TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски од Демир Хисар: Уште еден чекор до нова заедничка иднина

360 степени - 22.10.2021

Волкот влакното го менува, но карактерот не. Заев по трет пат го вели тоа и продолжува по старо, обвини Мицкоски Надежта покажана во првиот круг е патот кон промените , порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамки на кампањата за ...

Мицкоски: По трет пат Заев вели дека ја разбрал пораката од народот, а тендерите во РЕК и понатаму врват, Ден Дончев во бегство, а Вице испорачува список по фирмите

Курир

Мицкоски: По трет пат Заев вели дека ја разбрал пораката од народот, да му помогнеме на 31 октомври навистина да ја разбере

Република

Мицкоски: Заев ја разбрал пораката од народот, ама и понатаму за Рашкоски вели дека е чесен

Скопје1

Мицкоски: Заев вели дека ја разбрал пораката од народот, а тендерите во РЕК и понатаму врват, Ден Дончев во бегство, а Вице испорачува список по фирмите

Lider

Мицкоски: Трет пат Заев вели дека ја разбрал пораката од народот, а тендерите во РЕК и понатаму врват, Ден Дончев во бегство, а Вице испорачува список по фирмите

Нетпрес

Мицкоски: По трет пат Заев вели дека ја разбрал пораката од народот, а тендерите во РЕК и понатаму врват, Ден Дончев во бегство, а Вице испорачува список по фирмите

Опсервер

MakPress Локално

Мицкоски: Граѓаните масовно да излезат во вториот круг на изборите, нивната сила е зад параванот

ТВ21 - 22.10.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од Демир Хисар ги повика граѓаните масовно да излезат на вториот круг од локалните избори и да гласаат за промени, посочувајќи дека нивна е силата зад параванот.

Мицкоски: Граѓаните масовно да излезат во вториот круг на изборите, нивната сила е зад параванот

Вечер Прес

Партиските лидери повикуваат граѓаните масовно да излезат да гласаат во вториот круг од локалните избори

Либертас

Мицкоски: Ако ја разбрал пораката тогаш зошто не ги потпише веднаш оставките на Филипче поради кој сме први по смртност ...

Курир - 22.10.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните на општина Демир Хисар го повика Заев да си поднесе оставка веднаш, прашувајќи дека доколку ја разбрал пораката од граѓаните од првиот круг на локалните избори, тогаш ...

Ако Заев ја разбрал пораката на Мицкоски веднаш нека ги разреши Филипче и Љупчо Путерот

Република

Мицкоски: Ако ја разбрал пораката тогаш зошто не ги потпише веднаш оставките на Филипче

Press24

Заев лаже дека ја разбрал пораката, инаку веднаш ќе си заминеше!

Денешен

Мицкоски: Ако ја разбрал пораката тогаш зошто не ги потпише веднаш оставките на Филипче поради кој сме први по смртност од Ковид во Европа и Љупчо Николоски министер за борба против корупција во најкорумпираната влада во Европа

Опсервер

Мицкоски: Ако ја разбрал пораката тогаш зошто не ги потпише веднаш оставките на Филипче поради кои сме први по смртност од Ковид во Европа и Николоски министер за борба против корупција во најкорумпираната влада во Европа

Нетпрес

Порака од народ се разбира со потпишување на оставки на Филипче и Николовски а не со лажење по митинзи, вели Мицкоски

MakPress

Мицкоски: Заев рече дека ако го загуби Скопје и другите големи градови ќе си даде оставка, тогаш народот го повикувам ...

ТВ21 - 22.10.2021

Јас кажував во моите говори дека волкот влакното го менува, ама не и карактерот. Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеци откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, рече денеска ...

Мицкоски: Заев рече дека ако го загуби Скопје и другите големи градови ќе си даде оставка, тогаш народот го повикувам на изборите во недела да му помогнеме во таа одлука

Курир

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ЗАЕВ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА Мицкоски не верува дека премиерот ќе си стои на зборот

+инфо

Мицкоски: Да му помогнеме сите на Заев во недела да си поднесе оставка

MakPress

Мицкоски: Заев најави оставка ако го загуби Скопје и другите големи градови, народе ајде на избори во недела да му помогнеме во таа одлука

Република

Мицкоски: Заев рече дека доколку ги загуби Скопје и другите големи градови ќе си даде оставка, ги повикувам гласачите во недела да му помогнат во таа одлука

Нетпрес

Мицкоски: Заев спомнуваше жици и се колнеше па не се држеше до зборот, но да му помогнеме во одлуката за оставка

Сител

360 степени Либертас MTM Press24 Локално