600 луѓе се излекувани. Американскиот државен секретар Мајк Помпео потврди дека иранските власти протерале од земјата ...

Помпео: Иран ги протера медицинските лица од „Лекари без граници“

Курир - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео потврди дека иранските власти протерале од земјата претставници на хуманитарната организација „Лекари без граници“, кои помагале во борбата против новиот коронавирус.

Помпео: Иран ги протера медицинските лица од „Лекари без граници“

Опсервер - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео потврди дека иранските власти протерале од земјата претставници на хуманитарната организација „Лекари без граници“, кои помагале во борбата против новиот коронавирус.

Помпео: Иран ги протера медицинските лица од „Лекари без граници“

Нетпрес - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео потврди дека иранските власти протерале од земјата претставници на хуманитарната организација „Лекари без граници“, кои помагале во борбата против новиот коронавирус.

Помпео: Иран ги протера медицинските лица од „Лекари без граници“

Либертас - 25.03.2020

– Американскиот државен секретар Мајк Помпео потврди дека иранските власти протерале од земјата претставници на хуманитарната организација „Лекари без граници“, кои помагале во борбата против новиот коронавирус.

Помпео: Кина сè уште прикрива информации за коронавирусот

ММС - 25.03.2020

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео остро го критикуваше кинеското постапување за ширењето на заразата коронавирус, велејќи дека нивната владејачка Комунистичка партија сè уште крие податоци потребни за спречување на понатамошни случаи.

Помпео: Иран ги протера медицинските лица од „Лекари без граници“

MakPress - 25.03.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео потврди дека иранските власти протерале од земјата претставници на хуманитарната организација „Лекари без граници“, кои помагале во борбата против новиот коронавирус.

Помпео: Г7 ја констатираше кинеската кампања за дезинформирање

Денешен - 25.03.2020

Министрите за надворешни работи на Г7 се состанаа пред виртуелниот самит на Г20 на најголемите светски сили, на кој ќе учествуваат и американските и кинеските лидери. Помпео рече дека „не е време за обвинување, време е за решавање на овој светски ...

Помпео: Г7 ја констатираше кинеската кампања за дезинформирање за коронавирусот

Слободен Печат - 25.03.2020

Групата седум индустриски најразвиени земји во светот Г7 денеска ја констатираше кинеската „кампања за дезинформирање“ за новиот коронавирус, изјави шефот на американската дипломатија Мајк Помпео.

Помпео: Г7 ја констатираше кинеската кампања за дезинформирање

MakPress - 25.03.2020

Групата седум индустриски најразвиени земји во светот Г7 денеска ја констатираше кинеската „кампања за дезинформирање“ за новиот коронавирус, изјави шефот на американската дипломатија Мајк Помпео.

Помпео: Г7 ја констатираше кинеската кампања за дезинформирање

Опсервер - 26.03.2020

Групата седум индустриски најразвиени земји во светот Г7 денеска ја констатираше кинеската „кампања за дезинформирање“ за новиот коронавирус, изјави шефот на американската дипломатија Мајк Помпео.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Слободен Печат - 26.03.2020

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Press24 - 26.03.2020

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со „Северна“ Македонија и Албанија.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Канал5 - 26.03.2020

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Македонија и Албанија.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

А1 On - 26.03.2020

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Либертас - 26.03.2020

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

24Инфо - 26.03.2020

– Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

CivilMedia - 26.03.2020

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. „Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија.

Помпео ни честита за преговорите со ЕУ

Вечер - 26.03.2020

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, ја поздрави одлуката на Европската унија да започне преговори за членство со Македонија и со Албанија. „САД ќе останат ваш партнер на секој чекор напред“, порача Помпео во пораката објавена на Твитер.