TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најконтроверзниот менаџер удри по Инфантино: Ти и на Да Винчи ќе му ставиш „селари кап“!

Sport 1 - 27.11.2020

Најконтроверзниот менаџер на светот, Мино Рајола од поодамна е во војна со претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, поради промените за трансфери на фудбалери што светската централа е решена да ги протурка, а со тоа да ...

Македонија ја задржа својата позиција на најновата ФИФА ранг листа

Дерби - 27.11.2020

Фудбалската репрезентација на Македонија ја задржа својата позиција на најновата ранг листа која ја објави Светската фудбалска федерација (ФИФА). Нашиот национален тим има вкупно 1362 поени со што е доволна за 65.

Рајола: ФИФА ќе ја „снема“ за 10 години

TopSport - 27.11.2020

Контроверзниот „супер-агент“, Мино Рајола вели дека Светската фудбалска федерација (ФИФА) нема долгорочна иднина и дека наскоро во фудбалот ќе се постасви нов систем како во американската МЛС лига, која беше воспостаевна во 1990-тите.

Македонија останува на 65-место на ФИФА ранг листата, ждрепката за светското ќе ја чекаме од четвртиот „барабан“

Сител - 27.11.2020

Македонската фудбалска репрезентација останува на 65.место на ФИФА ранг листата. Ждрепката за Мундијалсклите квалификации нашите фудбалери ќе ја очекуваат од четвртиот по квалитет „барабан“.

Вилјаш-Боаш вез влакна на јазикот: Биелса? Ова е фудбалски скандал, во ФИФА сигурно спијат!

Дерби - 27.11.2020

ФИФА во средата ги објави номинациите за престижната награда „The Best“ која се доделува традиционално секоја година на најдобрите поединци во фудбалот, со тоа што најголемото изненадување пристигна од категоријата на фудаблските стручњаци каде во ...

Македонија е 65-та по последното рангирање на ФИФА

ММС - 27.11.2020

Фудбалската репрезентација на Македонија по последното рангирање на ФИФА се најде на 65-тото место. Пласманот на Европското првенство и победата над Естонија од 2:1, ја зацементира позицијата на Македонија на ФИФА ранг листата и остави простор за ...

65-та позиција за Македонија на ФИФА рангирањето

Спортклуб - 27.11.2020

Фудбалската репрезентација на Македонија ја задржа 65-та позиција на ФИФА ранг листата по избореното Европско првенство. Македонија оствари две победи во Лига на нации, против Грузија онаа клучна победа за ЕП со 1:0 и победата против Естонија со 2:1.

Македонија на 65-то место ќе ја дочека жрепката за СП

Sport M - 27.11.2020

Македонската фудбалска репрезентација е на 65-то место според најновото рангирање на ФИФА. Ова е претпоследната листа која ФИФА ја објави оваа година. Со оглед на тоа дека на 7-ми декември ќе се одржи жрепката за квалификациските групи за СП, ...

Македонија е 65 на ФИФА листата

TopSport - 27.11.2020

Фудбалсата репрезентација на Македонија, која пред недели избори пласман на ЕУРО 2021, ја задржа 65 позиција на ранг-листата на ФИФА. Ова е претпоследната листа која ФИФА ја објави оваа година.

Македонија останува 65-та на ФИФА, а дома две години игра како прав газда

Оff.net - 27.11.2020

Нема промени за македонската фудбалска репрезентација на најновото рангирање според ФИФА, што и не е некоја вест за загрижување со оглед на тоа што годинава остваривме епски успех за ...

Фудбалерите без напредок на ФИФА ранг листата, останаа на 65. место

Слободен Печат - 27.11.2020

Фудбалската репрезентација на Македонија иако обезбеди историски успех со пласманот на Европското првенство, не направи скок на најновата ранг листа на ФИФА. Македонија остана на 65. место со 1.362 бодови иако во ноември одигра три натпревари, ја ...

ФОТО: Македонија остана на 65 место на најновата ФИФА ранг листа

Дриблинг - 27.11.2020

Ноемвриското рангирање на ФИФА листата не донесе промени по однос на позицијата на Македонија. Нашата сениорска фудбалска репрезентација остана на 65 место со 1362 бода откако славеше над Грузија и Естонија а загуби од Ерменија во Лигата на нации.

ФИФА ранг листа: Македонија и покрај пласманот на ЕП остана на 65. позиција

Спортски - 27.11.2020

Фудбалската репрезентација на Македонија и покрај пласманот на Евро 2021 не напредуваше на најновата ФИФА ранг листа. Македонија во ноемврискиот циклус одигра три натпревари во кои остваривме две победи и еден пораз.

Без промени на ФИФА-листата: Македонија останува на 65.место

Sport 1 - 27.11.2020

Македонската фудбалска репрезентација можеби обезбеди пласман на Европското првенство идното лето по триумфот над Грузија во финалето од плејофот, но тоа не ни донесе никаков напредок на најновата ФИФА ранг-листа.

Статус кво на Македонија на ФИФА рејтинг листата

OhridNews - 27.11.2020

Македонската фудбалска репрезентација, без напредок или пад, останува на 65-та позиција на рејтинг листата од Светската фудбалска организација (ФИФА). „Црвено жолтите“, во ноември месец, пласирајќи се на Европското првенство го остварија најголемиот ...

Без промени за македонската репрезентација на најновата ФИФА листа

Екипа - 27.11.2020

Фудбалската репрезентација на Македонија останува 65. на најновата ранг листа на ФИФА. По историскиот пласман на Европското првенство и победата над Грузија, поразот од Ерменија доведе до тоа да нема никакви промени за нашиот национален тим на ...

И официјално: Македонија остана 65-та сила во светот според ФИФА листата!

SportMedia - 27.11.2020

Со еден ден задоцнување, поради смртта на Диего Марадона, утринава ФИФА ја објави официјалната ранг листа за месец номври. И покрај пласманот на ЕВРО 2020, нашата најдобра репрезентација остана на 65-тото место во светот, таму каде што и беше за ...

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за наметнување ограничување на платите

Опсервер - 27.11.2020

Рим, 27 ноември 2020 () – Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. – Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на платата, тоа ќе значи дека клубовите повеќе нема да ...

ФИФА да ја повлече „десетката“

Опсервер - 26.11.2020

Фудбалскиот свет се простува од Диего Армандо Марадона. Аргентинската легенда, почива вчера од срцев удар, во својот дом во Тигре. Простувајќи се од еден од најголемите во фудбалската историја, тренерот на Олимпик Марсеј, Андре-Вилас Боаш, упатил ...

ФИФА го одложи објавувањето на ноемвриската ранг-листа поради Марадона

Либертас - 26.11.2020

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одложи денеска објавувањето на ранг-листата на репрезентациите. Објавувањето е одложено за еден ден поради смртта на легендарниот Диего Марадона. Ранг-листата за ноември е многу важна, бидејќи ја одредува ...

ФИФА го одложи објавувањето на ноемвриската ранг-листа поради Марадона

MakPress - 26.11.2020

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одложи денеска објавувањето на ранг-листата на репрезентациите. Објавувањето е одложено за еден ден поради смртта на легендарниот Диего Марадона. Ранг-листата за ноември е многу важна, бидејќи ја одредува ...

ФИФА го одложи објавувањето на ноемвриската ранг-листа поради Марадона

Вечер Прес - 27.11.2020

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одложи денеска објавувањето на ранг-листата на репрезентациите. Објавувањето е одложено за еден ден поради смртта на легендарниот Диего Марадона. Ранг-листата за ноември е многу важна, бидејќи ја одредува ...

ФИФА го одложи објавувањето на ноемвриската ранг-листа поради Марадона

Sport M - 27.11.2020

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одложи објавувањето на ранг-листата на репрезентациите. Објавувањето е одложено за еден ден поради смртта на легендарниот Диего Марадона. Ранг-листата за ноември е многу важна, бидејќи ја одредува ждрепката ...

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за наметнување ограничување на платите

Кумановски м. - 27.11.2020

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. – Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на платата, тоа ќе значи дека клубовите повеќе нема да можат да донесуваат свои ...

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за наметнување ограничување на платите

А1 On - 27.11.2020

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. – Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на платата, тоа ќе значи дека клубовите повеќе нема да можат да донесуваат свои ...

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за наметнување ограничување на платите

Курир - 27.11.2020

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. – Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на платата, тоа ќе значи дека клубовите повеќе нема да можат да донесуваат свои ...

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за ограничување на платите

Кајгана - 27.11.2020

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. – Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на платата, тоа ќе значи дека клубовите повеќе нема да можат да донесуваат свои ...

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за наметнување ограничување на платите

Сител - 27.11.2020

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. – Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на платата, тоа ќе значи дека клубовите повеќе нема да можат да донесуваат свои ...

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за наметнување ограничување на платите

MakPress - 27.11.2020

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. – Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на платата, тоа ќе значи дека клубовите повеќе нема да можат да донесуваат свои ...

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за наметнување ограничување на платите

Sport M - 27.11.2020

Ако ги ограничиме платите на играчите, тогаш мора да го сторите тоа за секого. Реал Мадрид и Барселона имаат милијарди приходи, дали треба да ги ограничат цените на билетите? Во овој случај, поставете плафон за плати за актери, новинари, уметници.

Џани Инфантино сака да бидеме Северна Кореја

Вечер Прес - 27.11.2020

Познатиот фудбалски агент Мино Раиола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на платата, тоа ќе значи дека клубовите повеќе нема да можат да донесуваат свои одлуки.

Македонија е 65. на ФИФА-листата

Макфакс - 27.11.2020

Фудбалсата репрезентација на Македонија, која пред недели избори пласман на ЕУРО 2021, ја задржа 65 позиција на ранг-листата на ФИФА. Ова е претпоследната листа која ФИФА ја објави оваа година.

Македонија е 65 на ФИФА листата

Опсервер - 27.11.2020

Фудбалсата репрезентација на Македонија, која пред недели избори пласман на ЕУРО 2021, ја задржа 65 позиција на ранг-листата на ФИФА. Ова е претпоследната листа која ФИФА ја објави оваа година.

Фудбалската репрезентација на Македонија ја задржа 65-та позиција на ФИФА ранг листата

PressingTV - 27.11.2020

Фудбалската репрезентација на Македонија ја задржа 65-та позиција на ФИФА ранг листата по избореното Европско првенство. Македонија оствари две победи во Лига на нации, против Грузија онаа клучна победа за ЕП со 1:0 и победата против Естонија со 2:1.

Македонија 65. на ФИФА листата

Денар - 27.11.2020

Фудбалската репрезентација на Македонија, која пред недели избори пласман на ЕУРО 2021, ја задржа 65 позиција на ранг-листата на ФИФА. Ова е претпоследната листа која ФИФА ја објави оваа година.

Рајола: ФИФА ќе ја „снема“ за 10 години

Макфакс - 27.11.2020

Контроверзниот „супер-агент“, Мино Рајола вели дека Светската фудбалска федерација (ФИФА) нема долгорочна иднина и дека наскоро во фудбалот ќе се постасви нов систем како во американската МЛС лига, која беше воспостаевна во 1990-тите.

Рајола: ФИФА ќе ја „снема“ за 10 години

Опсервер - 27.11.2020

Контроверзниот „супер-агент“, Мино Рајола вели дека Светската фудбалска федерација (ФИФА) нема долгорочна иднина и дека наскоро во фудбалот ќе се постасви нов систем како во американската МЛС лига, која беше воспостаевна во 1990-тите.

Раиола: ФИФА е непотребна, наскоро ќе ја нема

Спортски - 27.11.2020

Контроверзниот менаџер, Мино Раиола зборувајќи на „Светскиот фудбалски самит“ истакна дека начинот на кој ФИФА го води денешниот фудбал е катастрофален. Раиола смета дека ФИФА е непотребна организација и нема долгорочна иднина и дека наскоро во ...

ФИФА поради Марадона го одложи објавувањето на ноемвриската ранг-листа

+инфо - 26.11.2020

Ранг-листата за ноември е многу важна, бидејќи ја одредува ждрепката на квалификациите за Светското првенство, што ќе почне во март. Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одложи денеска објавувањето на ранг-листата на репрезентациите.

ФИФА да ја повлече „десетката“

Макфакс - 26.11.2020

Фудбалскиот свет се простува од Диего Армандо Марадона. Аргентинската легенда, почива вчера од срцев удар, во својот дом во Тигре. Простувајќи се од еден од најголемите во фудбалската историја, тренерот на Олимпик Марсеј, Андре-Вилас Боаш, упатил ...