TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар пеплоса куќа во Кавадарци ФОТО

+инфо - 12.01.2019

Пожар што изби синоќа после полноќ во Кавадарци, речиси пеплоса куќа, која со децении е дом на кавадаречко семејство. Со огнената стихија се бореле таткото и синот, кои се сопственици на куќата.

Пожар во куќа во Сарај

Курир - 12.01.2019

На 11.01.2019 година околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во с.Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на Б.К.(55). Повредени лица нема.

Изгоре автомобил во Делчево - полиција и пожарникари на лице место

Press24 - 11.01.2019

Автомобил од марката фолксваген пасат се запали вечерва во 18 часот и 20 минути во центарот на Делчево. Според информациите на дежурниот пожарникар Лоренцо Трајановски, Територијалната противпожарна единица од Делчево веднаш по примениот повик со ...

Изгоре барака во Драчево

Курир - 11.01.2019

Барака сопственост на П.Ц.(52) од Скопје во која како потстанар престојувал Д.Г.(37) од село Ново Село, прилепско изгоре вчера во пожар. Пожарот бил пријавен во 11 часот на улицата „Живко Фирфов“.

Општина Кавадарци ќе помогне на семејството чиј дом утрово беше зафатен од пожар

Локално - 12.01.2019

Општина Кавадарци ќе помогне на семејството чиј дом утрово беше зафатен од пожар, велат за МИА од кабинетот на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев. Оттаму појаснуваат дека по проценките на штетата, одлука за висината на помошта ќе донесе ...

Пожар во куќа во Сарај

Скопје инфо - 12.01.2019

На 11.01.2019 година околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во с.Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на Б.К.(55). Повредени лица нема.

Изгоре дел од куќа во Прилеп, нема повредени

Сител - 10.01.2019

Дел од куќа во Прилеп изгоре во пожар што избувна, од засега непознати причини. Станарите не биле во куќта кога избувнал пожарот и нема повредени, информират од прилепскта противпожарна единица.

Автомобил се запали во Делчево, жртви нема

Независен - 11.01.2019

Автомобил од марката фолксваген пасат се запали вечерва во 18 часот и 20 минути во центарот на Делчево. Според информациите на дежурниот пожарникар Лоренцо Трајановски, Територијалната противпожарна единица од Делчево веднаш по примениот повик со ...

Изгоре барака во Драчево

Нетпрес - 11.01.2019

Барака сопственост на П.Ц.(52) од Скопје во која како потстанар престојувал Д.Г.(37) од село Ново Село, прилепско изгоре вчера во пожар. Пожарот бил пријавен во 11 часот на улицата „Живко Фирфов“.

Хорор ноќ за семејство од Сарај - им се запали куќата

Press24 - 12.01.2019

Околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во селото Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на 55-годишниот Б.К. Повредени лица за среќа нема.

Изгоре дел од куќа во Прилеп

Независен - 10.01.2019

Дел од куќа во Прилеп изгоре во пожар што избувна, од засега непознати причини. Станарите не биле во куќта кога избувнал пожарот и нема повредени, информират од прилепскта противпожарна единица.

Пожар пеплоса барака во Драчево

МКД - 11.01.2019

Барака сопственост на П.Ц.(52) од Скопје во која како потстанар престојувал Д.Г.(37) од село Ново Село, прилепско изгоре вчера во пожар. Пожарот бил пријавен во 11 часот на улицата „Живко Фирфов“.

Пожар во куќа во Сарај

Сител - 12.01.2019

На 11.01.2019 година околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во с.Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на Б.К.(55). Повредени лица нема.

Изгоре куќа во Прилеп - семејството не било дома

Press24 - 10.01.2019

Дел од куќа во Прилеп изгоре во пожар што избувна, од засега непознати причини. Станарите не биле во куќта кога избувнал пожарот и нема повредени, информират од прилепскта противпожарна единица.

Изгоре барака во Драчево

Слободен Печат - 11.01.2019

Пожарот бил пријавен во 11 часот на улицата „Живко Фирфов“. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил локализиран во 13.30 ...

Изгоре дел од куќа во Прилеп, нема повредени

Вечер - 10.01.2019

Дел од куќа во Прилеп изгоре во пожар што избувна, од засега непознати причини. Станарите не биле во куќта кога избувнал пожарот и нема повредени, информират од прилепскта противпожарна единица.

Пожар во куќа во Прилеп, нема повредени

Н.Македонија - 10.01.2019

Дел од куќа во Прилеп изгоре во пожар што избувна, од засега непознати причини. Станарите не биле во куќата кога избувнал пожарот и нема повредени, информираат од прилепската противпожарна единица.

Изгоре дел од куќа во Прилеп, нема повредени

Канал5 - 10.01.2019

Дел од куќа во Прилеп изгоре во пожар што избувна, од засега непознати причини. Станарите не биле во куќта кога избувнал пожарот и нема повредени, информират од прилепскта противпожарна единица.

Изгоре дел од куќа во Прилеп, нема повредени

Слободен Печат - 10.01.2019

Дел од куќа во Прилеп изгоре во пожар што избувна, од засега непознати причини. Станарите не биле во куќта кога избувнал пожарот и нема повредени, информират од прилепскта противпожарна единица.