TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Скопје1“: Возачот кој од Белград го однесе Палчо до Баликесир доби 30-дневен притвор

Press24 - 07.12.2023

На 46-годишниот скопјанец кој му помогна на Љупчо Палевски-Палчо од Белград да стигне до турскиот град Баликесир му е продолжен притворот за 30 дена, јавува порталот „Скопје1“ повикувајќи се на судски извори.

Скопје1: Не било ништо непознато насилството за Палчо

Press24 - 07.12.2023

Кривичното досие на Палчо покажува дека насилството не било ништо непознато за него, пишува Скопје1 . Имено, пред седум години, тој изршил семејно насилство, покажува решението од скопска Апелација.

ТМРО: Со кој пасош Палчо ги поминал границите?

МКД - 07.12.2023

Со чија патна исправа осомничениот Љупчо Палевски-Палчо ја минал српско-бугарската граница, а потоа и бугарско-турската граница? Очекувано е првата дестинација на Палчо да му биде Србија, Белград, каде според наводите на македонските надлежни органи ...

Насилството не било ништо непознато за Љупчо Палески-Палчо – судска одлука сведочи дека се пресметувал и по дома со ...

Скопје1 - 07.12.2023

Насилството не било ништо непознато за Љупчо Палески-Палчо, кој сега е осомничен за организација и реализација на убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Ова го покажува неговото кривично досие.

Калајџиев: Со Турција имаме послоевита процедура за екстрадиција, не е толку брза колку што се надева јавноста

Слободен Печат - 06.12.2023

Откако доцна синоќа бегалецот Љупчо Палевски Палчо беше уапсен во турскиот град Баликесир, експресно Основното јавно обвинителство и Министерството за правда ги подготвија барањата за екстрадиција заедно со барањето Палчо да остане во екстардициски ...

Пандов: Треба да се стави ред во медиумскиот простор

Република - 07.12.2023

Дозволата на општество на Љупчо Палевски Палчо да биде застапен во јавниот простор, да креира мислење, да формира партии е нешто што не требало да се случи воопшто. На Палчо преку еден портал Инфомакс, ден за ден му се дозволуваше да штити ...

Ова е Баликешир, градот во кој се криеше Палчо

Република - 07.12.2023

е град во Турција и е главен град на провинцијата Баликешир. Баликешир се наоѓа во регионот Мармара во Турција и има 338.936 жители. Блиску до денешниот бил римскиот град Хадрианутера, основан, како што се споменува неговото име, од императорот ...

Пандов: На Палевски му се дозволуваше да шири говор на омраза преку Инфомакс - ако не се реагира може да ни се случи ...

MakPress - 07.12.2023

Дозволата на општество на Љупчо Палевски Палчо да биде застапен во јавниот простор, да креира мислење, да формира партии е нешто што не требало да се случи воопшто. На Палчо преку еден портал Инфомакс, ден за ден му се дозволуваше да штити ...

Во овој град се криеше Палчо (ФОТО)

PressingTV - 07.12.2023

Баликешир кој стана познат откако во него се криеше Љупчо Палевски-Палчо е град во Турција и е главен град на провинцијата Баликешир. Баликешир се наоѓа во регионот Мармара во Турција и има 338.936 жители.