TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите

Фактор - 24.09.2021

Ако шолја топло кафе е првото нешто по што посегнувате наутро кога ќе станете од кревет, можеби ќе треба да размислите за промена на таа навика. Докторот Каран Рај тврди дека ова во никој случај не е добра работа За повеќето од нас, првото утринско ...

Љубителите на кафе се подобри во кревет, еве на што се должи тоа

Курир - 23.09.2021

Дали сексуалниот живот е добар или лош зависи од личноста со која спиете, но се чини дека науката сепак открила зошто некои луѓе се подобри љубовници. Едно истражување на Универзитетот во Тексас покажало дека само две шолји кафе на ден влијаат ...

Кафе веднаш после будење? Не е добра идеја

Пулс24 - 23.09.2021

Ако шолја кафе е првото нешто по кое посегнувате наутро кога ќе станете од кревет, можеби треба да размислите за промена на оваа навика. Доктор Каран Раџ тврди дека ова во никој случај не е добра работа.

Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите

Женски магазин - 23.09.2021

Ако шолја топло кафе е првото нешто по што посегнувате наутро кога ќе станете од кревет, можеби ќе треба да размислите за промена на таа навика. Докторот Каран Рај тврди дека ова во никој случај не е добра работа За повеќето од нас, првото утринско ...