TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рамос се одлучи за ПСЖ, веќе им соопштил на екс соиграчите од Мадрид

Gol.mk - 24.06.2021

Иднината на Серхио Рамос ќе биде во екипата на Пари Сен Жермен. Искусниот дефанзивец по долги години си замина од Реал Мадрид и ќе ја продолжи кариерата надвор од шпанската престолнина. Шпанските медиуми веќе пишуваат за неговата идна дестинација.

Рамос открил кој ќе биде неговиот следен клуб!

Спортски - 23.06.2021

Серхио Рамос после 16 години се опрости од Реал Мадрид. Рамос во кралскиот клуб пристигна во 2005. година од Севиља и се покажа како одлично засилување. Претходните 16 години беше стандарден член на Реал, а се очекуваше во овој клуб и да ја заврши ...

Рамос пред да замине на поранешните соиграчи им го откри новиот клуб?

Sport M - 23.06.2021

Серхио Рамос по 16 години се прости од Реал Мадрид. Рамос пристигна во Кралскиот клуб летото 2005 година од Севилја и се покажа како големо засилување. Претходните 16 години тој беше стандарден член на Реал Мадрид и се очекуваше да ја заврши ...

Рамос избрал – ПСЖ е новиот клуб на супер-дефанзивецот

Екипа - 23.06.2021

Серхио Рамос веќе донел одлука за својата иднина и им ја соопштил на поранешните соиграчи од Реал Мадрид – легендарниот дефанзивец планира да се пресели во ПСЖ и токму како дел од „светците“ од Париз да ја заврши својата кариера.

Малдини за „лудите“ барања на Рамос: Тој не знае каде се наоѓа!

MTM - 23.06.2021

Дефанзивецот Серхио Рамос неодамна го напушти Реал Мадрид, а според последните информации, тој е најблиску до премин во ПСЖ. И калчолигашот Милан беше заинтересиран за услугите на шпанскиот ветеран, но кратко траеше можноста Рамос да заигра за тимот ...

Готово: Серхио Рамос на чекор од ПСЖ

Спортски - 23.06.2021

Серхио Рамос го напушти Реал Мадрид после цели 16 години, па неколку европски гиганти водеа битка за неговиот потпис. Според последните информации од Шпанија, Рамос веќе постигнал договор со ПСЖ и кариерата ќе ја продолжи во Париз.

Крос: Не можев да го замислам ова што се случи со Рамос

Спортски - 23.06.2021

Вечерва Германија игра важен натпревар против Унгарија за пласманот во следната фаза, меѓутоа покрај овој натпревар Тони Крос зборуваше и на клупски теми пред овој дуел. Крос зборуваше за ситуацијата со Серхио Рамос кој си заминува од Реал Мадрид ...

Крос: Ова што се случи со Рамос беше незамисливо, се надевам дека клубот нема да покаже негрижа и во иднина!

Дерби - 23.06.2021

Германија оваа вечер го игра клучниот меч во групната фаза на Европското првенство, но иако максимално се подготвува за истиот, Тони Крос го одработи подкастот со својот брат Феликс и говореа за сите актуелности на турнирот и очекувањата за ...

Рамос го одбрал следниот клуб, ќе заработи 45 милиони евра

24Фудбал - 23.06.2021

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Серхио Рамос ќе се пресели во ПСЖ, „светците“ му ги исполниле сите желби на дефанзивецот, кој ќе заработи 45 милиони евра за три сезони во Париз. ПСЖ ќе биде следниот клуб на Серхио Рамос, ова го пренесе Кадена ...

Многу кандидати за нов капитен на Реал Мадрид

SportMedia - 23.06.2021

По заминувањето на Серхио Рамос, јасно е дека идната сезона Реал Мадрид ќе има нов капитен. Во игра се четири фудбалери, пишува АС. Најсериозен кандидат е Лука Модриќ, кој долго време е дел од тимот и вистински лидер на теренот, меѓутоа шпанските ...

Рамос го одбрал следниот клуб, ќе заработи 45 милиони евра

Курир - 23.06.2021

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Серхио Рамос ќе се пресели во ПСЖ, „светците“ му ги исполниле сите желби на дефанзивецот, кој ќе заработи 45 милиони евра за три сезони во Париз. ПСЖ ќе биде следниот клуб на Серхио Рамос, ваква информација ...

Рамос им открил на соиграчите каде ќе продолжи, дефанзивецот ќе заработи 45 милиони евра

МКД - 23.06.2021

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Серхио Рамос ќе се пресели во ПСЖ, „светците" му ги исполниле сите желби на дефанзивецот, кој ќе заработи 45 милиони евра за три сезони во Париз. ПСЖ ќе биде следниот клуб на Серхио Рамос, ваква информација ...

Познат фаворитот за потписот на Рамос

Спортски - 22.06.2021

Серхио Рамос го напушти Реал Мадрид после цели 16 години, па веќе започна битката за неговиот потпис. Рамос не успеа да најде заеднички јазик со Реал Мадрид за продолжување на соработката и сега е слободен агент.