TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прес на нападнатите ватерполисти: „Ножеви, палки, беше вистински хаос“

Sport 1 - 11.02.2019

Ватерполистите на Црвена Звезда откако со тренерки на кои имало обележја на клубот поминаа викендов низ Сплит, беа крвнички нападнати, а некој од нив спасуваа и „жива глава“. За „хоророт“ кои го доживеаја српските ватерполисти говореа на прес ...

Краљ: Ме нападнаа со ножеви и камења, морав да скокнам во морето

AKO - 11.02.2019

Алесандро Краљ, голманот на ватерполо клубот на Црвена Звезда денеска на прес конференција раскажа детали за саботниот напад во Сплит, вели едвај се спасив, ако не се фрлив во морето веројатно ке имаше тешки последици.

Нападот на ватерполистите на Црвена звезда организиран од внукот на Горан Иванишевиќ

Вечер - 11.02.2019

Синот на познатиот сплитски фудбалски тренер, Вјекослав Локица, и внук на славниот хрватски тенисер, Горан Иванишевиќ, Иван Локица, наводно е организатор на нападот на ватерполистите на Црвена звезда на брегот на сплитското шеталиште.

Сплитските хулигани се сликаа со одземените дресови на Ц. Звезда - цел свет им се смее! (ФОТО)

Sport 1 - 10.02.2019

Фејсбук страницата „Балкански навијачи“ вечерва објави фотографија на која се гледаат одземените „трофеи“ од вчерашниот инцидент во Сплит, каде што локалните хулигани, за кои се претпоставува дека се членови на сплитска Торцида, нападнаа ...

Нападот на ватерполистите во Сплит ги обедини Црвена звезда и Партизан! (ФОТО)

Sport 1 - 10.02.2019

Нападот на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит ги обедини вечните белградски ривали. Претставниците на Партизан на Твитер објавија порака со поддршка на младите ватерполисти кои вчера беа нападнати во Сплит пред меч со Морнар од регионалната ...

Уапсени тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда

Сител - 10.02.2019

Сплитската полиција утрово приведе тројца мажи за вчерашниот напад на ватерполистите на Црвена Звезда а во тек е потргата по уште едно лице. Хулаганите со палки нападнале тројца српски спортисти кои седеле во кафуле во Сплит.

Балканско лудило: Хрватски усташи нападнале српски ватерполисти во Сплит (видео)

Таратур - 10.02.2019

Тројца ватерполисти на српскиот ватерполо клуб „Црвена Звезда“ беа нападнати во Сплит, на крајморското шеталиште, пред нивниот натпревар со сплитски „Морнар“ во рамки на регионалната. Ватерполистите на Црвена Звезда седеле во кафуле во Сплит, ...

Србија ѝ врачи протестна нота на Хрватска

Макфакс - 10.02.2019

Српското МНР ѝ врачи протестна нота на хравстката амбасада во Белград, поради нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит. „Министерството за надворешни работи изрази длабока загриженост и разочарување поради нападот на ватерполистите на ...

Снимајќи едрилица ги фатил напаѓачите што ги тепаа српските ватерполисти во Сплит(видео)

AKO - 10.02.2019

Гостин во едно од кафулињата на сплитското шеталиште, воодушевен од убавото време, со својот телефон сакал да овековечи едрилица во морето. Прегледувајќи ја после снимаката, кога веќе му станало јасно дека имало инцидент во кој хулигани ги нападнале ...

„Драги Делии, сакате да се ку*чите - сега раскажувајте какво ни е морето во февруари!“

Sport 1 - 10.02.2019

Член на сплитското градско Собрание и фудбалски судија, Мартин Паук, ја разгневи целокупната јавност во Хрватска со неговиот став по повод вчерашниот инцидент во Сплит, каде што беа нападнати младите ватерполисти на Црвена звезда.

Божиновиќ: Примивме протестна нота од Србија, инцидентот е неприфатлив од секој аспект

24Инфо - 10.02.2019

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна дека полицијата веднаш реагирала. – Инцидентот најостро го осудуваме, тој е неприфатлив од секој аспект, рече ...

Македонски планинари се искачија на Аконкагва

24Инфо - 10.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад врз нив во Сплит „го исфрли гневот од себе”, но побара од Хрватска „сите заедно со ...

Син на познат фудбалски тренер осомничен за нападот на ватерполистите во Сплит!?

Sport 1 - 10.02.2019

Полицијата утрово приведе тројца мажи поради нападот на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит, а еден од нив бил син на познат фудбалски тренер, чие име не го открија хрватските медиуми.

Уапсени тројца од напаѓачите на ватерполистите на Ц. Звезда во Сплит… (ВИДЕО)

Екипа - 10.02.2019

Хрватската полиција утрово информираше дека се приведени тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит. Според информациите се трага по уште двајца хулигани кои со палки ги нападнале спортистите на кејот на Јадранското море.

Тројца уапсени за нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит

А1 On - 10.02.2019

Сплитската полиција утрово уапси тројца мажи кои сеповрзуваат со нападот на ватерполистите на Црвена звезда на брегот на Сплит, а кај еден од нив е пронајден украден дрес. Полицијата вели дека по еден човек сè уште трага, пренесоа локалните медиуми.

Полицијата уапси тројца од напаѓачите на ватерполистите на Ц. Звезда

Sport 1 - 10.02.2019

Полицијата од Сплит утрово приведе тројца мажи, кои се поврзуваат со нападот на ватерполистите на Црвена Звезда, а уште се трага по двајца хулигани кои наоружани со палки ги нападнале спортистите.

Тројца приведени по нападот на ватерполистите на Црвена Звезда

AKO - 10.02.2019

Како што јавуваат медиумите од Хрватска, тројца хулигани се приведени утринава по нападот на четворица ватерополисти на Црвена Звезда во Сплит. Полицијата потврди дека се трага по уште двајца напаѓачи кои во организирана акција ги нападнаа ...

Приведени тројца напаѓачи на ватерполистите на „Црвена ѕвезда“ во Сплит

Макфакс - 10.02.2019

Сплитската полиција утринава приведе три лица осомничени за нападот на ватерполистите на белградскиот ватерполо клуб „Црвена ѕвезда“ . Кај едниот од нив бил пронајден дрес од српскиот клуб.

Во Сплит уапсени тројца мажи по нападот на ватерполистите на Црвена Звезда ВИДЕО

+инфо - 10.02.2019

Еден од нападнатите ватерполисти скокнал во море за да се спаси, а во тепачката добил полесни повреди на главата и ...

Објавена прва фотографија од хулиганите кои ги нападнаа ватерполистите на Ц. Звезда (ФОТО)

Sport 1 - 10.02.2019

Хрватскиот весник „Јутарњи лист“ објави фотографија која им ја испратил нивен читател на која се гледаат сплитските хулигани кои вчера нападнаа младински ватерполисти на белградска Црвена звезда, од кои еден мораше да рипне во море за да спаси глава.

Хрватската влада го осуди нападот на српските ватерполисти во Сплит

Макфакс - 10.02.2019

Хрватската влада го осуди нападот на српските ватерполисти во Сплит . Премиерот Андреј Пленковиќ разговарал во врска со инцидентот со министерот за внатрешни работи Давор Божиновиќ и со градоначалникот на Сплит, Андро Крстуловиќ Опар, изјавил ...

Приведени тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит

Скопје1 - 10.02.2019

Хрватската полиција утрово привела тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит. Според информациите се трага по уште двајца хулигани кои со палки ги нападнале спортистите на кејот на Јадранското море.

Ватерполо голманот на Црвена звезда: Имаа шипки, еден извади нож и ме исече по ногата

Слободен Печат - 11.02.2019

Голманот на Црвена Звезда потенцираше дека бил многу разочаран од луѓето кои се насобрале и извикувале „убиј го четникот“, тој додаде дека им се обратил на насобраните дека е само спортист, ватерполист… Голманот на ватерполо клубот на Црвена Звезда, ...

Хрватската претседателка го осуди нападот врз српските ватерполисти во Сплит(видео)

AKO - 10.02.2019

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, доцна синоќа на својот Твитер налог, го осуди хулиганството на неколку сплиќани врз ватерполистите на Црвена Ѕвезда, кои беа физички нападнати откако ги препознале нивните клубски симболи.

Советник во општина Сплит со скандалозен статус: Нека раскажат какво е морето во февруари

Фактор - 10.02.2019

Мартин Паук, советникот во општина Сплит, предизвика скандал кај хрватските медиуми откако објави статус дека младите ватерполисти во Сплит биле нападнати од хулигани затоа што сакале да си направат селфи во тренерки на Црвена Ѕвезда и да се пофалат ...

(ВИДЕО) Хрватските политичари ги осудија хулиганите, откако српски ватерполист скокна в море за да се спасува од нив

Фактор - 10.02.2019

Хрватските политичари го осудија хулиганството отакко група силеџии нападнаа четворица млади ватерполисти на Црвена Ѕвезда додека тие седеле во кафули на убавиот сончев ден на ривиерата во Сплит.

Инцидент во Сплит: Нападнати ватерполисти на Ц. звезда, еден се спасил со скок во море (Видео)

Нова ТВ - 09.02.2019

Мечот меѓу Морнар и Црвена звезда што требаше да се одигра во Сплит во рамки на регионалната ватерполо лига е одложен. Причина е нападот врз тројца играчи на „црвено-белите“ на сплитската ривиера попладнево пришто двајцата успеале да побегнат, а ...

За инцидентот во Сплит и фрлањетo на ватерполистот во море, виновен е - келнер!

Sport 1 - 09.02.2019

Четворица ватерполисти на Црвена звезда денеска биле нападнати во Сплит, а деталите за овој инцидент за српските медиуми детално ги опиша директорот на белградскиот клуб, Игор Милојевиќ. Тој открива дека хулиганите дошле со метални шипки во рацете и ...

Дачиќ најави протестна нота за Хрватска

А1 On - 09.02.2019

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, изјави дека на Хрватска ќе и биде испратена протестна нота во врска со инцидентот во Сплит во физички беа нападнати неколку ватерполисти на Црвена Ѕвезда.

„Да не скокнев во море ќе ме убиеја, а најтрагично е што – не сум Србин!“

Sport 1 - 09.02.2019

Големиот инцидент кој денеска се случи во Сплит, каде што среде бел ден во центарот на градот беа нападнати ватерполисти на Црвена звезда веднаш стана вест број еден речиси во сите медиуми на Балканот, предизвикувајќи реакција против искажаниот ...

ВИДЕО: „Јас сум Црногорец, не сум Србин”, извикувал нападнатиот ватерполист

А1 On - 09.02.2019

„Јас сум од Котор, јас сум Црногорец, јас не сум Србин“, извикувал ватерполистот од морето, откако се фрлил во вода по нападот од страна на неколкумина лица. Тој и неговите соиграчи беа нападнати додека седеле во кафуле во центарот на Сплит.

Инцидент во Хрватска: Четворица играчи на Звезда нападнати во Сплит, еден завршил во море

Дерби - 09.02.2019

Нетрпеливоста меѓу Хрватска и Србија често знае да биде докажана и во денешно време со најразлични примери, а последниот ни пристигна од Сплит каде ова попладне била нападната група играчи кои се членови на ватерполо клубот Црвена Звезда.

Српски играчи скокале во море бегајќи од хрватски хулигани

Екипа - 09.02.2019

Национализмот повторно е актуелна тема во регионот откако група хрватски хулигани нападнале четири српски ватерполисти во Сплит. Ватерполистите се дел од екипата на Црвена Звезда, која денеска ќе се сретне со Морнар во рамките од регионалната лига, ...

Јелениќ: Катастрофа, Краљ скокна во морето

А1 On - 09.02.2019

Претседателот на ватерполо клубот Црвена ѕвезда, Виктор Јелениќ потврди дека голманот, Александар Краљ морал да скокне во морето во Сплит, откако претходно неколкупати бил удрен од страна на напаѓачите.

Снимка од нападот на српските ватерполисти среде Сплит: Оставете го четникот да се удави! (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.02.2019

Ужасни сцени можеле да се видат денеска на популарната Рива во Сплит, каде што биле нападнати ватерполисти на Црвена звезда, кои вечерва требало да одиграат натпревар против домашниот Морнар во склоп на регионалната лига.

СКАНДАЛ ВО СПЛИТ: Нападнати ватерполисти на Звезда – еден скокнал во море да се спаси!

Спортски - 09.02.2019

Хрватските медиуми попладнево пишуваат за голем инцидент во Сплит пред вечерашниот натпревар помеѓу Морнар и Црвена Звезда во Регионалната лига. Според информациите на хрватски „24часа“, четворциа ватерполисти на Звезда биле нападнати од сплитски ...

Играчи на Црвена Звезда нападнати во Сплит: Еден од нив мораше да се спасува со скок во морето (Видео)

СуперСпорт - 09.02.2019

Ватерполистите на Црвена Звезда биле нападнати во Сплит денес околу пладне. Четворица играчи седеле во кафетерија во маици од клубот, а потоа ги нападнале поради тоа што на нив имале обележја од Црвена Звезда.

Нападнати ватерполисти на Ц. Звезда во Сплит, еден скокнал во море за да се спаси!

Sport 1 - 09.02.2019

Хрватските медиуми пишуваат за инцидент во Сплит, пред вечерашниот дуел меѓу Морнар и Црвена Звезда во регионалната лига, откако ватерполистите на српската екипа биле нападнати. Четири ватерполисти биле нападнати околу 13.30 часот, кога при прошетка ...

Снимка од ватерполистот кој скокна во морето поради нападот на сплитските хулигани (ВИДЕО)

Спортски - 09.02.2019

Хрватските медиуми попладнево пишуваат за голем инцидент во Сплит пред вечерашниот натпревар помеѓу Морнар и Црвена Звезда во Регионалната лига. Според информациите на хрватски „24часа“, четворциа ватерполисти на Звезда биле нападнати од сплитски ...

Српските ватерполисти биле нападнати со ножеви и палки, ги препознал келнерот

Макфакс - 09.02.2019

Директорот на клубот „Црвена ѕвезда“, Игор Милојевиќ, изјавил дека ватерполистите во Сплит биле нападнати со метални шипки, палки и со ножеви, објави Б92. Тој рекол дека Александро Краљ, кој скокна во морето за да се спаси , има скршеница на носот, ...

Дачиќ: Нападот на ватерполистите е последица на антисрпската кампања во Хрватска

Макфакс - 09.02.2019

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, рече дека на Хрватска ќе ѝ биде врачена протестна нота поради нападот на српските ватерполисти во Сплит. Дачиќ за РТС изјави дека нападот е последица на антисрпската кампања која се води во Хрватска.

Видео: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда во Сплит

AKO - 09.02.2019

Тројца ватерполисти на Црвена Звезда се нападнати во Сплит пред натпреварот во регионалната лига со Морнар. Ватерполистите на Црвена Звезда седеле во кафуле во Сплит, келнерот ги препознал по амблемите на клубот и побарал да ги соблечат маиците по ...

Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда во Сплит, еден скокнал во море да се спаси

SportMedia - 09.02.2019

Додека биле на шеталиштето во тренерки со обележја на Црвена Звезда, четворица ватерполисти биле нападнати од пет лица За да се спаси од ќотек, еден српски ватерполист и член на тимот на Црвена Звезда морал да скокне во море на шеталиштето во Сплит, ...

(Видео) Сведоштво на српскиот ватерполист: Да не скокнев во морето ќе ме убиеја

Макфакс - 09.02.2019

Александро Краљ е ватерполистот на „Црвена ѕвезда“ кој попладнево скокна во морето откако тој и неговите соиграчи беа нападнати во Сплит. Хрватските медиуми пренесуваат дека кога излегол од водата тој рекол: „Да не скокнев во морето ќе ме убиеја“.

(Видео) Нападнати ватерполисти на „Црвена ѕвезда“ во Сплит, едниот од нив скокнал во море за да се спаси

Макфакс - 09.02.2019

Ватерполисти на српскиот клуб „Црвена ѕвезда“ денеска биле нападнати во кафуле во Сплит, Хрватска. Случајот во полиција бил пријавен околу пладне. Четворицата ватерполисти во маици на „Црвена ѕвезда“ седеле во кафуле, кога неколку лица ги нападнале.

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

Спортклуб - 09.02.2019

Попладнево на брегот на Сплит се случил сериозен инцидент во кој биле нападнати ватерполисти на Црвена Звезда. Како што пренесуваат тамошните медиуми, четири ватерполисти на клубот до Србија во опрема со клупски обележја се решиле слободното ...

„Ќе ме убиеја, скокнав во морето за да се спасам“

TopSport - 09.02.2019

Ватерполистот на Црвена ѕвезда Александро Краљ за да се спаси од нападот на хулиганите во Сплит морал да скокне во морето. Четвроца ватерполисти на Црвена ѕвезда попладневно биле нападнати од петмина хулигани во едно кафуле во овој град.

Ватерполисти на Црвена звезда нападнати во Сплит

TopSport - 09.02.2019

Ватерполисти на Црвена ѕвезда, попладнево, биле нападнати во Сплит. Хрватските медиуми објавија дека еден од ватерполистите добил неколку удари, а вториот се успеал да се спаси со скок во морето.

Србија ѝ врачи протестна нота на Хрватска, поради нападот на ватерполистите

24Инфо - 10.02.2019

Српското МНР ѝ врачи протестна нота на хравстката амбасада во Белград, поради нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит. „Министерството за надворешни работи изрази длабока загриженост и разочарување поради нападот на ватерполистите на ...

Хулиганите фатени на камера: Уапсени тројца од напаѓачите на ватерполистите (ВИДЕО)

Курир - 10.02.2019

Гостин во едно од кафулињата на сплитското шеталиште, воодушевен од убавото време, со својот телефон сакал да овековечи едрилица во морето. Прегледувајќи ја после снимаката, кога веќе му станало јасно дека имало инцидент во кој хулигани ги нападнале ...