TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борисов го поканил Тачи на Самитот на ЕУ

Алсат-М - 16.04.2018

Присуството на Косово на Самитот на ЕУ во Софија на 16 и 17 мај, беше една од главните теми на средбите на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов со највисоките државни претставници на Косово.

Регионална авиокомпанија ги поврзува балканските метрополи?

Поглед - 16.04.2018

Во Босна и Херцеговина е отфрлена целосно секаква возможност за каков и да е вид радикализам, ќе бидеме дел од меѓународната коалиција во борбата против екстремизмот и тероризмот. И заблагодаруваме на Бугарија, за нас ова е голема надеж, кажа на ...

Средба на бугарскиот премиер со претседателот на Косово

+инфо - 16.04.2018

Kосовскиот претседател Хашим Тачи денеска му врачи медал на бугарскиот премиер Бојко Борисов по повод 10 години од независноста на Косово. Kосовскиот претседател Хашим Тачи денеска му врачи медал на бугарскиот премиер Бојко Борисов по повод 10 ...

Борисов: Се обраќам на целата политичка елита на Балканот – заборавете на егоизмот (ВИДЕО)

Поглед - 16.04.2018

Kосово треба да стане дел од Европската Унија и НАТО Ова го изјави на пресконференција претседателот на Косово Хашим Тачи после средбата со бугарскиот премиер Бојко Борисов. “Имаме многу заеднички нешта овде на Балканот.

Борисов доби Орден за независноста на Косово

Стандард - 16.04.2018

Косовскиот претседател Хашим Тачи му додели на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, Орден за независност за неговите заслуги за слободата и независноста на земјата. Висока државна награда се предава по повод десетгодишнината од прогласувањето на ...

Борисов утре во посета на Косово

Локално - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Средба на бугарскиот премиер со претседателот на Косово

Сител - 16.04.2018

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска му врачи медал на бугарскиот премиер Бојко Борисов по повод 10 години од независноста на Косово. „Од името на бугарскиот народ го примив Претседателскиот медал за придонес за слободата и независноста на ...

Борисов доби орден за независноста на Косово

Точка - 16.04.2018

Косовскиот претседател Хашим Тачи му додели на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, Орден за независност за неговите заслуги за слободата и независноста на земјата. Овој орден е за лични заслуги и личен ангажман во поддршка на Косово, за заслугите ...

Борисов утре во посета на Косово

Алсат-М - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Борисов доби орден за независноста на Косово

Канал5 - 16.04.2018

Косовскиот претседател Хашим Тачи му додели на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, орден за независност за неговите заслуги за слободата и независноста на земјата. Висока државна награда се предава по повод десетгодишнината од прогласувањето на ...

Борисов утре во посета на Косово

А1 On - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Борисов утре во посета на Косово

Курир - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Борисов утре во посета на Косово

Орбис - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Борисов утре во посета на Косово

Независен - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Борисов утре во посета на Косово

ТВ21 - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Бојко Борисов утре во Косово

Р.С.Европа - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја претседава со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во регионот и одржувањето ...

Борисов утре во посета на Косово

Сител - 15.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Борисов утре во посета на Косово

Н.Македонија - 16.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја го држи ротациското претседателство со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во ...

Бојко Борисов утре ќе го посети Косово

Република - 16.04.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија земја претседава со Европската унија, утре ќе го посети Косово. Според бугарската новинска агенција БТА, целта на посетата е да се разгледаат можностите за подобрување на соработката во регионот и одржувањето ...