TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силјановска со двојно поголема предност пред Пендаровски во изборните единици 1 и 5 – разликата помеѓу нив се зголемува ...

Курир - 28.02.2024

Анкетата на ИПИС објавена во емисијата Објектив на МРТ ги презентираше и резултатите и од рејтингот на кандидатите за претседател на Република Македонија. На оваа анкета спроведена во февруари во ИЕ 1 и 5, евидентна е двојната предност која ...

Мицкоски очекува Силјановска-Давкова да се соочи со Пендаровски во вториот изборен круг со водство од над 100 илјади гласови

360 степени

Мицкоски: Силјановска ќе води со над 100 илјади гласови пред Пендаровски во првиот изборен круг

Сител

Мицкоски прогнозира: Во вториот круг влегуваат Давкова и Пендаровски

Слободен Печат

Мицковски прогнозира – Во вториот круг ќе се тркаат Сиљановска и Пендаровски а нов претседател ќе биде професорката

Либертас

Мицкоски: Во вториот круг претседателски избори, освен професорката Силјановска Давкова најголеми шанси за влез има Пендаровски

Press24

ИЗБОРИ 2024 / Мицкоски: Апсолутен фаворит за претседател е Силјановска Давкова, Пендаровски е еден од посериозните кандидати

Бизнис Вести

Курир Опсервер Lider Денешен Фокус 24Инфо Press24 Република

ДУИ: Мицкоски ја игнорира европската иднина на граѓаните

Во Центар - 28.02.2024

Изјавата на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за медиумите во земјава дека идејата на Демократската унија за интеграција треба да се игнорира, покажува слабост, неизвесност и не се совпаѓа со политичката реалност во државата.

ОЧЕКУВАМ НА ИЗБОРИТЕ ДА ДОБИЕМЕ 53 ДО 56 ПРАТЕНИЦИ За претседател биран во Собрание не ни паѓа на памет да разговараме, вели Мицкоски

+инфо

Мицкоски: Анкетите покажуваат убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ, ценам дека ќе добиеме помеѓу 53 и 56 пратеника

Курир

ВМРО-ДПМНЕ диктати не прифаќа

Република

Контраспин: Од ВМРО-ДПМНЕ гласале против измените на КЗ, но, де факто, ги поддржаа

Рацин

Треба да се игнорира идејата на ДУИ за избирање претседател на државата во Собранието, смета Мицкоски

Република

Славески: Силјановска Давкова е една од најистакнатите членови на парламентот која ги застапува политиките на ВМРО-ДПМНЕ

Курир

Денешен Курир Press24 Скопје1 Сител Фокус Локално Lider

(ФОТО) „Премногу е добра за оваа колонија“: Што мислеше Ванковска за Силјановска – Давкова во 2019-та година?

Lider - 27.02.2024

Кандидатот за претседател од редовите на политичката партија Левица до пред само некој период беше една од најголемите поддржувачи на Гордана Силјановска Давкова. Да се потсетиме што зборуваше Ванковска за нејзината противкандидатка пред само ...

И за силјановска-давкова ќе се собираат потписи

Тера

1953, 1955 или 1960 – Мистерија е кога точно е родена Гордана Силјановска Давкова?

24Инфо

Мицкоски: Очекувам в недела за неколку часа да бидат собрани потписите за Сиљановска

Канал5

Стојкова Серафимовска: Силјановска е лидер и достоинствено ќе ја претставува и ќе се бори за Македонија на секој план

Курир

Кој е поголем русофил? Мицкоски: ДУИ е таа што многу лесно го замени еврото за рубљи

ТВ21

Славески: Силјановска Давкова е една од најистакнатите членови на парламентот која ги застапува политиките на ВМРО-ДПМНЕ

Република

24Инфо Пулс24 Бизнис Вести ТВ21 Сител Zoom Алсат-М Република

Мицкоски: ДУИ не е повеќе фактор, иницијативата за избор на шеф на државата во парламентот треба да се игнорира

360 степени - 26.02.2024

Изјавата на Арбен Таравари, пак, која исто така се однесува на избор на претседател на државата во рамки на парламентот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ја оцени за помека зашто, како што рече, формирањето на потенцијалната влада не го условил со таа ...

Мицкоски: Иницијативата на Ахмети и ДУИ за претседател на државата е обид за дефокус

Курир

Мицкоски: ДУИ веќе не е фактор за да поставува услови - по изборите ги чекаат судења

Press24

ИЗБОРИ 2024/Мицкоски: Да се игнорира идејата на ДУИ за избирање претседател на државата во Собранието

Бизнис Вести

За Мицкоски предлогот за избор на претседател во Собранието е дефокус и бара да се игнорира

Локално

Мицкоски: Да се игнорира идејата на ДУИ за избирање претседател на државата во Собранието

Канал5

Мицкоски: Иницијативата на Ахмети и ДУИ за претседател на државата е обид за дефокус

Макфакс

Опсервер +инфо Скопје1 Zoom А1 On Lider Нетпрес Алфа