TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедија: Загина 16-годишен возач на моторцикл во кумановско

ТВ21 - 02.08.2020

На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- годишен малолетник од с.Доброшане, патничко ...

Тинејџер управувајќи мотор загина во сообраќајна несреќа

Макфакс - 02.08.2020

Шестнаесетгодишно дете почина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Тој управувал мотор, а се судрил со патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.М.

16 годишен мотоцисклист загинал во сообраќајка кај Доброшане

Kumanovo News - 02.08.2020

Малолетник го загуби животот во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Куманово - Свети Николе во населбата Доброшане. Според МВР, сообраќајката се случила синоќа во 22.05 часот, а во несреќата учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- ...

Трагедија во кумановско: Во сообраќајка загина малолетник кој управувал мотор

Курир - 02.08.2020

Малолетник го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила на регионалниот пат Куманово-Свети Николе кај кумановското село Доброшане. Од полицијата информираат дека во несреќатта учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од ...

Моторциклист се забил во паркирано возило во Велес, со возило на итната помош пренесен во Скопје

Press24 - 01.08.2020

45-годишен велешанец со мотор се забил во паркирано возило, а поради тешките повреди во возило на итната медицинска помош бил пренесен во Скопје. -Вчера околу 14.45 часот на ул.Којник во Велес се случила сообраќајна незгода во која моторцикл„кивеј“ ...

Мотоциклист удрил во паркирано возило, со тешки повреди пренесен во болница

Курир - 01.08.2020

На 31.07.2020 околу 14.45 часот на ул.Којник во Велес се случила сообраќајна незгода во која моторцикл „кивеј“ без регистарски ознаки управуван од Т.К.(45) од Велес удрил во паркирано патничко моторно возило„опел зафира“ со велешки регистарски ...

16-годишно момче загина во сообраќајка во Куманово

Кумановски м. - 02.08.2020

Шеснаесетгодишно момче од Куманово вчера загина во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Куманово – Свети Николе. На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила ...

16-годишен моторциклист загина во сообраќајка во Куманово

МКД - 02.08.2020

Шеснаесетгодишен моторциклист загина вчера во сообраќајна несреќа кај кумановското село Доброшане. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Куманово. „Вчера во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат ...

Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николe

Слободен Печат - 02.08.2020

На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- годишен малолетник од с.Доброшане, патничко ...

Загина малолетник кој управувал мотоцикл

Нетпрес - 02.08.2020

Малолетник го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила на регионалниот пат Куманово-Свети Николе кај кумановското село Доброшане. Од полицијата информираат дека во несреќатта учествувале мотоцикл „јамаха“, управуван од ...

Во сообраќајка близу Куманово загина малолетен моторциклист

Press24 - 02.08.2020

16-годишен моторциклист загина вчера во сообраќајна несреќа кај кумановското село Доброшане. -Вчера во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која ...

16 – годишно момче загина при судир со БМВ управувано од 24 годишник

Канал5 - 02.08.2020

Вчеравечер во близина на кумановското село Доброшане се случила тешка сообраќајна несреќа , во која загина 16 годишно момче од истото село при судар со БМВ , управувано од 24- годишник од Куманово.

Уште една трагедија: Почина 16 годишно дете во тешка сообраќајка близу Куманово

Centar - 02.08.2020

На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- годишен малолетник од с.Доброшане, патничко ...

Загина малолетник на мотор, возачот на автомобилот прво избегал, па сам се пријавил

Независен - 02.08.2020

Во саботата, во 22.05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- годишен малолетник од с.Доброшане, патничко ...

Загина 16-годишно момче возејќи мотор, „БМВ“ удрило во него, возачот избегал, па се пријавил

Република - 02.08.2020

Малолетник го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила на регионалниот пат Куманово-Свети Николе кај кумановското село Доброшане. Од полицијата информираат дека во несреќатта учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од ...

Во сообраќајка во кумановско загина 16-годишно момче

Сител - 02.08.2020

Вчера во сообраќајна несреќа на патот Куманово-Свети Николе загина 16-годишно момче кое управувало моторцикл. Во соопштението на МВР стои: „На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај ...

Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николе

Скопје1 - 02.08.2020

На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- годишен малолетник од с.Доброшане, патничко ...

Тинејџер управувајќи мотор загина во сообраќајна несреќа

Вечер - 02.08.2020

Шестнаесетгодишно дете почина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Тој управувал мотор, а се судрил со патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.М.

Тинејџер управувајќи мотор загина во сообраќајна несреќа

24Инфо - 02.08.2020

Шестнаесетгодишно дете почина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Тој управувал мотор, а се судрил со патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.М.

Загина 16-годишно момче во тешка сообраќајка во Куманово

Кајгана - 02.08.2020

Шеснаесетгодишно момче загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, кај кумановското село Доброшане. МВР денеска соопшти дека синоќа во 22:05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети ...

ЗАГИНА МЛАДО МОМЧЕ ВОЗЕЈЌИ ЈАМАХА, БВМ УДРИЛО ВО НЕГО, возачот избегал, па се пријавил

Вечер - 02.08.2020

Малолетник го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила на регионалниот пат Куманово - Свети Николе кај кумановското село Доброшане. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од ...