TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple до крајот на годинава ќе одлучи дали ќе користи BOE OLED панел за iPhone во 2020 година

Денар - 22.08.2019

Според новиот извештај од Јапонија, Apple е во последна фаза на сертификација на OLED дисплеите на компанијата BOE за идните iPhone уреди. Флексибилниот дисплеј, наводно е подложен на агресивно тестирање што укажува на тоа дека Apple за прв пат може ...

Apple ќе прави екрани на исто место како Huawei?

Кајгана - 22.08.2019

Американската компанија Apple е во завршна фаза да ги сертифицира екраните на кинескиот производител BOE Technology Group за своите iPhone телефони, затоа што сака да ја намали зависноста од Samsung, пишува јапонскиот весник Nikkei.

Apple размислува за кинеска компанија како добавувач за нивните OLED iPhone модели за идната година

Smartportal - 22.08.2019

Кинеската компанија која добива и субвенции од власта може да понуди пониската цена за разлика од конкурентите Иако Apple отсекогаш имале одлични екрани кај своите уреди, сепак тие мораа да се префрлат на користење на OLED екрани, наместо LCD поради ...

Колкава би била цената на Apple TV+, ривалот на Netflix

Телефони.мк - 22.08.2019

Перфектно јасно му е на Тим Кук дека Apple не може да живее само од продажба на iPhone, особено сега, кога му се заканува пропаст поради покачување на цените за царините. Сервисот за пристап кон вести е веќе достапен за корисниците, но за ...

Агресивно тестирање: iPhone во блиска иднина ќе има екран Made in China?

USB - 22.08.2019

Американската компанија Apple е во завршна фаза на сертификација на екран од кинескиот произведувач BOE Technology Group, за своите iPhone ...

Тим Кук на состанок со Трамп: Apple ќе падне на сметка на Samsung

Телефони.мк - 22.08.2019

Доналд Трамп направи хаос на технолошкиот пазар, со ставањето на Huawei на црната листа на компании, со кои американските компании не смеат да соработуваат и со наметнување царини за кинеската роба.

“Агресивно тестирање“: iPhone во блиска иднина ќе има екран Made in China?

Точка - 21.08.2019

Американската компанија Apple е во завршна фаза на сертификација на екран од кинескиот произведувач BOE Technology Group, за своите iPhone уреди. Apple до крајот на годината ќе одлучи дали ќе ги ангажира BOE како добавувачи на OLED екраните, пренел ...