TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mакрон: НАТО мора да знае кои му се непријателите

Канал5 - 10.06.2021

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска рече дека НАТО мора јасно да ги постави своите стратешки приоритети и да знае кои се неговите непријатели, скоро една година по неговата изјава дека Алијансата е во состојба на „кома“.

Макрон порача дека НАТО мора да знае кои му се непријателите, се залага за нови односи во пактот

Нетпрес - 10.06.2021

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави во четвртокот дека НАТО мора јасно да го одреди своите стратешки приоритети и да знае кои му се непријателите, речиси една година по неговите изјави дека Алијансата е во состојба на „мозочна смрт“.

Макрон: НАТО мора да знае кои му се непријатели

МКД - 10.06.2021

Францускиот претседател Емануел Макрон во четвртокот изјави дека НАТО мора јасно да ги одреди своите стратешки приоритети и да знае кои му се непријатели, скоро една година по неговата изјава дека Алијансата е во состојба на „мозочна смрт".

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување ! ( ВИДЕО)

Канал5 - 10.06.2021

Премиерот Зоран Заев е во Париз на работна вечера со претседателот на Франција Емануел Макрон. Претседателот Макрон во изјавата во Елисејската палата рече дека со премиерот Заев на работната вечера ќе разговараат за европската перспектива на ...

Заев и Макрон на прес конференција во Париз ( Во живо)

Канал5 - 10.06.2021

Премиерот Зоран Заев е во Париз на работна вечера со претседателот на Франција Емануел Макрон. Во теке е прес конференцијата пред почетоткот на работната ...

Заев и Макрон на прес конференција во Елисејската Палата ( ВИДЕО)

Канал5 - 10.06.2021

Премиерот Зоран Заев е во Париз на работна вечера со претседателот на Франција Емануел Макрон. Во тек е прес конференцијата пред почетоткот на работната ...

Макрон: НАТО да разјасни какви односи сака со Русија

Локално - 10.06.2021

НАТО треба да ја разјасни својата стратегија и политика кон Русија, рече претседателот на Франција, Емануел Макрон. „Треба стратешки да разјасниме каде оди Алијансата. На прво место – какви односи сакаме со Русија“, рече Макрон на прес-конференција ...