TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

61 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

ТВ21 - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) во периодот од 08.00 до 14.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 61 возач.

ТЕТОВЦИ СЕРИОЗНО ГО СФАТИЛЕ ОНА ЗА ФОРМУЛА 1! За шест часа 116 казни за брзо возење на територија наТетово

+инфо - 25.11.2021

Во најновата акциска контрола за брзина со која се движат возилата денеска од 8 до 14 часот на подрачјето на СВР Тетово откриени и санкционирани се вкупно 76 возачи, информираат од тетовската полиција.

МВР: 77 санкции за брзо возење на територија на СВР Велес

Курир - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) во периодот од 08.00 до 20.00 часот на територијата на СВР Велес спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 77 возачи.

За шест часа 116 казни за брзо возење на територија на СВР Тетово

Опсервер - 25.11.2021

ript> Во најновата акциска контрола за брзина со која се движат возилата денеска од 8 до 14 часот на подрачјето на СВР Тетово откриени и санкционирани се вкупно 76 возачи, информираат од тетовската полиција.

На територијата на СВР Штип изречени 70 казни за брзо возење

Сител - 25.11.2021

На територијата на СВР Штип денеска во периодот од 08.00 до 14.00 часот е спроведена зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што се казнети 70 возачи, соопшти МВР.

На територијата на СВР Штип изречени 70 казни за брзо возење

Опсервер - 25.11.2021

ript> На територијата на СВР Штип денеска во периодот од 08.00 до 14.00 часот е спроведена зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што се казнети 70 возачи, соопшти МВР.

Битолската полиција изрече 61 санкции за брзо возење

Сител - 25.11.2021

Денеска во периодот од 08.00 до 14.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 61 возач, информираат од ...

70 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

Lider - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) во периодот од 08.00 до 14.00 часот на територијата на СВР Штип спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 70 возачи.

Битолската полиција изрече 61 санкции за брзо возење

Опсервер - 25.11.2021

ript> Денеска во периодот од 08.00 до 14.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 61 возач, информираат ...

Санкционирани 77 возачи за брзо возење на територија на СВР Велес

ТВ21 - 25.11.2021

МВР информира дека денеска, во периодот од 08.00 до 20.00 часот, на територијата на СВР Велес е спроведена зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 77 ...

Санкционирани 77 возачи за брзо возење на територија на СВР Велес

Опсервер - 25.11.2021

ript> МВР информира дека денеска, во периодот од 08.00 до 20.00 часот, на територијата на СВР Велес е спроведена зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се ...

СВР Битола: санционирани 25 возачи поради пречекорување на брзината

Битола Њуз - 25.11.2021

На 24.11.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле преземени 25 мерки и тоа 7 за пречекорување на максималната дозволена брзина ...

106 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Тетово

MakPress - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) од 08.00 до 14.00 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола на брзината со која се движат возилата. При контролата биле откриени и санкционирани вкупно 106 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената ...

Казнети 106 возачи за брзо возење на подрачјето на СВР Тетово

Курир - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) од 08.00 до 14.00 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола на брзината со која се движат возилата. При контролата биле откриени и санкционирани вкупно 106 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената ...

106 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Тетово

ТВ21 - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) од 08.00 до 14.00 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола на брзината со која се движат возилата. При контролата биле откриени и санкционирани вкупно 106 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената ...

СВР Тетово напиша многу казни само за шест часа - Дали граѓаните ќе имаат пари да ги платат?

Press24 - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) од 08.00 до 14.00 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола на брзината со која се движат возилата. При контролата биле откриени и санкционирани вкупно 106 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената ...

Во Тетово 106 санкции за брзо возење

Lider - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) од 08.00 до 14.00 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола на брзината со која се движат возилата. При контролата биле откриени и санкционирани вкупно 106 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената ...

Македонец дивеел на автопат во Србија со 244 километри на час

Локално - 25.11.2021

Припадници на српската Управа на сообраќајната полиција исклучиле од сообраќај двајца возачи поради пребрзо возење. На автопатот од Ниш кон Белград кај Водње, полицијата запрела 59-годишен американски државјанин кој возел автомобил „БМВ“ со брзина ...

175 санкции за брзо возење во целата земја

Скопје инфо - 25.11.2021

Во текот на вчерашниот ден (24.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што ...

За еден ден 175 казни за брзо возење

Слободен Печат - 25.11.2021

Во текот на вчерашниот ден полицијата спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 175 возачи.

Казни за 175 возачи за брзо возење на територијата на цела држава

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, казнети се 175 возачи.

Казни за 175 возачи за брзо возење на територијата на цела држава

Канал5 - 25.11.2021

Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, казнети се 175 возачи.

За брзо возење казнети 175 возачи во еден ден

Нетпрес - 25.11.2021

Во текот на вчерашниот ден (24.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 175 ...

Казни за 175 возачи за брзо возење на територијата на цела држава

Lider - 25.11.2021

Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, казнети се 175 возачи.

175 возачи санкционирани за брзо возење

Точка - 25.11.2021

Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се ...