TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што се случува во организмот кога ќе го исфрлите шеќерот од исхраната

Алсат-М - 14.02.2018

Исрфлањето на белиот рафиниран шеќер од исхраната има многубројни здравствени придобивки, а намалување на ризикот од делебеење е само една од нив. 1.Губење на масните наслаги на стомакот Пресметката е едноставна: aко сакате да ги намалите масните ...

Најдобар партнер во диети, кој воедно е чувар на здравјето

Кајгана - 14.02.2018

Јогуртот содржи протеини кои ја зголемуваат силата, како и калциум, кој ги зајакнува коските. Чашка јогурт дневно ве држи подалеку од докторите, но тој има и уште една многу важна функција: Помага во губењето на вишокот килограми.

(ФОТО) 10. предности за организмот ако го исфрлите шеќерот од исхраната

Екран - 13.02.2018

Исфрлањето на шеќерот од исхраната има бројни здравствени предности, а слабеењето, односно намалувањето на ризикот од нездрава дебелина, е само една од нив. 1. Губење на сало од стомакот Пресметката е едноставна: доколку сакате да се решите од ...

Најдобар извор на протеини корисни за слабеење

Женски магазин - 13.02.2018

Протеините се многу добар избор ако се борите со вишокот килограми бидејќи даваат чувство на ситост и ја поттикнуваат работата на метаболизмот. Во продолжение ќе ви наброиме во кои намирници има протеини и кои треба да ги ставите на вашата листа за ...