TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Microsoft ги претстави првите компјутери со ARM процесори и Windows 10 (ВИДЕО)

Стандард - 06.12.2017

Во рамките на Qualcomm Snapdragon самитот, Microsoft даде почетокот на ширењето на верзијата на Windows 10 за ARM процесори и ги претстави првите уреди со неа. Ова се случува речиси една година по прогласувањето на партнерството со Qualcomm за ...

Microsoft претстави Windows 10 компјутери со ARM процесори

IT.mk - 06.12.2017

HP, Lenovo и Asus се првите производители на компјутери кои ќе произведуваат Windows 10 компјутери со ARM процесор. Компјутерите ќе доаѓаат со Snapdragon 835 процесор од Qualcomm за кој објавивме претходно .

Qualcomm го претстави Snapdragon 845 – следниот флагшип процесор

IT.mk - 06.12.2017

Snapdragon 845 е следната генерација на процесори од Qualcomm за најдобрите телефони на пазарот. Компанијата процесорот го претстави на Snapdragon Tech Summit. Веста остана во сенка на најавата за првите компјутери со ARM процесор.