TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ник Кириос ќе го пропушти УС Опен

Кајгана - 02.08.2020

Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП во видео обраќање ја објасни својата одлука да не игра на Грен слем турнирот во Њујорк поради ризикот од инфекција со COVID-19. Претходно оваа недела Ешли Барти, исто така од Австралија, лидер во рангот кај ...

Кирјос го откажа настапот на УС Опен и повтоно го пецна Ѓоковиќ

Слободен Печат - 02.08.2020

Австралискиот тенисер Ник Кирјос одлучи да не игра на грен слем турнирот во Њујорк. Кирјос за време на пандемијата на коронавирусот често велеше дека е против организирањена големите турнири. УС Опен треба да започне 31.

Кирјос се откажа од УС Опен и ги осуди „оние кои играат по масите“

SportMedia - 02.08.2020

Контроверзниот тенисер Ник Кирјос, уште еднаш ја разбрани тениската јавност откако се откажа од настапот на УС Опен, и им порача на сите дека колективното здравје треба да биде поважно од индивидуалните успеси и играња.

Кирјос се откажа од УС Опен, и не пропушти да го „пецне“ Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Екипа - 02.08.2020

Австралискиот тенисер со грчко потекло Ник Кирјос уште еднаш го „пецна“ српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Кирјос за време на целата вондредна ситуација поради пандемијата на коронавирусот се обидуваше да им објасни на луѓето дека животот е најважен, ...

Кирјос се повлече од Њујорк поради корона вирусот, па го нападна Ѓоковиќ!

Макфакс - 02.08.2020

Австралиската тениска ѕвезд, Ник Кирјос се повлече од САД опен, велејќи дека ја прави одлуката поради почитување на неговите сонародници и огромниот број на Американци кои се позитивни на КОВИД-19, пред да ја искористи шансата и да го нападне Новак ...

Досаден е: Кирјос се откажа од Ју-Ес Опен, па ги нападна Ѓоковиќ и колегите!

СуперСпорт - 02.08.2020

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им соопшти на организаторите на Ју-Ес Опен дека се откажал од учеството на турнирот. Кирјос годинава нема да игра на еден од најголемите турнири во свет, а вели дека донел таква одлука за да ги ...

Ник Кириос откажа учество на УС Опен (видео)

Опсервер - 02.08.2020

Њујорк, 2 август 2020 () – Австралиецот Ник Кириос одби да учествува на УС Опен, кој започнува кон крајот на август. Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП направи видео обраќање во кое ја објасни својата одлука да не игра на Гренд-слем турнирот ...

Мастерсот во Мадрид ќе биде најнова „жртва“ на Ковид-19?

Sport 1 - 01.08.2020

Здравствените организации во Шпанија го советуваа раководството на Мастерсот во Мадрид да не го организираат турнирот следниот месец поради зголемениот број на заболени од коронавирус. Мастерсот е закажан да се одржи од 12 до 20 септември и тој ...

Кирјос се откажа од Ју-Ес Опен, па ги нападна Ѓоковиќ и колегите!

Спортски - 02.08.2020

Контроверзниот австралиски тенисер со грчко потекло, Ник Кирјос им соопшти на организаторите на Ју-Ес Опен дека се откажал од учеството на турнирот. Кирјос годинава нема да игра на еден од најголемите турнири во свет, а вели дека донел таква одлука ...

Ник Кириос откажа учество на УС Опен (видео)

Либертас - 02.08.2020

Австралиецот Ник Кириос одби да учествува на УС Опен, кој започнува кон крајот на август. Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП направи видео обраќање во кое ја објасни својата одлука да не игра на Гренд-слем турнирот во Њујорк поради ризикот од ...

ВИДЕО: Кирjос откажа учество на УС Опен

Курир - 02.08.2020

Австралиецот Ник Кирjос одби да учествува на УС Опен, кој започнува кон крајот на август. Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП направи видео обраќање во кое ја објасни својата одлука да не игра на Гренд-слем турнирот во Њујорк поради ризикот од ...

Ник Кириос откажа учество на УС Опен

+инфо - 02.08.2020

Австралиецот Ник Кириос одби да учествува на УС Опен, кој започнува кон крајот на август. Поранешниот бр.13 на ранг-листата на АТП направи видео обраќање во кое ја објасни својата одлука да не игра на Гренд-слем турнирот во Њујорк поради ризикот од ...

По САД и во Европа удар за тенисот, пред откажување е еден Мастерс

Слободен Печат - 01.08.2020

Состојбата со пандемијата на коронавирусот засега го одложи турнирот во Вашингтон, а се заканува да одложи и турнири во Европа. Рестартот на тениската сезона доби голем удар со откажувањето на турнирот во Вашингтон, додека се погласни се најавите ...

Мастерсот во Мадрид нема да се одржи!?

СуперСпорт - 01.08.2020

Мастерсот во Мадрид требаше да биде одлично загревање за Ролан Гарос, но ситуацијата се искомплицира. Тој беше планиран да се одржи на 13септември, веднаш по Ју-ес Опен. Шпанските медиуми пишуваат дека властите во Мадрид објавиле дека ситуацијата со ...

Кирјиос ја продолжи војната со Чориќ: Се прашувам дали таа кикиритката во мозокот ти пораснала

Gol.mk - 31.07.2020

Војната на социјалните мрежи меѓу Борна Чориќ и Ник Кирјиос не застанува, откако овој пат коментар пристигна од Австралија. Откако хрватскиот тенисер на Твитер го праша Кирјиос дали „испил уште неколку чаши“, очекувано, одговорот пристигна многу ...

Мареј: Голем дел од тенисерите од самиот врв нема да играат на УС опен

Екипа - 31.07.2020

Британскиот тенисер Енди Мареј очекува дека одреден број на тенисери од самиот врв во машка и женска конкуренција нема да бидат дел од УС опен. Првата тенисерка во светот, Австралијката Ешли Барти го откажа учеството на американскиот грен-слем.