TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Извлечено безживотно тело на 20-годишно момче од Вардар кај Гостивар

24 Вести - 23.03.2019

Утринава околу 10 часот од водите на Вардар, меѓу гостиварските села Форино и Чегране извлечено е безживотното тело на 20-годишно момче кое вчера беше пријавено во МВР дека било забележано во реката.

Трагичен крај на потрагата: Извлечено мртвото тело на момче од Вардар

Курир - 23.03.2019

Утрово околу 10 часот од водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и Чегране пронајдено е и извлечено телото на машкото лице, за кое вчера попладне беше пријавено дека било забележано во реката, дознава Гостиварпрес.мк.

Од Вардар извлечено тело на 20-годишно момче

Макфакс - 23.03.2019

Околу 10 часот утринава од водите на Вардар во близина на Гостивар, е извлечено безживотното тело на 20-годишно момче. Телото е пронајдено помеѓу селата Форино и Чегране, а според полицијата, станува збор за Ј.М.

ТРАГЕДИЈА: Извлечено тело на 18 годишно момче од Вардар

Магазин - 23.03.2019

Како што дознава Гостивар прес.мк утринава околу 10 часот од водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и Чегране, пронајдено е и извлечено телото на машкото лице кое беше пријавено вчера попладне.

Во Вардар пронајдено телото на 18-годишното момче

Скопје1 - 23.03.2019

Утрово околу 10 часот од водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и Чегране, пронајдено е и извлечено телото на машкото лице кое беше пријавено вчера попладне, дознава Гостиварпрес.мк .

Од Вардар извлечено телото на машкото лице по кое се трагаше

24Инфо - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Познат идентитетот на удавеното момче во Вардар во Гостивар

Gostivarpress.mk - 23.03.2019

Утврден е идентитетот на младиот гостиварец чие безживотно тело утрово околу 10 часот, беше извлечено од водите на Вардар, меѓу селата Форино и Чегране. Според информациите од СВР Тетово, се работи за Ј.М. на возраст од 20 години.

Продолжува потрагата по маж кој исчезна во водите на Вардар во близина на Балиндол

MakPress - 23.03.2019

Полициски екипи изутрината ја започнаа потрагата по маж кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Припадници на полицијата и пожарникари до доцна синоќа го пребаруваа коритото во обид да го лоцираат ...

Извлечено безживотното тело на 20-годишно момче од Вардар

Локално - 23.03.2019

Утринава околу 10 часот од водите на Вардар, меѓу гостиварските села Форино и Чегране извлечено е безживотното тело на 20-годишно момче кое вчера беше пријавено во МВР дека било забележано во реката.

Од Вардар извлечено телото на машкото лице по кое трагаше гостиварската полиција

Gostivarpress.mk - 23.03.2019

Утрово околу 10 часот од водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и Чегране пронајдено е и извлечено телото на машкото лице, за кое вчера попладне беше пријавено дека било забележано во реката, дознава Gostivarpress.mk.

Од Вардар извлечено телото на машкото лице по кое се трагаше

А1 On - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Познат идентитетот на давеникот во Вардар

Република - 23.03.2019

Утврден е идентитетот на младиот гостиварец чие безживотно тело утрово околу 10 часот, беше извлечено од водите на Вардар, меѓу селата Форино и Чегране. Според информациите од СВР Тетово, станува збор за Ј.М. (20).

Продолжува потрагата по маж кој исчезна во водите на Вардар во близина на Балиндол

ММС - 23.03.2019

Полициски екипи изутрината ја започнаа потрагата по маж кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Припадници на полицијата и пожарникари до доцна синоќа го пребаруваа коритото во обид да го лоцираат ...

Трагичен крај на потрагата: Извлечено мртвото тело на момче од Вардар

Нетпрес - 23.03.2019

Утрово околу 10 часот од водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и Чегране пронајдено е и извлечено телото на машкото лице, за кое вчера попладне беше пријавено дека било забележано во реката, дознава Гостиварпрес.мк.

Од Вардар извлечено телото на 19-годишен гостиварец по кој се трагаше

Фокус - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Познат идентитетот на давеникот во Вардар

Курир - 23.03.2019

Утврден е идентитетот на младиот гостиварец чие безживотно тело утрово околу 10 часот, беше извлечено од водите на Вардар, меѓу селата Форино и Чегране. Според информациите од СВР Тетово, станува збор за Ј.М. (20).

Извлечено телото на мажот кој вчера падна во Вардар

+инфо - 23.03.2019

Oд водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и Чегране пронајдено е и извлечено телото на машкото лице, за кое вчера попладне беше пријавено дека било забележано во реката, објави Гостивар прес .

Од Вардар извлечено телото на 20-годишното момче по кое се трагаше

1tv - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Полицијата го откри идентитетот на момчето што се удави во Вардар

Нетпрес - 23.03.2019

Утврден е идентитетот на младиот гостиварец чие безживотно тело утрово околу 10 часот, беше извлечено од водите на Вардар, меѓу селата Форино и Чегране. Според информациите од СВР Тетово, станува збор за Ј.М. (20).

Трагичен крај на потрагата: Извлечено мртвото тело на момче од Вардар

Press24 - 23.03.2019

Утрово околу 10 часот од водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и Чегране пронајдено е и извлечено телото на машкото лице, за кое вчера попладне беше пријавено дека било забележано во реката, дознава Гостиварпрес.мк.

Од Вардар извлечено телото на момчето по кое се трагаше

Вечер - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Откриен идентитетот на младото момче извлечено мртво од Вардар

Press24 - 23.03.2019

Утврден е идентитетот на младиот гостиварец чие безживотно тело утрово околу 10 часот, беше извлечено од водите на Вардар, меѓу селата Форино и Чегране. Според информациите од СВР Тетово, станува збор за 20-годишниот Ј.М.

Трагичен крај на потрагата: Извлечено мртвото тело на момче од Вардар

Точка - 23.03.2019

Утрово околу 10 часот од водите на Вардар, на потегот меѓу гостиварските села Форино и Чегране пронајдено е и извлечено телото на машкото лице, за кое вчера попладне беше пријавено дека било забележано во реката, дознава Гостиварпрес.мк.

Од Вардар извлечено телото на 20-годишното момче по кое се трагаше

Либертас - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Познат идентитетот на момчето кое се удави во Вардар

МКД - 23.03.2019

Утврден е идентитетот на младиот гостиварец чие безживотно тело утрово околу 10 часот, беше извлечено од водите на Вардар, меѓу селата Форино и Чегране. Според информациите од СВР Тетово, станува збор за Ј.М. (20).

Од Вардар извлечено телото на машкото лице по кое се трагаше

MakPress - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Од водите на Вардар извлечено телото на маж по кој трагаше гостиварската полиција

ТВ21 - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Од водите на Вардар извлечено телото на маж по кој трагаше гостиварската полиција

4NEWS - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.

Од Вардар извлечено телото на машкото лице по кое се трагаше

Опсервер - 23.03.2019

Полициски службеници го пронајдоа и извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М.