TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вкусен гриз колач од малку состојки, без печење, со малку шеќер и 15 минути време

НМД - 29.01.2022

Многу вкусни коцки кои се топат во уста. Евтин колач кој го правам секогаш кога ќе ми дојдат ненајавени децата на гости, а секогаш им се јаде нешто благо од моите рецепти, па овој колач го правам набрзина кога немам време.

Кето бајадери: Повкусни се од класичните, две коцки ќе ви бидат доволни за цел ден

Женски магазин - 28.01.2022

Многу се силни поради состојките кои ги содржат, па затоа не се препорачува претерувањето... Состојки: 75 милилитри вода; 50 грама путер; 10 таблети вештачки засладувач или 3 лажици еритритол; 200 грама мелени ореви или лешници (може да комбинирате ...

ПЕТОК Е ! МОЖЕ ДА СЕ ПОЧЕСТИТЕ: Чоколадна торта со само 200 калории и супер брза за подготовка

Еспресо - 28.01.2022

Обично навечер скоро секогаш ни се пријадува нешто слатко и калорично, како на пример: чоколадна торта. За да не јадете и овој пат со грижа за совест ви ја предлагаме оваа алтернатива во форма на брза „диетална“ чоколадна торта.

БРЗ ЧОКОЛАДЕН МУС ОД САМО 2 СОСТОЈКИ! Кец во ракавот на секоја домаќинка, гостите ќе мислат дека сте го подготвувале со ...

Курир - 27.01.2022

Чоколадниот мус е идеален за изненадни гости, бидејќи ви требаат само 2 состојки и малку време. Кога сакате да јадете нешто слатко и кремасто, а да биде домашно, тогаш брзиот чоколаден мус е нешто што не смеете да го пропуштите.

Мрзлив колач со ореви без печење – највкусниот деликатес за 30 минути

НМД - 27.01.2022

На што прво помислувате кога ќе го слушнете зборот „торта“? Мене отсекогаш ми бил омилен колачот со неколку слоеви од крем и бисквит за чија подготовка се потребни најмалку неколку часа. Особено доколку бисквитите треба посебно да се печат.

Чоколаден колач без јајца, млеко и маргарин: Воздушест и сочен, се топи во уста

Gotvi.mk - 27.01.2022

Чоколаден колач кој не содржи јајца, маргарин и млеко, а подеднакво е сочен и се топи во устата. Состојки: 200 гр брашно 150 гр шеќер 8 гр ванилин шеќер 12 гр прашок за пециво 5 лажици какао во прав 300 мл вода 120 мл масло прстофат сол кора од ...

БРЗ ЧОКОЛАДЕН МУС ОД САМО 2 СОСТОЈКИ! Кец во ракавот на секоја домаќинка, гостите ќе мислат дека сте го подготвувале со ...

Zoom - 27.01.2022

Чоколадниот мус е идеален за изненадни гости, бидејќи ви требаат само 2 состојки и малку време. Кога сакате да јадете нешто слатко и кремасто, а да биде домашно, тогаш брзиот чоколаден мус е нешто што не смеете да го пропуштите.