TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струмица: Со автомобил удрил во 21-годишна девојка на пешачки премин, а потоа побегнал

ТВ21 - 07.04.2021

Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на градот, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната В.Б. од село Русиново, која престојувала во Струмица.

Возач удрил 21 годишна девојка на пешачки во Струмица па избегал од местото на настанот

MakPress - 08.04.2021

Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на градот, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната В.Б. од село Русиново, која престојувала во Струмица.

Несреќа пред полициски час во Македонија: Прегазена девојка, возачот избегал

Press24 - 07.04.2021

Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на градот, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната В.Б. од село Русиново, која престојувала во Струмица.

Прегазена девојка во Струмица, возачот побегнал

ММС - 07.04.2021

Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на градот, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната В.Б. од село Русиново, која престојувала во Струмица.

Прегазил девојка и избегал: Полицијата трага по несовесниот, со тешки повреди струмичанката префрлена на скопските ...

Република - 07.04.2021

Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на градот, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната В.Б. од село Русиново, која престојувала во Струмица.