TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рама: Сонувам за обединување на Албанците, но во ЕУ

Алсат-М - 16.05.2018

Премиерот на Албанија, Еди Рама, изјави дека сонува за обединување на сите Албанци, но не во “голема Албанија”, туку во Европската унија и дека ЕУ треба да преземе стратешка одговорност за Западен Баалкан.

Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

CivilMedia - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Без решение за Косово, првата криза ќе не уништи

Алсат-М - 15.05.2018

Во интервју за “Фајненшал Тајмс”, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вели дека е “опседнат” со Косово и дека без решение на тој проблем се што е остварено до сега, нема да биде одржливо. “Опседнат сум со Косово.

За какво обединување на Албанците сонува Еди Рама?

Фактор - 16.05.2018

Албанскиот премиер Еди Рама, изјави дека сонува за обединување на сите Албанци, но не во „голема Албанија”, туку во Европската унија и дека ЕУ треба да преземе стратешка одговорност за Западен Балкан.

Вучиќ: Сами си ставивме печат за Косово

Н.Македонија - 15.05.2018

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, не се плаши од никакви санкции од Западот во процесот на решавањето на прашањето за Косово и Метохија. – За ваквата состојба и за лошите околности во кои се решава овој проблем донекаде сме и самите ...

Вучиќ за „Фајненшл тајмс“: Опседнат сум со Косово

Стандард - 15.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за „Фајненшал тајмс“ изјави дека е „опседнат со Косово“. Вучиќ разговарал со новинарите за прашањето за решавање на косовскиот проблем, процес без кој, како што рекол, „сè што е постигнато нема да ...

Блиц: САД и Западот на Вучиќ му испратија план за Косово

Локално - 15.05.2018

САД и западните земји доставија план за решавање на косовскиот проблем до српскиот претседател Александар Вучиќ, пишува весникот „Блиц“ и наведува дека планот бил подобар за Србија од сите претходни, но оти се уште не е прифатлив за Вучиќ.

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Локално - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Опседнат сум со Косово

Макфакс - 15.05.2018

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за „Фајненшал тајмс” вели дека е опседнат со Косово и дека без решение на тој проблем сè што е остварено до сега нема да биде одржливо. „Опседнат сум со Косово.

Вучиќ: Сами си ставивме печат за Косово

Тера - 16.05.2018

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, не се плаши од никакви санкции од Западот во процесот на решавањето на прашањето за Косово и Метохија. – За ваквата состојба и за лошите околности во кои се решава овој проблем донекаде сме и самите ...

Блиц: САД и Западот на Вучиќ му испратија план за Косово

Независен - 15.05.2018

САД и западните земји доставија план за решавање на косовскиот проблем до српскиот претседател Александр Вучиќ, пишува весникот „Блиц“ и наведува дека планот бил подобар за Србија од сите претходни, но оти се уште не е прифатлив за Вучиќ.

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Курир - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ е „опседнат“ со Косово и вели дека нова војна ќе ги уништи

Фактор - 15.05.2018

Во интервју за „ Фајненшал Тајмс”, српскиот претседател Александар Вучиќ, вели дека е „опседнат” со Косово и дека без решение на тој проблем сè што е остварено до сега, нема да биде одржливо. „Опседнат сум со Косово.

Блиц: САД и Западот на Вучиќ му испратија план за Косово

Сител - 15.05.2018

САД и западните земји доставија план за решавање на косовскиот проблем до српскиот претседател Александр Вучиќ, пишува весникот „Блиц“ и наведува дека планот бил подобар за Србија од сите претходни, но оти се уште не е прифатлив за Вучиќ.

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Фокус - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Опседнат сум со Косово

Sky - 15.05.2018

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за „Фајненшал тајмс” вели дека е опседнат со Косово и дека без решение на тој проблем сè што е остварено до сега нема да биде одржливо. „Опседнат сум со Косово.

Блиц: САД и Западот на Вучиќ му испратија план за Косово

Вечер - 15.05.2018

САД и западните земји доставија план за решавање на косовскиот проблем до српскиот претседател Александр Вучиќ, пишува весникот „Блиц“ и наведува дека планот бил подобар за Србија од сите претходни, но оти се уште не е прифатлив за Вучиќ.

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Стандард - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Опседнат сум со Косово

Слободен Печат - 15.05.2018

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за „Фајненшал тајмс” вели дека е опседнат со Косово и дека без решение на тој проблем сè што е остварено до сега нема да биде одржливо. „Опседнат сум со Косово.

Вучиќ го добил „вашингтонскиот договор“ за Косово

Н.Македонија - 16.05.2018

САД и западните земји доставија план за решавање на косовскиот проблем до српскиот претседател Александар Вучиќ, пишува весникот „Блиц“ и наведува дека планот бил подобар за Србија од сите претходни, но оти сѐ уште не е прифатлив за Вучиќ.

Западот доставил план за Косово до Вучиќ

Н.Македонија - 15.05.2018

САД и западните земји доставиле план за решавање на косовскиот проблем до српскиот претседател Александар Вучиќ, пишува „Блиц“. Весникот додава дека планот е подобар за Србија од сите претходни, но и дека и натаму не е прифатлив за Вучиќ.

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

+инфо - 16.05.2018

Според него, се поставува прашањето дали може Белград и Приштина да пронајдат нештро рационално и реално, и што би значеле загубите за едните и за другите, Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни

Независен - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Н.Македонија - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

А1 On - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Република - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Канал 77 - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Вечер - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Точка - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. „Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, и ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Сител - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Либертас - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...

Вучиќ: Немаме веќе луѓе за војни, ниту Србите ниту Албанците

Слободен Печат - 16.05.2018

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека Србите и Албанците немаат веќе луѓе за војни и оти компромисот е решение. – Тоа што е мој повик е дека и едните и другите добро разбираат дека немаме многу животи и дека изгубивме многу луѓе, ...