TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАФТАЛИ БЕНЕТ: Путин ми вети дека нема да го убие Зеленски! Володимир: Дали си сигурен? Бенет: Да, 100 проценти!

Пулс24 - 05.02.2023

Во интервју со израелскиот новинар и медиумска личност Ханох Даум, Бенет рече дека кога се враќал на московскиот аеродром од состанокот со Путин, му се јавил на Зеленски и му рекол дека рускиот претседател ветил дека нема да преземе чекор против ...

Путин ми вети дека нема да го убие Зеленски, вели израелскиот експремиер Бенет

Сакам да кажам - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет, кој накратко беше посредник на почетокот на руската војна со Украина, вели дека извлекол ветување од рускиот претседател Владимир Путин оти нема да го убие својот украински колега Володимир Зеленски.

Поранешниот премиер на Израел Бенет: Путин ме увери дека нема да го убие Зеленски

Слободен Печат - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет изјави дека рускиот претседател Владимир Путин на самиот почеток на војната во Украина го уверил дека нема да нареди ликвидација на украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Поранешен премиер на Израел: Путин ми кажа дека нема да го убие Зеленски (ВИДЕО)

Во Центар - 05.02.2023

По пат се помоливме и го благословивме саботното вино, беше многу емотивно, изјави Бенет Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет изјави дека рускиот претседател Владимир Путин му ветил дека нема да го убие украинскиот претседател Володимир ...

Бенет- Путин ми вети дека нема да го убие Зеленски

Р.С.Европа - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер, Нафтали Бенет кој накратко служеше како посредник на почетокот на руската војна со Украина, вели дека добил ветување од рускиот претседател дека нема да го убие својот украински колега.

„Путин ми вети дека нема да го убие Зеленски“: Поранешниот израелски премиер за разговорите во Москва

Независен - 05.02.2023

Поранешниот премиер на Израел, Нафтали Бенет, беше неочекуван посредник во раните недели од инвазијата врз Украина, станувајќи еден од ретките западни лидери кои се сретнаа со претседателот Владимир Путин за време на војната, кога тој отпатува за ...

Бенет: Путин вети дека нема да го убие Зеленски

Локално - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет, кој накратко посредуваше меѓу конфликтните страни на самиот почеток на руската војна со Украина, денеска изјави дека еднаш добил ветување од рускиот лидер Владимир Путин дека украинскиот претседател ...

Путин и Зеленски имаат договор?

Скопје1 - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет на почетокот на 2022 година беше посредник меѓу раководството на Русија и Украина. Тој во интервју за израелскиот канал 12 рече дека рускиот лидер Владимир Путин на почетокот на специјалната операција во ...

Бенет: Путин ми вети дека нема да го убие Зеленски

Фокус - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер, Нафтали Бенет кој накратко служеше како посредник на почетокот на руската војна со Украина, вели дека добил ветување од рускиот претседател дека нема да го убие Зеленски.

Поранешниот израелски премиер добил уверување од Путин дека нема да го убие Зеленски

Макфакс - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет, на почетокот на 2022 година, беше посредник меѓу раководството на Русија и Украина. Тој во интервју за израелскиот канал 12 рече дека рускиот лидер Владимир Путин на почетокот на специјалната операција во ...

Бенет: Путин ми вети дека нема да го убие Зеленски

24 Вести - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер, Нафтали Бенет кој накратко служеше како посредник на почетокот на руската војна со Украина, вели дека добил ветување од рускиот претседател дека нема да го убие Зеленски.

Бенет: Путин ме увери дека нема да го убие Зеленски

МКД - 05.02.2023

Поранешниот премиер на Израел Нафтали Бенет изјави дека рускиот претседател Владимир Путин, на самиот почеток на војната во Украина, го уверувал дека нема да го убие украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Поранешниот израелски премиер добил уверување од Путин дека нема да го убие Зеленски

Centar - 05.02.2023

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет, на почетокот на 2022 година, беше посредник меѓу раководството на Русија и Украина. Тој во интервју за израелскиот канал 12 рече дека рускиот лидер Владимир Путин на почетокот на специјалната операција во ...