TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чудо: По две години и девет месеци, играчот на Ајакс се разбуди од кома!

Спортманија - 26.03.2020

Во време кое е преплавено со лоши вести поврзани со пандемијата од Коронавирусот, една неверојатно добра вест Абделхак Нури беше еден од најголемите таленти на Ајакс, кога пред две години и девет месеци му се случи многу лоша работа.

По речиси три години: Апи Нури повеќе не е во кома, свесен е каде се наоѓа! (Видео)

Дерби - 26.03.2020

Приказната за младиот и надежен Абделхак Нури ја расплака цела фудбалска спорстска јавност пред три години, бидејќи тоа што требаше да претставува шанса за талентиран фудбалер, се претвори во вистински кошмар на пријателски натпревар против Вердер ...

Фудбалер на Ајакс по речиси три години се разбуди од кома!

24Фудбал - 26.03.2020

Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. По две години и девет месеци, фудбалерот на Ајакс, Нури се разбуди од кома. 22-годишниот фудбалер колабрираше на теренот во јули 2017 година и ...

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

SportMedia - 26.03.2020

Во време на „Ковид-19“ и само лоши вести, конечно и една убава. Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома во која беше точно две години и девет месеци. Некогаш екстра талентираниот член на тимот од Амстердам, инаку голем пријател од ...

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Спортклуб - 26.03.2020

Играчот на Ајакс, Абделхак Нури излезе од кома во која беше од јули 2017 година. Во рамките на подготовките за следната сезона, младиот фудбалер за врска доживеа срцев удар при што претрпе и оштетување на мозокот.

ВИДЕО: Каква вест од Холандија, фудбалер на Ајакс се разбуди по повеќе од две години поминати во кома

Sport M - 26.03.2020

Холандско-мароканскиот фудбалер Абделхак Нури се разбуди од кома по две години и девет месеци. На пријателскиот меч со Вердер во 2017-та година овој играч се сруши на теренот и колабираше.

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години!

Sport 1 - 26.03.2020

Талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделах Нури, се пробуди од кома по речиси три години (две години и девет месеци). Мароканецот во јули 2017 година, на еден пријателски натпревар против Вердер Бремен, падна како покосен на теренот, па итно беше ...

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по две години и девет месеци!

Gol.mk - 26.03.2020

Абделхак Нури, фудбалерот кој е дел од Ајакс, се разбуди од кома по две години и девет месеци, соопштуваат од Холандија. 22-годишниот Холанѓанец колабираше на терен во 2017 година поради срцев удар и доживеа оштетувања на мозочните келии.

Чудо во Амстердам: Нури по две години се разбуди од кома

Екипа - 26.03.2020

Во период на лоши вести ширум светот прекрасна информација доаѓа од Амстердам, каде фудбалерот на Ајакс, Абделхак Нури, се разбуди од кома повеќе од два години откако колабираше среде терен за време на натпревар на холандскиот гигант.

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу бавен!

TopSport - 26.03.2020

Состојбата на Абделхак Нури, поранешниот фудбалер на Ајакс кој доживеа срцев напад во 2017 и оштетување на мозокот, е подобрена, но тој уште е „врзан за креветот“ открива неговиот постар брат Абдерахим.

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Слободен Печат - 26.03.2020

Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс, се рабуди од која во која беше од јули 2017 година. Младиот фудбалер на холандскиот тим во јули 2017 година за време на пријателски натпревар против Вердер доживеа срцев удар, а во исто време претрпе и оштетување ...

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс по две години се разбуди од кома

Курир - 26.03.2020

Во период на лоши вести ширум светот прекрасна информација доаѓа од Амстердам, каде фудбалерот на Ајакс, Абделхак Нури, се разбуди од кома повеќе од два години откако колабираше среде терен за време на натпревар на холандскиот гигант.

Фудбалер на Ајакс се разбуди по повеќе од две години поминати во кома

Република - 26.03.2020

Холандско-мароканскиот фудбалер Абделхак Нури се разбуди од кома по две години и девет месеци. Откако на мечот Вердер во 2017-та година овој играч се сруши на теренот и колабираше, веднаш беше хоспитализиран и утврдено е дека има проблеми со срцето.

Се разбуди фудбалерот на Ајакс кој речиси три години беше во кома!

МКД - 26.03.2020

Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. По две години и девет месеци, фудбалерот на Ајакс, Нури се разбуди од кома. 22-годишниот фудбалер колабрираше на теренот во јули 2017 година и ...

УБАВА ВЕСТ ОД ХОЛАНДИЈА: Фудбалерот Нури од Ајакс се пробуди од кома по 2 години и 8 месеци

Денешен - 26.03.2020

По повеќе од две години поминати во кома се разбуди фудбалерот на Ајакс, Абделах Нури. Нури, како што објави порталот Екипа, се разбуди од кома по повеќе од два години, откако колабираше на терен за време на натпревар.

Фудбалер на Ајакс по две години се разбуди од кома

+инфо - 26.03.2020

Фудбалерот на Ајакс, Абделхак Нури, се разбуди од кома по повеќе од два години откако колабираше среде терен за време на натпревар на холандскиот гигант. Талентираниот ас на Ајакс се онесвести за време на пријателскиот меч со Вердер одигран на 8 ...