TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sony Xperia Pro е конечно спремен за лансирање

Телефони.мк - 22.01.2021

Sony Xperia Pro беше најавен уште од февруари 2020 година, но компанијата дури сега го објавува својот модел. Тогаш беше планиран да излезе заедно со Xperia 1 II , но некако престанаа експертите и да зборуваат за него воопшто.

Sony Xperia Pro ќе биде претставен една година по најавата

USB - 22.01.2021

Изгледа дека Sony конечно е подготвен на пазарот да го лансира Xperia Pro телефонот, кој беше најавен со Xperia 1 II моделот во февруари минатата година. Xperia 1 II се појави на пазарот неколку месеци подоцна, додека од Xperia Pro моделот немаше ни ...

Honor го претстави View40, првиот телефон по продажбата на брендот од страна на Huawei

Smartportal - 22.01.2021

Телефонот се очекува дека ќе може да ги има сервисите и апликациите од Google, сега кога веќе не е во сопственост на Huawei По најавата од страна на Reuters , Huawei навистина го продаде нивниот подбренд Honor на група на инвеститори од Шенжен.

Honor тргна сам со првиот премиум смартфон V40 и компетитивна цена

Телефони.мк - 22.01.2021

Honor откако се одвои како бренд од Huawei за прв пат лансира самостојно сопствен премиум смартфон кој мора да се признае дека е одлично изработен, а притоа може да се купи по многу компетитивна цена од околу 500 евра.

Речиси една година од најавата, „Sony Xperia Pro“ конечно пристигнува

Денар - 22.01.2021

Најверојатно компанијата „Sony“ конечно е подготвена на пазарот да го пласира „Xperia Pro“ телефонот, кој е најавен со моделот „Xperia 1 II“ уште во февруари минатата година. „Xperia 1 II“ се појави на пазарот неколку месеци подоцна, додека од ...

Honor го претстави смартфонот V40 5G

Кајгана - 22.01.2021

Honor го претстави својот прв смартфон откако ја напушти компанијата Huawei. Се работи за флегшипот Honor V40 5G кој се продава на кинескиот пазар, но наскоро ќе биде достапeн и на глобалниот пазар.

Honor V40 5G е прв смартфон на Honor по осамостојувањето од Huawei (ВИДЕО)

USB - 22.01.2021

Honor го претстави својот прв телефон откако компанијата повеќе не е во сопственост на Huawei, а се работи за Honor V40 5G. Уредот користи Dimensity 1000+ чипсет, 50MP главна камера и има поддршка за брзо полнење.

Бразил ќе дозволи учество на Хуавеј во аукциите за 5Г мрежа

Опсервер - 22.01.2021

Бразилската влада нема да се обиде да му забрани на кинескиот производител на телекомуникациска опрема Хуавеј да учествува на аукциите на мрежата 5Г кои се закажани за јуни оваа година, објави во саботата весникот Естадо де С.

Европската политика за Huawei треба да се заснова на факти, тврди Дик Рош

Smartportal - 21.01.2021

Дискредитираната администрација на Трамп го користеше Huawei како пион во геополитичка игра, вели поранешниот ирски министер Дик Рош. Како некој кој има огромна почит кон Европскиот парламент, не се сомневам дека оние членови кои го потпишаа писмото ...

Европската политика за Huawei треба да се заснова на факти, тврди Дик Рош

USB - 21.01.2021

Дискредитираната администрација на Трамп го користеше Huawei како пион во геополитичка игра, вели поранешниот ирски министер Дик Рош. Како некој кој има огромна почит кон Европскиот парламент, не се сомневам дека оние членови кои го потпишаа писмото ...

Дик Рош: Европската политика за Huawei треба да се заснова на факти

Телефони.мк - 21.01.2021

Дискредитираната администрација на Трамп го користеше Хуавеј како пион во геополитичка игра, вели поранешниот ирски министер Дик Рош. Како некој кој има огромна почит кон Европскиот парламент, не се сомневам дека оние членови кои го потпишаа писмото ...

Бразил ќе дозволи учество на Хуавеј во аукциите за 5Г мрежа

Фактор - 22.01.2021

Бразилската влада нема да се обиде да му забрани на кинескиот производител на телекомуникациска опрема Хуавеј да учествува на аукциите на мрежата 5Г кои се закажани за јуни оваа година, објави во саботата весникот Естадо де С.

Бразил ќе дозволи учество на Хуавеј во аукциите за 5Г мрежа

Smartportal - 22.01.2021

Бразилската влада нема да се обиде да му забрани на кинескиот производител на телекомуникациска опрема Хуавеј да учествува на аукциите на мрежата 5Г кои се закажани за јуни оваа година, објави во саботата весникот Естадо де С.

Бразил ќе дозволи учество на Huawei во аукциите за 5G мрежа

USB - 22.01.2021

Бразилската влада нема да се обиде да му забрани на кинескиот производител на телекомуникациска опрема Huawei да учествува на аукциите на мрежата 5G кои се закажани за јуни оваа година, објави во саботата весникот Естадо де С.

Бразил ќе дозволи учество на Хуавеј во аукциите за 5Г мрежа

Телефони.мк - 22.01.2021

Бразилската влада нема да се обиде да му забрани на кинескиот производител на телекомуникациска опрема Хуавеј да учествува на аукциите на мрежата 5Г кои се закажани за јуни оваа година, објави во саботата весникот Естадо де С.

Флексибилниот Huawei Mate X2 ќе има Kirin 9000 чип и 50MP камера

USB - 22.01.2021

Информациите за флексибилниот Huawei Mate X2 телефон се појавуваат веќе околу една година. Уредот во ноември доби TENAA сертификат, но листингот немаше детали за спецификациите. Сега дојавувачот Digital Chat Station објави повеќе детали за ...

Sony Xperia 10 III се појави на рендери, пристигнува со 5G поддршка

USB - 21.01.2021

Се појавија рендери од следната верзија на SonyXperia 10 III телефонот, кој е наследник на минатогодишниот модел Xperia 10 II. Sony Xperia 10 III ќе има 6-инчен екран, а Sony ги задржува широките рамки околу екранот.

Поглед во новиот Xiaomi Redmi Note 9T 5G

Кајгана - 21.01.2021

Xiaomi неодамна го претстави новиот Redmi Note 9T - смартфон со пристапна цена кој поддржува 5G мрежа. Redmi Note 9T пристигнува во две верзии 4 GB+64GB и 4GB+128 GB. И двата модела имаат пристапна цена од 199 евра.

Европската политика за Хуавеј треба да се заснова на факти, тврди Дик Рош

Опсервер - 21.01.2021

Дискредитираната администрација на Трамп го користеше Хуавеј како пион во геополитичка игра, вели поранешниот ирски министер Дик Рош. Како некој кој има огромна почит кон Европскиот парламент, не се сомневам дека оние членови кои го потпишаа писмото ...