TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пике не тагува: И Челси лани не беше фаворит, па ја освои европската титула

Слободен Печат - 15.09.2021

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике по убедливиот пораз од 0:3 на домашен терен од Баерн Минхен на стартот од Лигата на шампионите е свесен дека и оваа година ќе биде тешка и предизвикувачка за каталонскиот клуб.

Баерн Минхен ја надигра и убедливо ја победи Барселона на Камп Ноу (ВИДЕО)

МКД

Баерн се прошета на Камп Ноу, Јувентус сигурен, Челзи едвај🎥

Спортски

Баерн Минхен ја понижи Барселона на „Камп Ноу“, Челси се измачи против Зенит (ВИДЕО)

Sport 1

Милер е кошмар за Барселона: Никој не ѝ дал толку голови колку Германецот!

Sport 1

„Баварците“ овој пат имаа милост: Баерн ја победи Барселона со „само“ три разлика

Sport M

(ВИДЕО) Барса напреднала: Од 2-8 на 0-3 за само една година

Спортклуб

Sport 1 Gol.mk Дерби Екипа Спортски Gol.mk Дриблинг Sport M

Неславниот рекорд на Куман: Ова никогаш не и се случило на Барселона (ФОТО)

Дерби - 14.09.2021

Барселона не покажа ништо не вечерашното дерби против Баерн Минхен и сосема заслужено претрпе убедлив и висок пораз од 3-0. Оваа средба донесе неколку негативни статистички податоци на тимот предводен од Роналд Куман.

Неславниот рекорд на Куман – Барса никогаш не загубила три домашни меча во низа… до денеска

Екипа

Катастрофа: Барселона никогаш претходно дома не загубила три меча по ред во ЛШ!

Sport 1

Толку се може без Меси: Баерн надмоќно газеше на „Камп ноу“ (видео)

Спортманија

Никогаш послаба: Барса со рекордно лошо издание во Лигата на шампионите

Спортманија

Стартни постави: Депај и Левандовски се подготвени за ново гол-шоу

Спортманија

ФОТО: Се е спремно за спектакл , Куман и Нагелсман ги објавија составите

Дриблинг

Спортски Sport 1 Gol.mk Екипа Дерби Sport M Вечер Прес Zoom

ВИДЕО: Баерн Минхен моќен, Левандовски ја реши Барса, убедлива победа на Јувентус, Лукаку го реши Зенит

Дриблинг - 14.09.2021

Шест натпревари се одиграа вечерва во „главниот“ термин на Лигата на шампионите, на дербото на вечерта, Баерн Минехн ја реши Барселона во Шпанија со 2-0, Јувентус го реши Малме со 3-0, додека Челзиво вториот дел ја оправда фавористката улога против ...

Алаба за реакцијата со која ги разбесни водечките луѓе и фановите на Баерн: Не сакав да испровоцирам никого

Дерби

Хенес: Барселона повеќе не може да биде пример за никого

Дриблинг

Во пресрет на вечерашниот дуел: Баерн “удри“ по Барса…ТИЕ СЕ ШВОРЦ!

SportMedia

Хенес остро против каталонците: Да беше во Германија, Барселона веќе ќе беше под стечај

Екипа

Баварците удрија по Барселона: Тие банкротираа, да беа германски тим веќе ќе беа избришани од професионалниот фудбал

Слободен Печат

Алаба за реакцијата со која ги разбесни водечките луѓе и фановите на Баерн: Не сакав да испровоцирам никого

Курир

Спортклуб Дерби Точка Sport M Локално Gol.mk Курир Спортски

Се е подготвено за дербито: Куман и Нагелсман ги отворија картите за пресметката на „Камп Ноу“

Дерби - 14.09.2021

Дербито на вечерта во Лигата на шампионите се игра во Каталонија каде Барселона ќе го пречека актуелниот германски првак Баерн Минхен. Двете екипи секако посакуваат победнички старт на сезоната, па останува да водиме кој кого ќе надмудри, односно ...

Куман и Нагелсман ги открија картите за дербито на „Камп Ноу“

Sport 1

Се е подготвено за спектаклот: Куман и Нагелсман ги открија составите

Sport M

Куман: Благодарение на мене, Барселона има иднина

SportMedia - 13.09.2021

Првиот човек на Каталонците Жоан Лапорта пред извесно време изјави дека договорот на тренерот ќе биде продолжен само ако бидат исполнети одредени критериуми и цели оваа сезона. А Роналд Куман во едно интервју за „НОС Спорт“ даде неколку провокативни ...