TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мукаетов останува на чело на РФМ, прифатена е оставката на Обрван!

Дерби - 23.04.2016

Живко Мукаетов и во иднина ќе биде прв човек на македонскиот ракомет откако точката за неговата оставка уште на стартот беше избришана од дневниот ред на денешната редовна седница на Собранието на РФМ.

Мукаетов останува претседател на РФМ

МКД - 23.04.2016

Македонската ракометна федерација и во иднина ќе ја предводи Живко Мукаетов. Ова откако точката за неговата оставка беше избришана на почетокот од денешното собрание на РФМ. Предходно клубовите писмено се изјаснија Мукаетов да остане на раководната ...

Очекувано: Мукаетов останува на чело на РФМ (ФОТО)

Екипа - 23.04.2016

Живко Мукаетов и официјално ќе продолжи да ја извршува функцијата претседател на Ракометната Федерација на Македонија, откако точката за неговата оставка беше избришана уште на самиот почеток од денешното Собрание на РФМ.

Мукаетов останува на чело на РФМ

Канал5 - 23.04.2016

Живко Мукаетов и натаму ќе биде претседател на Ракометната федерација на Македонија, откако сите делегатите на денешното собрание, а по предлог на членот на РК Пролет Ѓоко Огњановски, ја избришаа точката за оставка на првиот човек на федерацијата.

РФМ: Мукаетов останува, прифатена е оставката на Ивица Обрван!

Спорт365 - 23.04.2016

Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ)… Денеска и официјално членовите на УО ја прифатија оставката на Ивица Обрван, кој досега беше селектор на македонската машка сениорска репрезентација.

Мукаетов: Не се сите градоначалници заинтересирани за инвестиција во ракометот

Gol.mk - 23.04.2016

Еден од проблемите во развој на македонскиот ракомет е неактивноста на некогаш големите центри Битола, Прилеп, Велес, Куманово и уште неколку други. Претседателот на РФМ Живко Мукаетов потврди дека во тој поглед не секој град и локална самоуправа ...

Мукаетов: Во Гдањск недостигаше смелост и борбен дух

Gol.mk - 23.04.2016

Собранието на РФМ по тргање на точката за довербата на претседателот на РФМ, започна со нормална работа откако беше изгласан дневниот ред, а прв говореше токму Мукаетов кој се осврна на последниот неуспех на Олимпоиските квалификации.

Мукаетов останува, со поддршка од сите клубови во Македонија

SportMax - 23.04.2016

Денеска е одржано редовното годишно Собрание на РФМ, кое го отвори претседателот Мукаетов, а веднаш по него збор зема претставникот на Тинекс, Огњановски, кој предложи да се избрише деветтата точка од дневниот ред, бидејќи пред себе ги има потписите ...

Тргната точката од дневен ред: Мукаетов останува претседател на РФМ

Gol.mk - 23.04.2016

Мистеријата околу продолжувањето на Живко Мукаетов на претседателското место во РФМ е разрешена. Тргната е точката 9 по која требаше да се гласа за довербата на претседателот по неговата оставка во Гдањск и тој останува на својата функција до крајот ...

Мукаетов останува на чело на РФМ

Макфакс - 23.04.2016

Живко Мукаетов останува претседател на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), откако Собранието на РФМ ја тргна од дневниот ред точката за неговата оставка. Мукаетов ја понуди оставката по неуспехот на репрезентацијата на квалификацискиот ...

Живко Мукаетов останува претседател на РФМ! (ФОТО)

SportMedia - 23.04.2016

Неизвесноста траеше од Гдањск до денеска, а решението „падна“ за само неколку минути. Уште на почетокот на седницата, при констатирањето на дневниот ред на седницата имаше предлог за отфрлање на точката 9, која гласеше „оставка на претседателот на ...

ОЧЕКУВАНО: Мукаетов останува претседател на РФМ

Телеграф - 23.04.2016

Со акламација е прифатена промената на днвевен ред на Управниот одбор - бришење на точката оставка. Мукаетов ќе остане на чело на РФМ до крајот на неговиот мандат. Живко Мукаетов останува прв човек на Ракометната федерација на Македонија.

Мукаетов со поддршка од сите клубови во Македонија

24 Ракомет - 23.04.2016

Редовното годишно собрание на РФМ го отвори претседателот Мукаетов, а веднаш по него збор зема претставникот на Тинекс Пролет, Маријан Огњановски кој истакна дека сите клубови во Македонија со свој потпис официјално застануваат зад претседателот.

Мукаетов: Поддршката многу ми значи останувам да работам до крајот на мандатот

Сител - 23.04.2016

Собранието на РФМ не го прифати дневниот ред и по предлог на членот на РК Пролет Ѓоко Огњановски точката за оставка на претстедателот Живко Мукаетов беше избришана од дневниот ред откако сите членови на Собарнието го подржаа предлогот за оставката ...

Мукаетов останува претседател на РФМ

Спорт - 23.04.2016

Со акламација е прифатена промената на днвевен ред на Управниот одбор - бришење на точката оставка. Живко Мукаетов останува прв човек на Ракометната федерација на РФМ. Наскоро ...

Декларација - Собранието на РФМ ќе го пишмани Мукаетов

Утрински - 23.04.2016

Сите 41 делегат на Собранието на Ракометната федерација на Македонија, кое ќе се состане претпладнево од 11:30 часот во Советот на град Скопје, ставија потпис на барањето до претседателот Живко Мукаетов да ја повлече оставката.

Мукаетов останува на чело на РФМ, прифатена е оставката на Обрван!

Точка - 23.04.2016

Живко Мукаетов и во иднина ќе биде прв човек на македонскиот ракомет откако точката за неговата оставка уште на стартот беше избришана од дневниот ред на денешната редовна седница на Собранието на РФМ.

Мукаетов останува на чело на РФМ

Нетпрес - 23.04.2016

Живко Мукаетов и официјално ќе продолжи да ја извршува функцијата претседател на Ракометната Федерација на Македонија, откако точката за неговата оставка беше избришана уште на самиот почеток од денешното Собрание на РФМ.

Мукаетов останува на чело на РФМ

А1 On - 23.04.2016

Живко Мукаетов и натаму ќе биде претседател на Ракометната федерација на Македонија, откако сите делегатите на денешното собрание, а по предлог на членот на РК Пролет Ѓоко Огњановски, ја избришаа точката за оставка на првиот човек на федерацијата.

Очекувано: Мукаетов останува на чело на РФМ

Exclusive.mk - 23.04.2016

Мистеријата околу продолжувањето на Живко Мукаетов на претседателското место во РФМ е разрешена. Тргната е точката 9 по која требаше да се гласа за довербата на претседателот по неговата оставка во Гдањск и тој останува на својата функција до крајот ...

Мукаетов останува на чело на РФМ

Кајгана - 23.04.2016

Живко Мукаетов останува претседател на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), откако Собранието на РФМ ја тргна од дневниот ред точката за неговата оставка. Мукаетов ја понуди оставката по неуспехот на репрезентацијата на квалификацискиот ...

Мукаетов останува претседател на РФМ!

Вечер - 23.04.2016

Живко Мукаетов и понатаму останува претседател на Ракометната федерација на македонија (РФМ), откако на денешната редовна седница на Собранието на РФМ беше отфрлена неговата оставка дадена по неуспехот на ракометната репрезентација во ...

Мукаетов останува претседател на РФМ до крајот на мандатот

Утрински - 23.04.2016

ФОТО: Телеграф.мк Живко Мукаетов останува прв човек на Ракометната федерација на Македонија. Од страна на членовите на Управниот одбор беше предложено да се избрише точката на дневен ред - оставка на претседателот на РФМ и со акламација беше ...

Клубовите и ракометарите сакаат Мукаетов да остане претседател на РФМ

МКД - 22.04.2016

Во пресрет на утрешното собрание на РФМ на кое ќе се разгледува оставката на претседателот Живко Мукаетов, клубовите и ракометарите немаат дилеми, бараат тој да остане на функцијата за доброто на ракометот.

Мукаетов останува претседател на РФМ со поддршка од сите клубови

Екипа - 22.04.2016

Живко Мукаетов ќе остане на чело на Ракометната Федерација на Македонија и по утрешното Годишно собрание, откако досегашниот претседател доби максимална поддршка од сите клубови и здруженија кои се дел од собранието.

Мукаетов ја има подршката од повеќе клубови - тој веројатно останува на чело на РФМ

Спортклуб - 22.04.2016

Утре треба да се одржи закажаното годишно собрание на РФМ, на кое ќе се разгледува заминувањето на претседателот Живко Мукаетов, но како што стојат работите сега, тој веројатно ќе го преживее неуспехот во Гдањск Полска, и повторно ќе остане на ...

Сите клубови застанаа зад Мукаетов

Телеграф - 22.04.2016

Комплетното гласачко тело на РФМ со потпис и печат ја потврди поддршката за актуелниот претседател на РФМ, Живко Мукаетов. 32 клуба, три делегати од тренерите, контролорите и делегатите Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, доби поддршка од ...

Клубовите застануваат зад Мукаетов

Спорт - 21.04.2016

Од клупски извори дознаваме дека е спроведена иницијатива за повлекување на оставката на Живко Мукаетов Вкупно 41 делегат од над 30 клубови ја имаат потпишано декларацијата со која му даваат поддршка на актуелниот претседател, Живко Мукаетов и ...

Очекувано, Мукаетов останува на чело на РФМ

ЗаЗабава - 23.04.2016

Живко Мукаетов и официјално ќе продолжи да ја извршува функцијата претседател на Ракометната Федерација на Македонија, откако точката за неговата оставка беше избришана уште на самиот почеток од денешното Собрание на РФМ.

Мукаетов останува на чело на РФМ

+инфо - 23.04.2016

Живко Мукаетов и натаму ќе биде претседател на Ракометната федерација на Македонија, откако сите делегатите на денешното собрание, а по предлог на членот на РК Пролет Ѓоко Огњановски, ја избришаа точката за оставка на првиот човек на федерацијата.

Живко Мукаетов останува на чело на РФМ

Мак Ракомет - 23.04.2016

Живко Мукаетов ќе продолжи да ја извршува функцијата претседател на Ракометната Федерација на Македонија, откако точката за неговата оставка беше избришана уште на самиот почеток од денешното Собрание на РФМ.

Мукаетов ја доби поддршката од сите клубови, останува претседател на РФМ

Република - 22.04.2016

Живко Мукаетов ќе остане на чело на Ракометната Федерација на Македонија и по утрешното годишно собрание, откако досегашниот претседател доби максимална поддршка од сите клубови и здруженија кои се дел од собранието.

Конечна разрешница: Живко Мукаетов останува на чело на РФМ и во иднина

Република - 23.04.2016

Живко Мукаетов и официјално ќе продолжи да ја извршува функцијата претседател на Ракометната Федерација на Македонија, откако точката за неговата оставка беше избришана уште на самиот почеток од денешното Собрание на РФМ.

Живко Мукаетов останува на чело на РФМ

еМагазин - 23.04.2016

Живко Мукаетов и натаму ќе биде претседател на Ракометната федерација на Македонија, откако сите делегатите на денешното собрание, а по предлог на членот на РК Пролет Ѓоко Огњановски, ја избришаа точката за оставка на првиот човек на федерацијата.

Живко Мукаетов останува претседател на РФМ

За Се - 22.04.2016

Максимална подршка од сите ракометни клубови и здруженија за Живко Мукаетов да остане на чело на Ракометната Федерација на Македонија и по утрешното Годишно собрание. Како што е веќе познато, Мукаетов најави повлекување од функцијата по неуспехот на ...

Мукаетов останува на чело на РФМ, прифатена е оставката на Обрван

Канал 77 - 23.04.2016

Живко Мукаетов и официјално ќе продолжи да ја извршува функцијата претседател на Ракометната Федерација на Македонија, откако Собранието на РФМ ја тргна од дневниот ред точката за неговата оставка.

Мукаетов останува на чело на РФМ

Курир - 23.04.2016

Живко Мукаетов и официјално ќе продолжи да ја извршува функцијата претседател на Ракометната Федерација на Македонија, откако точката за неговата оставка беше избришана уште на самиот почеток од денешното Собрание на РФМ.