TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО ДПМНЕ протестира за притворените

Нова ТВ - 07.12.2017

ВМРО ДПМНЕ и денеска протестираше пред Министерството за правда, поради приведените за случувањата на 27 април во Собранието. Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ во својот говор рече дека народот на 27 април не можел да ги контролира своите патриотски ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје 1

Алсат-М - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Основниот суд Скопје 1, на кој учесниците истакнаа дека судовите и судиите под притисок на власта судат политички и по партиска директива. Говорниците порачаа дека правдата ќе излезе на виделина, обвинија дека ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичен

24 Вести - 07.12.2017

Со обвинувања за актуелната власт и за притворите, приврзаниците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и вечерва го продолжија протестот, овојпат пред Кривичниот суд Скопје. Говорниците порачаа дека правдата ќе излезе на виделина, обвинија дека во затворите се ...

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со блокади и протести

МРТ - 15.12.2017

Судовите не судат по закон, туку по диктат на хунтата, стои во дописот. Од опозициската партија обвинуваат дека се ослободуваат осудените убијци од Смилковско Езеро и се подготвува меѓународна истрага за терористите од „Диво насеље“, а се ставаат во ...

ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе блокира улици и ќе протестира

Мета - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 18 часот повторно ќе протестира пред Основен суд Скопје 1, а од 15 до 17 часот ќе ги блокира крстосниците кај ТЦ „Мавровка“, кај Рампа во Кисела Вода и крстосницата помеѓу улиците Васил Чакаларов и Ангел Динев во Влае.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ја погреба демократијата, остануваме на улиците- блокада на крстосници и протест пред судот во 18 часот

Курир - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска останува на улиците во знак на протест за како што велат од партијата невравдите кои се случуваат во државата. Од таму велат дека Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се ...

ВМРО- ДПМНЕ на протест и денеска - блокада на крстосници

Скопје инфо - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска останува на улиците во знак на протест за како што велат од партијата невравдите кои се случуваат во државата. ВМРО-ДПМНЕ денес ќе ги блокира следните крстосници во период од 15 – 17 часот: – Крстосницата кај „Мавровка“; – ...

Продолжуваат протестите на ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 13.12.2017

Опозициската ВМРО ДПМНЕ и денеска одржа протест пред Министерството за правда, поради притворените за случувањата на 27 април во Собранието. На протестот и денеска присутен беше лидерот во заминување, Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ повторно протестираше пред Министерството за правда

Макфакс - 06.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повторно протестираше пред Министерството за правда поради притворањето на учениците во инцидетите во Собранието на 27 април годинава и ги повика сите да се придружат се додека не се спроведе вистинската правда.

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и ќе протестира пред Министерство за правда

Локално - 06.12.2017

Со обвинувања за полициска хунта приврзаниците на опозициската ВМРО ДПМНЕ и денеска го продолжија протестот пред Министерството за правда, информира ТВ24. Дел од говорниците меѓу кои и Оливер Андонов им порачаа на сопартијците да излезат од своите ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје 1...

Н.Македонија - 07.12.2017

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје 1 ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Основниот суд Скопје 1, на кој учесниците истакнаа дека судовите и судиите под притисок на власта судат политички и по партиска директива.

ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе блокира улици и ќе протестира

Либертас - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 18 часот повторно ќе протестира пред Основен суд Скопје 1, а од 15 до 17 часот ќе ги блокира крстосниците кај ТЦ „Мавровка“, кај Рампа во Кисела Вода и крстосницата помеѓу улиците Васил Чакаларов и Ангел Динев во Влае.

ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе блокира раскрсници и ќе одржи протест пред Кривичниот суд

Сител - 07.12.2017

Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина. Македонија е единствената држава во Европа во која што се притвораат уметници, оперски пејачи, режисери, актери и активисти со ...

ВМРО-ДПМНЕ повторно протестираше пред Министерството за правда

Вечер - 06.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повторно протестираше пред Министерството за правда поради притворањето на учениците во инцидетите во Собранието на 27 април годинава и ги повика сите да се придружат се додека не се спроведе вистинската правда.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје 1

Канал5 - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Основниот суд Скопје 1, на кој учесниците истакнаа дека судовите и судиите под притисок на власта судат политички и по партиска директива. Говорниците порачаа дека правдата ќе излезе на виделина, обвинија дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е единствената држава во Европа каде што пратеници се притвораат без причина

А1 On - 07.12.2017

„Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина. Македонија е единствената држава во Европа во која што се притвораат уметници, оперски пејачи, режисери, актери и активисти со ...

ВМРО-ДПМНЕ повторно протестираше пред Министерството за правда

Орбис - 06.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повторно протестираше пред Министерството за правда поради притворањето на учениците во инцидетите во Собранието на 27 април годинава и ги повика сите да се придружат се додека не се спроведе вистинската правда.

ВМРО-ДПМНЕ повторно одржа протест пред Основен суд 1

Слободен Печат - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Основниот суд Скопје 1, на кој учесниците истакнаа дека судовите и судиите под притисок на власта судат политички и по партиска директива. Говорниците порачаа дека правдата ќе излезе на виделина, обвинија дека ...

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе протестира

Нетпрес - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска останува на улиците во знак на протест за како што велат од партијата невравдите кои се случуваат во државата. Од таму велат дека Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје 1

МКД - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Основниот суд Скопје 1, на кој учесниците истакнаа дека судовите и судиите под притисок на власта судат политички и по партиска директива. Говорниците порачаа дека правдата ќе излезе на виделина, обвинија дека ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и ќе протестира пред кривичниот суд

Макфакс - 07.12.2017

Опозицијата најави и денеска блокирање крстосници во Скопје, по што во 18 часот ќе протестираат пред Основниот суд Скопје 1 Скопје. Во период од 15 до 17 часот блокирани ќе бидат крстосницата кај „Мавровка“, крстосницата помеѓу улиците Васил ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје 1

Алфа - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Основниот суд Скопје 1, на кој учесниците истакнаа дека судовите и судиите под притисок на власта судат политички и по партиска директива. ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Основниот суд Скопје 1, на кој ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и ќе протестира пред кривичен

Вечер - 07.12.2017

Опозицијата најави и денеска блокирање на крстосници низ Скопје, по што во 18 часот ќе протестираат пред Основниот суд Скопје 1 – Скопје. Во период од 15 до 17 часот, блокирани ќе бидат крстосницата кај „Мавровка“, крстосницата помеѓу улиците „Васил ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и ќе протестира пред кривичен

Кајгана - 07.12.2017

Опозицијата најави и денеска блокирање на крстосници низ Скопје, по што во 18 часот ќе протестираат пред Основниот суд Скопје 1 – Скопје. Во период од 15 до 17 часот, блокирани ќе бидат крстосницата кај „Мавровка“, крстосницата помеѓу улиците „Васил ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира раскрсници и ќе одржи протест пред Кривичниот суд

ТВ21 - 07.12.2017

Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „Македонија е единствената држава во Европа во која што се притвораат уметници, оперски пејачи, ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и ќе одржи протест пред Кривичен

+инфо - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протест и пред Основниот суд Скопје 1 - Скопје денеска во 18 часот, каде ќе има повеќе обраќања пред присутните. Притворите за пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ се целосно ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и ќе протестира пред кривичен

Орбис - 07.12.2017

Опозицијата најави и денеска блокирање на крстосници низ Скопје, по што во 18 часот ќе протестираат пред Основниот суд Скопје 1 – Скопје. Во период од 15 до 17 часот, блокирани ќе бидат крстосницата кај „Мавровка“, крстосницата помеѓу улиците „Васил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Отткако хунтата на СДС е на власт Македонија не е демократска држава

Телевизија Нова - 07.12.2017

Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ Македонија е единствената држава во Европа во која што се притвораат уметници, оперски пејачи, режисери, ...

Блокирани дел од раскрсниците до 17 часот во Скопје

Press24 - 07.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска останува на улиците во знак на протест за како што велат од партијата невравдите кои се случуваат во државата. Од таму велат дека Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и ќе протестира пред кривичен

Точка - 07.12.2017

Опозицијата најави и денеска блокирање на крстосници низ Скопје, по што во 18 часот ќе протестираат пред Основниот суд Скопје 1 – Скопје. Во период од 15 до 17 часот, блокирани ќе бидат крстосницата кај „Мавровка“, крстосницата помеѓу улиците „Васил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е единствената држава во Европа каде што пратеници се притвораат без причина

Локално - 07.12.2017

„Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина. Македонија е единствената држава во Европа во која што се притвораат уметници, оперски пејачи, режисери, актери и активисти со ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира раскрсници и ќе одржи протест пред Кривичниот суд

Канал5 - 07.12.2017

Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина. Македонија е единствената држава во Европа во која што се притвораат уметници, оперски пејачи, режисери, актери и активисти со ...

Демонстрации во Скопје – Скопје ќе биде блокирано

Sky - 07.12.2017

Опозицијата најави и денеска блокирање на крстосници низ Скопје, по што во 18 часот ќе протестираат пред Основниот суд Скопје 1 – Скопје. Во период од 15 до 17 часот, блокирани ќе бидат крстосницата кај „Мавровка“, крстосницата помеѓу улиците „Васил ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира раскрсници и ќе одржи протест пред Кривичниот суд

Алфа - 07.12.2017

Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина. Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина.

ВМРО-ДПМНЕ денеска на протест пред Кривичниот суд

МКД - 07.12.2017

Македонија е единствената држава во Европа во која што народни избраници од опозицијата се притвораат без причина. Македонија е единствената држава во Европа во која што се притвораат уметници, оперски пејачи, режисери, актери и активисти со ...