TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: „Ќе се борам за втората Македонија, онаа Македонија која што е нашиот завет„

Магазин - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на ораторската вечер организирана од УМС на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека ќе се бори за втората Македонија, онаа вистинска и онаа Македонија која што е нашиот завет.

СДСМ: Валканиот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат идеи и програма, тоа не е оправдување за валкана кампања во која ...

iPortal - 24.03.2019

Валканиот Христијан Мицкоски и неговиот партиски подмладок во недостиг на конкретни идеи користат ниски и валкани кампањи во кои злоупотребуваат деца и цели семејства. Тоа што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат идеја, немаат програма ниту став за важни ...

Мицкоски: Ја запустија Битола, единствено што ги интересира СДСМ и Заев се функциите и парите

А1 On - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните на општина Битола. На средбата тој посочи дека од досегашните средби што ги имал со голем број на граѓани ширум Македонија слушнал само лоши работи за начинот на кој ...

Мицкоски ги посети жителите на населбата Јени Мале и село Оризари во Битола

Либертас - 23.03.2019

Соопштение на ВМРО ДПМ;НЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари.

Мицкоски од Битола: Победата лежи во поразот на заевизмот

Курир - 23.03.2019

Луѓето се чуствуваат измамени, луѓето се чуствуваат понижено од оваа власт. Ветуваа плата од 500 евра, а такви плати нема. Ветуваа добра бизнис клима, а единствено што направија е што покачија даноци кои сега ги плаќа народот, напиша на Фејбук, ...

Мицкоски на среба со граѓаните на Оризари

Курир - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со граѓаните на ...

Мицкоски ги посети жителите на населбата Јени Мале и село Оризари во Битола

А1 On - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски во битолско Оризари: Единствено што оди добро во земјоделието се садниците со марихуана на власта

Република - 23.03.2019

Има незадоволни змејоделци кои тврдат дека не им се исплаќа трудот кој го даваат. Единствено што добро оди во земјоделието се оранжериите и садниците со марихуана на власта и ништо повеќе, рече Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој денеска ...

Мицкоски: Нашата држава се наоѓа пред одлука каква Македонија сакаме и каква Македонија ќе ја оставиме на идните ...

Курир - 23.03.2019

Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата. А работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, напиша на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски од Кочани: Премиерот лаже дека е спасен идентитетот, а МАНУ ќе го менува името

Точка - 22.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, се сретна со жителите на населбата Ламели во општина Кичево и со пензионерите на Кичево, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. На средбите, како што наведува партијата, Мицкоски посочил дека во земјата, откако ...

Мицкоски: Заев и СДСМ функциите ги користат само за да дојдат до пари

Макфакс - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на општина Битола. Како што информираат од партијата, во неговото обраќање тој посочил дека од досегашните средби што ги имал со голем број на граѓани ширум земјата слушнал ...

Мицкоски од Битола: Викаа дека немало правда и немало мир, а донесоа преку 2 века казни

Фокус - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски во Kичево: Власта сака да не втурне во црно сценаријо на поделби, неправди и прогон- да се избориме за ...

Сител - 22.03.2019

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

Мицкоски од Битола: Eдинствено што ги интересира СДСМ и Заев се функциите и парите

Вечер - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните на општина Битола. На средбата тој посочи дека од досегашните средби што ги имал со голем број на граѓани ширум Македонија слушнал само лоши работи за начинот на кој ...

Мицкоски: Единствено што оди добро во земјоделието се садниците со марихуана на власта

Макфакс - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е во посета на Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Од опозициската партија пренесуваат дека на средбата со жителите од битолско Оризари мештаните се ...

Мицкоски: Заев и СДСМ функциите ги користат само за да дојдат до пари

24Инфо - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на општина Битола. Како што информираат од партијата, во неговото обраќање тој посочил дека од досегашните средби што ги имал со голем број на граѓани ширум земјата слушнал ...

Мицкоски ги посети жителите на населбата Јени Мале и село Оризари во Битола

Вечер - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски ги посети жителите на населбата Јени Мале и село Оризари во Битола

24Инфо - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски ги посети жителите на населбата Јени Мале и село Оризари во Битола

Сител - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски: Нашата држава се наоѓа пред одлука каква Македонија сакаме и каква Македонија ќе ја оставиме на идните ...

Нетпрес - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски ги посети жителите на населбата Јени Мале и село Оризари во Битола

Канал5 - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски: Донесоа преку 2 века казни, а оние што се бореа за ИСИС добиваат по 6 години

МКД - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа каква Македонија ...

Мицковски во битолско: Судбината на државата зависи од претседателските избори

+инфо - 23.03.2019

Мицкоски нагласи дека власта ветуваше подобро здравство и повисоки плати, а се случува егзодус на кадри. Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не ...

Мицкоски од Битола: Единствено што оди добро во земјоделието се оранжериите од марихуана !

Магазин - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски ги посети жителите на населбата Јени Мале и село Оризари во Битола

Опсервер - 24.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Мицкоски ги посети жителите на населбата Јени Мале и село Оризари во Битола

MakPress - 24.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...