TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Де Минор откри зошто му предаде на Ѓоковиќ уште пред да излезе на терен: Ќе беше непочитување кон Новак…….

Дерби - 10.07.2024

Новак Ѓоковиќ го збриша Холгер Руне и се пласираше во 15-то четвртфинале на Вимблдон, но сега без борба оди уште еден чекор понапред, односно веќе е меѓу четирите најдобри на турнирот. Српскиот тенисер без борба се пласираше во полуфиналето како ...

Новак Ѓоковиќ без борба оди во полуфиналето на Вимблдон

А1 On

Ѓоковиќ ќе одмора до полуфинале - Австралиецот Де Минор се повлече пред мечот со Новак

Оff.net

Ѓоковиќ без борба се пласираше во полуфиналето на Вимблдон (ВИДЕО)

Вечер Прес

Ѓоковиќ без борба до полуфиналето на Вимблдон

МКД

Ѓоковиќ без борба во полуфиналето на Вимблдон. Го израмни рекордот на Федерер

Спортклуб

Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимблдон, Де Минор го предаде мечот поради повреда

Слободен Печат

Спортманија Sport 1 TopSport Скопје1 Спортски Екипа Gol.mk Нетпрес

Александер Зверев ги пропушта ЛОИ во Париз?

Екипа - 10.07.2024

Германскиот тенисер Александер Зверев би можел да ги пропушти Летните олимписки игри кои започнуваат на крајот на овој месец во главниот град на Франција. Причина за тоа е ново стекнатата повреда на грен-слем турнирот Вимблдон.

Зверев е сè подалеку од одбрана на олимпиското злато

Точка

„На Ѓоковиќ влијае популарноста на Федерер и Надал“

Gol.mk - 10.07.2024

Џон Лојд, поранешен британски тенисер, ги коментираше последните изјави на Новак Ѓоковиќ на Вимблдон. Откако стигна до четвртфиналето и го победи Холгер Руне, Ноле даде интервју на теренот во кое им одговори на оние кои го прозиваат од трибините.

Цеца проговори за Новак Ѓоковиќ: го сподели видеото што ја освои Србија и порача: „Цар!“ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје

Цеца се огласи за Новак Ѓоковиќ и неговите хејтери, сподели видео и порача – „Цар“ (видео)

Вистина.мк

(Фото) Јелена Ѓоковиќ е кралица на стилот на Вимблдон: Облечена во најтренди палто оваа сезона го бодреше Новак

Еспресо

9 јули во историјата – Почна првиот тениски турнир во Вимблдон

Независен

Откриена вистинската причина за лутата реакција на Ѓоковиќ на Вимблдон

Кајгана

Познат патот на Ѓоковиќ до трофејот на Вимблдон

Sport 1

Спортски Спортклуб Дерби Дерби Екипа Sport 1 Нетпрес Нетпрес

Зверев е се подалеку од одбрана на олимпиското злато

Дерби - 10.07.2024

Александар Зверев е се подалеку од одбрана на олимпиското злато. Повредата поради која, како што рече, го загуби четвртфиналето на Вимблдон против Тејлор Фриц, иако водеше со 2:0 во сетови, е многу посериозна отколку што се сомневаше.

Позната причината за реакцијата на Ѓоковиќ кон публиката

Слободен Печат - 09.07.2024

Новак Ѓоковиќ вчера славеше победа против Данецот Холгер Руне , но внимание во овој меч предизвика неговата реакција кон публиката по мечот. Денеска на социјалните мрежи се огласи новинарот Нуно Маркес-Ноури кој открива зошто Ѓоковиќ се однесувал на ...

Откриена причината за реакцијата на Ѓоковиќ кон публиката

Sport 1

Ѓоковиќ шоу во Лондон: На „хејтерите“ им посака „Гууууд нааајт“ (ВИДЕО)

Екипа

Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Вимблдон

TopSport

Ѓоковиќ го „стегна стомак“ среде гем, па истрча во тоалет и доби - казна (ФОТО)

Sport 1

Ѓоковиќ го победи Руне и испрати силна порака до публиката🎥

Спортски

Ѓоковиќ ја доби битката и со Руне и со британската публика

Gol.mk

Слободен Печат TopSport SportSport Спортманија Макфакс Опсервер Независен 24Инфо

Ѓоковиќ обвини дел од публиката за недостаток на почит по победата над Холгер Руне на Вимблдон

Бриф - 09.07.2024

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека публиката на централниот терен на „Вимблдон“ му покажала непочитување при победата над Данецот Холгер Руне, пренесоа светските агенции. За пласман во четвртфиналето, освојувачот на 24 Гренд слем титули го ...

Ѓоковиќ обвини дел од публиката на Вимблдон дека не го почитува

Спортманија

Ѓоковиќ: Имаше непочитување, се фокусирам на оние кои ги почитуваат играчите и го сакаат тенисот

TopSport

Ѓоковиќ обвини дел од публиката за недостаток на почит по победата над Холгер Руне на Вимблдон

Либертас

Ѓоковиќ обвини дел од публиката за недостаток на почит по победата над Холгер Руне на Вимблдон

Канал5

Ѓоковиќ обвини дел од публиката за недостаток на почит по победата над Холгер Руне на Вимблдон

Курир

Ѓоковиќ обвини дел од публиката за недостаток на почит по победата над Холгер Руне на Вимблдон

Во Центар

Сител 24Инфо Република Frontline MakPress

🎥Надал за настапот на Олимпијадата се подготвува во нашето соседство

Дерби - 09.07.2024

Надал не престана да тренира на земјена подлога, а последен турнир на кој настапи беше Ролан Гарос. Таму во првото коло беше елиминиран од Александар Зверев. Враќањето на Рафа се очекува по Вимблдон, а за прво натпреварување го избра Бастад, а ќе ...

Надал за настапот на Олимпијадата се подготвува во нашето соседство

Точка

Надал во Грција се подготвува за ЛОИ во Париз

Екипа

Рунe: Сите знаеме што се случи, го скандираа моето име

Дерби - 09.07.2024

Данскиот тенисер Холгер Руне му честиташе на Новак Ѓоковиќ по елиминацијата од Вимблдон, но се осврна и на контроверзното скандирање на неговите фанови. Данските навивачи можат да скандираат продолжено „Рунеее“ што звучи како да викаат „боуу“.

Рунe: Сите знаеме што се случи, го скандираа моето име

Точка

Фриц го исфрли Зверев, историски триумф за Мусети!

Sport 1 - 08.07.2024

Четвртиот носител на Вимблдон, Александер Зверев го заврши настапот откако по голема борба загуби со 3-2 во сетови од Тејлор Фриц, Лоренцо Мусети го направи најголемиот успех во својата кариера откако триумфираше врз Перикард со 3-1.

Историски триумф за Мусети, Фриц со епски пресврт го исфрли Зверев од Вимблдон

Gol.mk

Де Минор и Мусети без многу маки до четвртфинале на Вимблдон

Екипа

Де Минор и Мусети се пласираа во четвртфиналето на Вимблдон

Курир

Фриц со пресврт го елиминира Зверев

Спортски - 08.07.2024

Тејлор Фриц со голем пресврт го елиминира Александар Зверев и славеше со 3-2 во сетови (4-6, 6-7/4, 6-4, 7-6 и 6-3). Зверев одлично влезе во мечот со Фриц, поведе со 2-0 откако ги доби првите два сета со 6-4 и 7-6.