TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Андонова и Рочи во еден глас: Подготвени сме, сакаме победа над Казахстан

Дерби - 26.11.2020

Македонската женска фудбалска репрезентација утре против Казахстан го игра последниот меч од циклусот квалификациите за Европското првенство. Средбата се игра во Алмати, а нашите репрезентативки сметаат дека се подготвени да го дадат максумумот и ...

Андонова: Сакаме победа во Казахстан за сите оние наши соиграчки кои поради Ковид-19 останаа во Скопје

Екипа - 26.11.2020

Македонската женска репрезентација утре во Алмати против домашната селекција на Казахстан го игра последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство. По денешниот последен тренинг во Алмати, најдобрата македонска фудбалерка Наташа ...

Женската репрезентација одржа тренинг во Казахстан

SportMedia - 26.11.2020

Денес на еден ден пред последниот натпревар од квалификациската група против Казахстан, женската А репрезентација го одработи официјалниот тренинг во студениот Алмати. Ниту големата временска разлика, ниту ладното време не го расипаа доброто ...

Андонова: Ќе играме и за оние кои мораа да останат дома заради коронавирусот

Gol.mk - 26.11.2020

На еден ден пред последниот натпревар од квалификациската група против Казахстан , женската репрезентација на Македонија го одработи официјалниот тренинг во студениот Алмати. Ниту големата временска разлика, ниту ладното време не го расипаа доброто ...

Рочи и Андонова пред Казахстан: Спремни сме и посакуваме победа

Спортски - 26.11.2020

Денес на еден ден пред последниот натпревар од квалификациската група против Казахстан, женската А репрезентација го одработи официјалниот тренинг во студениот Алмати. Ниту големата временска разлика, ниту ладното време не го расипаа доброто ...