TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претседателот на С. Македонија Пендаровски се пожали на Бојко Борисов

Опсервер - 12.07.2019

На снимката од средбата помеѓу Борисов и Пендаровски се гледа дека протоколот го остави Пендаровски без вода, па се слуша како му се пожали на Борисов дека само за него нема вода. Средбата помеѓу двете делегации се одржа во Сараево на самитот на ...

За Пендаровски немаше вода на средбата со „љубави“ (ВИДЕО)

PressingTV - 12.07.2019

Претседателот Стево Пенаровски во Сараево во рамки на Самитот на Процесот за соработка на Југоисточна Европа се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Два дена по несекојдневниот поздрав од Пендаровски за Борисов, “љубави”, тие повторно се во ...

Пoсле вирaлниoт хит „Љубaви“, зa Пендаровски немa ниту вoдa (ВИДЕО)

Курир - 12.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со колегата од Албанија, Илир Мета и со бугарскиот ...

„Каде сте, хубави?“, им вели Пендаровски на Борисов и Брнабиќ

Фокус - 12.07.2019

Видеото каде претседателот Стево Пендаровски се поздравува со бугарскиот премиер Бојко Борисов, се прошири вчера на социјалните мрежи и порталите, но беше погрешно интерпретирано од дел од медиумите.

(Видео) Бојко ти мрткам нежно со газето, Сашо Тасевски пак е хит на „Фејсбук“

Репортер - 12.07.2019

Актерот Сашо Тасевски повторно е хит на социјалните мрежи. Инспириран од средбата на Стево Пендаровски со бугарскиот претседател Бојко Борисов, во кое македонскиот претседател му се обраќа со „љубави имаш поздрав од Зоки“, Тасевски испеа уште еден ...

Пендаровски до Борисов во Сараево : Љубави, како си ти?

Канал5 - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Борисов на маргините на самитот во сараево го покани македонскиот Претседател Пендаровски да остане во друштво со него и со српската Премиерка, Брнабиќ.

Средба пендаровски-борисов: „љубави, како си?“

24 Вести - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски реши затоплените односи со соседна Бугарија да ги воздигне на уште повисоко ниво. Па така на бугарскиот премиер Бојко Борисов му се обрати со емотивен занес.

Борисов се уште не се извинил за „северномакедонски претседател“

Канал5 - 11.07.2019

Во тек се консултации со кабинетот на премиерот, дополнително ќе известиме за деталите, велат од МНР по нотата што ја најави премиерот Заев како реакција на изјавата на Бојко Борисов во Сараево.

Пендаровски на Борисов: Љубави, како си? Поздрав од Зоки (ВИДЕО)

+инфо - 11.07.2019

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

Стево „љубави“, те поздрави Бојко!

PressingTV - 11.07.2019

„Љубави, како си ми, те поздрави Зоки“! Со овие зборови претседателот Стево Пендаровски им се придружи на премиерите на Бугарија и Србија, Бојко Борисов и Ана Брнабиќ, во неформалниот разговор за време на самитот на земјите од Југоисточна Европа, ...

Дали Пендаровски стварно му се обратил на Бојко со „љубави“

Expres - 11.07.2019

На социјалите мрежи на големо се споделуваат реакции по едноминутното видео од средбата на македонскиот претседател Стево Пендаровски со бугарскиот премиер. Накусо, во ввидеотоо, Пендаровски му приоѓа на Бојко со зборови кои, според некои медиуми, ...

„Љубави“, „Елај си при нас бре“ „северно македонски претседател“ – контроверзни и несериозни изјави на средбите на ...

Алфа - 11.07.2019

Неформални поздрави на граница на невкус, двосмислени фрази но и изјави со цинична политичка конотација. Балканските лидери на самитот во Сараево разговараа за сериозни теми, но неформалните билатерални и трилатерални разговори ги зачинија со ...

Каков премиер, таков претседател: „Љубави, те поздрави Зоки“! (ВИДЕО)

Вистина.мк - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски на самитот во Сарaево имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата, Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ.

Пендаровски: „Поздрав од Зоки“, Борисов: „Седи си тука при нас“ (видео)

Таратур - 11.07.2019

Тоа дека му пренесе поздрави од Зоки, тоа чувме јасно. Ама, дали пред тоа Пендаровски му се обрати на Бојко Борисов со „љубави“ или станува збор за друг термин кој погрешно ги наведе нашите сетила за слух да го чујат токму тоа – „еј љубави“.

Борисов до Пендаровски откако го нарече северномакедонски: „Седи тука при нас“ ВИДЕО

+инфо - 11.07.2019

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

Пендаровски пренесе поздрави од Зоки, Борисов го покани на дружба: „Седи тука при нас бре“

Фокус - 11.07.2019

Претседателот, Стево Пендаровски, му пренесе на бугарскиот премиер, Бојко Борисов, поздрави од премиерот, Зоран Заев, во нерформалниот разговор на маргините на Самитот во Сараево. Борисов, пак, го покани на дружба со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

ВИДЕО: Пендаровски му се пожали на Борисов - „Само за мене нема вода, а?“

Press24 - 12.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со колегата од Албанија, Илир Мета и со бугарскиот ...

Пендаровски до Борисов: Љубави како си? (ВИДЕО)

Кумановски м. - 11.07.2019

Претедателот Стево Пендаровски и неговиот бугарски колега Бојко Борисов остварија средба на маргините на самитот во Сараево, а нивниот разговор беше повеќе од интересен. Откако Пендаровски му рече „Љубави како си? Имаш поздрав од Зоки“, Борисов му ...

ВИДЕО: Пендаровски му се обрати на Борисов: Љубави, те поздрави Зоки

Магазин - 11.07.2019

Стево Пендаровски, претседателот на Македонија, на самитот кој се одржуваше во Сарaево отвари неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ, кога Стево Пендаровски влезе во салата ...

Борисов до Пендаровски: Седи тука при нас бре (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.07.2019

Пендаровски му пренесе на Борисов поздрав од Зоки. Македонскиот претседател Стево Пендаровски, на маргините на Самитот во Сараево, се дружеше со бугарскиот премиер Бојко Борисов и спрската премиерка Ана Брнабиќ.

„Каде сте хубави“ наместо „љубави“ им рекол Пендаровски на Борисов и Брнабиќ

1tv - 12.07.2019

Видеото каде претседателот Стево Пендаровски се поздравува со бугарскиот премиер Бојко Борисов, кое вчера се прошири на социјалните мрежи и порталите, беше погрешно интерпретирано од дел од медиумите.

Заев ќе реагира до Борисов зашто Пендаровски го нарече северномакедонски претседател

Фокус - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев најави дека ќе реагираат до премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кој во Сараево го нарече Стево Пендаровски „северноамакедонски политичар“ и „северномакедонски претседател“.

Пендаровски до Борисов: Љубави, те поздрави Зоки (ВИДЕО)

Курир - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски на самитот во Сарaево имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата, Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ.

Пендаровски му се обрати на Борисов со „љубави“ (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

На самитот во Сарево претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата таму веќе беа Борисов и српска премиерка Ана Брнабиќ.

(ВИДЕО) Борисов: Како си бе, а Пендаровски: „Те поздрави Зоки“

Скопје1 - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео од средбата на Пендаровски и Борисов во Сараево. Македонскиот претседател му приоѓа на Борисов и се прегрнуваат. По ова на видеото се слуша како Борисов му вели: „Како си бе“ по што Пендаровски му одговара: ...

Пендаровски на Борисов: Те поздрави Зоки (ВИДЕО)

Expres - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев најави дипломатската нота до бугарскиот колега Бојко Борисов кој, во изјава за новинари, го нарече Стево Пендаровски „северномакедонски претседател“ и „северномакедонски политичар“ и тоа го повтори со нагласување на она ...

Пендаровски до Борисов: Љубави, те поздрави Зоки

Република - 11.07.2019

Ако помисливте дека руските пранкери е врвниот државнички срам што може да ни се случи, сте се излажале. Можат нашите и подолу и полошо. Снимка од неформална средба, пред почеток на прес-конференција, на Стево Пендаровски, Бојко Борисов и Ана ...

(видео) ПЕНДАРОВСКИ СО БОРИСОВ: Љубави како си ми, имаш голем поздрав од Зоки

Денешен - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски кој завчера учествуваше на Самитот на шефови на држави и влади на земјите – учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ) во Сараево имаше повеќе неформални средби, меѓу кои и со бугарскиот премиер ...

Немојте „љубави“ на Бојко, како бикче е…

Република - 11.07.2019

Актерот Сашо Тасевски не може да им поверува на очите и ушите дека нашиот претседател на бугарскиот премиер му се обраќа со „љубави“ и тоа пред камери. Бојко Борисов е поранешен телохранител и, народски кажано, е карпа-човек и иако се токмуглави со ...

Како Борисов ги понижи Пендаровски и Заев (ВИДЕО)

Expres - 11.07.2019

Причината за реакцијата на премиерот Заев кој најави дека ќе бара извинување од Борисов е во следново видео. Во него бугарскиот премиер Бојко Борисов во Сараево на регионална средба на прашање за Гоце Делчев прво го нарекува Пендаровски македонски а ...

Актерот Тасевски испеа песна по нежниот поздрав меѓу Пендаровски и Борисов

Expres - 12.07.2019

Актерот Сашо Тасевски на Фејсбук посвети една своја песна на некој Бојко кој го нарекува “Љубави”. Предходно на Фејсбук во два статуси го коментираше поздравот на претседателот Пендаровски за Бојко Борисов кому според медиумите му се обратил со ...

ВИДЕО: Пендаровски на Борисов: Љубави, како си?

Либертас - 11.07.2019

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

Каде сте хубави“ наместо „љубави“ им рекол Пендаровски на Борисов и Брнабиќ

Либертас - 12.07.2019

Видеото каде претседателот Стево Пендаровски се поздравува со бугарскиот премиер Бојко Борисов, кое вчера се прошири на социјалните мрежи и порталите, беше погрешно интерпретирано од дел од медиумите.

Заев ќе му реагира на бугарскиот премиер бидејќи го нарече Пендаровски северномакедонски претседател

Слободен Печат - 10.07.2019

Како што истакна Заев, станува збор за грешка која е спротивна на Преспанскиот договор, бидејќи „ние сме Македонци што живееме во Северна Македонија“. Денеска премиерот Зоран Заев изјави дека ќе реагира во врска со грешката на бугарскиот премиер ...

ВИДЕО: Борисов: „Како си бе" - Пендаровски: „Те поздрави Зоки“

Press24 - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео од средбата на Пендаровски и Борисов во Сараево. Македонскиот претседател Пендаровски на видеото му приоѓа на Борисов и се прегрнуваат. Се слуша како Борисов му вели: „Како си бе“ по што Пендаровски му ...

Пендаровски до Борисов: Љубави како си? Поздрав од Зоки… (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски кој завчера учествуваше на Самитот на шефови на држави и влади на земјите – учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ) во Сараево имаше повеќе неформални средби, меѓу кои и со бугарскиот премиер ...

Борисов до Пендаровски: Дојди си тука кај нас

Канал5 - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Борисов на маргините на самитот во сараево го покани македонскиот Претседател Пендаровски да остане во друштво со него и со српската Премиерка, Брнабиќ.

Пендаровски до Борисов: Љубави како си? Поздрав од Зоки…

Точка - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски кој завчера учествуваше на Самитот на шефови на држави и влади на земјите – учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ) во Сараево имаше повеќе неформални средби, меѓу кои и со бугарскиот премиер ...

(ВИДЕО) Сите го коментираат начинот на кој Пендаровски му се обрати на Борисов

Фактор - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.