TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Винисис Жуниор откри кој напаѓач му е инспирација: Тој за мене е пример, јас ќе давам голови…

Дерби - 14.02.2020

Винисиус Жуниор е еден од младите бразилски играчи за кои Реал Мадрид потроши голема сума на пари за да го доведе на „Сантијаго Берабеу“, но барам засега тој се уште не може вистински да се пронајде во редовите на шпанскиот великан каде и ...

Винисиус: Азар има бразилска смисла за хумор, но уште не знае шпански

TopSport - 14.02.2020

Тинејџерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор вели дека Еден Азар има бразилска смисла за хумор и дека одлично се согласува со Бразилците во тимот. Винисиус, кој дојде на „Бернабеу“ од Фламенго во 2017 година, е соиграч со Азар само половина година, ...