TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русите го тролаат Порто: Извинeте, ама не прикажуваме филмови за возрасни (ФОТО)

МКД - 14.08.2019

Русите решија да тераат мајтап со Порто откако Краснодар синоќа го освои „Драгао" со 2-3 и обезбеди пласман во плеј-офот од Лигата на шампионите. Порто, кој редовно учествува во групната фаза од ЛШ, минатата недела триумфираше на гостувањето кај ...

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

Нетпрес - 14.08.2019

Португалски Порто испадна од Лигата на шампионите, откако беше елиминиран од Краснодар во третото квалификациско коло. Така, славниот голман на „змејовите“ Икер Касиља конечно ја изгуби можноста да игра на најсилниот европски клупски турнир оваа ...

Русите го истролаа Порто: Извинете, ама не прикажуваме филмови за возрасни (ФОТО)

Sport 1 - 14.08.2019

Краснодар на домашен терен во квалификациите за Лигата на шампиони загуби со 0-1, но потоа сред Португалија успеа да го совлада Порто со 3-2 и така обезбеди пласман во следното коло. Руската екипа по првите 45 минути имаше високо водство од 3-0, а ...

РУСКИ СЕИР СО ПОРТО: Извинете, ама немаме лиценца за прикажување на филмови за возрасни…!!!

SportMedia - 14.08.2019

Кој ли само се надеваше дека Краснодар, по поразот дома од 0:1, на гости кај Порто ќе победи со 3:2 и ќе го елиминира европскиот гигант. По тој повод, руската ТВ Мач, малку си дозволи да се зафркава со португалскиот тим.

Порто изгуби 44 милиони евра по поразот од Краснодар

А1 On - 14.08.2019

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото квалификациското коло на турнирот (2:3) значеше и неможност да се избори место во елитното ...

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

Локално - 14.08.2019

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се елиминациите на Порто и Селтик кои важеа за големи фаворити за пласман во елитата.

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

А1 On - 14.08.2019

Португалски Порто испадна од Лигата на шампионите, откако беше елиминиран од Краснодар во третото квалификациско коло. Така, славниот голман на „змејовите“ Икер Касиљас конечно ја изгуби можноста да игра на најсилниот европски клупски турнир оваа ...

Порто изгуби 44 милиони евра по поразот од Краснодар

+инфо - 14.08.2019

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото квалификациското коло на турнирот (2:3) значеше и неможност да се избори место во елитното ...

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

24 Вести - 14.08.2019

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се елиминациите на Порто и Селтик кои важеа за големи фаворити за пласман во елитата.

Елиминицијата на Порто е добра вест за Роналдо

Денешен - 14.08.2019

Португалски Порто испадна од Лигата на шампионите, откако беше елиминиран од Краснодар во третото квалификациско коло. Така, славниот голман на „змејовите“ Икер Касиља конечно ја изгуби можноста да игра на најсилниот европски клупски турнир оваа ...

Лисабон: Поразот од Краснодар Порто го чини 44 милиони евра

Денешен - 14.08.2019

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото квалификациското коло на турнирот (2:3) значеше и неможност да се избори место во елитното ...

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

А1 On - 14.08.2019

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за четвртото коло. Изненадувања се елиминациите на Порто и Селтик кои важеа за големи фаворити за пласман во елитата.

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

MakPress - 15.08.2019

Португалски Порто испадна од Лигата на шампионите, откако беше елиминиран од Краснодар во третото квалификациско коло. Така, славниот голман на „змејовите“ Икер Касиља конечно ја изгуби можноста да игра на најсилниот европски клупски турнир оваа ...

Порто изгуби 44 милиони евра по поразот од Краснодар

Локално - 14.08.2019

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото квалификациското коло на турнирот (2:3) значеше и неможност да се избори место во елитното ...

Кои тимови се збогуваа, а кои се чекор поблиску до Лигата на шампиони?

+инфо - 14.08.2019

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се елиминациите на Порто и Селтик кои важеа за големи фаворити за пласман во елитата.

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

Опсервер - 15.08.2019

Португалски Порто испадна од Лигата на шампионите, откако беше елиминиран од Краснодар во третото квалификациско коло. Така, славниот голман на „змејовите“ Икер Касиља конечно ја изгуби можноста да игра на најсилниот европски клупски турнир оваа ...

Порто остана без Лига на шампиони и без 44 милиони евра (ВИДЕО)

PressingTV - 14.08.2019

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото квалификациското коло на турнирот (2:3) значеше и неможност да се избори место во елитното ...

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

iPortal - 14.08.2019

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за четвртото коло. Изненадувања се елиминациите на Порто и Селтик кои важеа за големи фаворити за пласман во елитата.

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

+инфо - 15.08.2019

Португалски Порто испадна од Лигата на шампионите, откако беше елиминиран од Краснодар во третото квалификациско коло. Така, славниот голман на „змејовите“ Икер Касиља конечно ја изгуби можноста да игра на најсилниот европски клупски турнир оваа ...

Порто изгуби 44 милиони евра по поразот од Краснодар

Либертас - 14.08.2019

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото квалификациското коло на турнирот (2:3) значеше и неможност да се избори место во елитното ...

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

Либертас - 14.08.2019

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се елиминациите на Порто и Селтик кои важеа за големи фаворити за пласман во елитата.

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

Sport 1 - 15.08.2019

Португалски Порто испадна од Лигата на шампионите, откако беше елиминиран од Краснодар во третото квалификациско коло. Така, славниот голман на „змејовите“ Икер Касиљас конечно ја изгуби можноста да игра на најсилниот европски клупски турнир оваа ...

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите

MakPress - 14.08.2019

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото квалификациското коло на турнирот (2:3) значеше и неможност да се избори место во елитното ...

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

MakPress - 14.08.2019

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се елиминациите на Порто и Селтик кои важеа за големи фаворити за пласман во елитата.

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

ММС - 14.08.2019

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се елиминациите на Порто и Селтик кои важеа за големи фаворити за пласман во елитата.