TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Настан за дизајн на видеоигри во организација на MGI

IT.mk - 11.06.2024

Одлични вести за сите кои развиваат игри или сакаат да знаат повеќе за гејминг индустријата. Во четврток, 13 јуни со почеток од 18:00 во Base42 ќе се одржи бесплатен настан посветен на развојот на видеоигри.

Бесплатен Game Design настан во организација на МГИ Скопје

Емитер - 10.06.2024

Асоцијацијата на Македонската индустрија за видео игри – МГИ Скопје, организира настан на тема Game Design. Се работи за втор настан во низата организирана во склоп на MGI Meetups Presents бесплатни настани посветени на сегменти од развивањето на ...

Настан за дизајнирање на игри на 13 јуни во „Base42“

Радио МОФ - 10.06.2024

Асоцијацијата на Македонската индустрија за видео игри – МГИ Скопје, организира настан на тема дизајн на игри на 13 јуни (четврток) во Заедницата за технолошки ентузијасти „Base42“ со почеток во 18 часот.