TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струмица ги засилува сообраќајните контроли

Сител - 29.10.2020

Струмица ја зголемува безбедноста во сообраќајот. Сферни огледала, светлечки солар маркери, сообраќајни знаци и друга опрема, гумени флексибилни флуоросцентни столбчиња, вибрациски ленти, oвa e само дел од опремата која треба да овозможи поголема ...

РСБСП: Засилените сообраќајни контроли се нужни за поголема безбедност во сообраќајот

+инфо - 29.10.2020

Во делот на превенцијата, РСБСП потенцира дека културата и навиките во сообраќајот се учат од најмали нозе и токму затоа Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата посебно внимание во својата работа посветува на најмалите.

Во Скопје казнети 287 возачи за сообраќајни прекршоци

МКД - 29.10.2020

Вкупно 287 казни се изречени на територијата на град Скопје во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, соопшти МВР. За пречекорување на дозволената брзина на движење казнети се четири лица, 11 за технички неисправни и ...

Државјанин на Косово тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Курир - 29.10.2020

На 28.10.2020 во 08.35 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Јадранска магистрала“ и сервисната улица „Качанички пат“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.И.

МВР: Казнети 287 возачи во Скопје

Курир - 29.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 287 санкции, меѓу кои за ...

Во петок поради изведување на градежни работи према Охрид ќе има изменет режим на сообраќај, ова се деталите..

Порта - 28.10.2020

Г.П. Викторија Инвест известува дека на 30.10.2020 (петок), ќе се започне со изведување на градешни работи на пат на патниот правец А2 Кичево – Охрид , на делницата помеѓу с.Климештани – с.Мешеишта , каде ќе има изменет времен режим на сообраќајот.

Тешка сообраќајка пред Собрание

Press24 - 28.10.2020

Тешка сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила утринава на раскрсницата пред Собранието , пренесе „Сител “ Се работи за незгода која се случила на булеварот 11 Октомври кај Собрание.

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Магазин - 28.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од ...

„Летаа“ казни: Санкционирани 192 возачи во Гази Баба

Press24 - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Гази Баба изречени се вкупно 192 санкција, меѓу кои за возење без возачка дозвола 25 ...

Kазнети 192 возачи во Гази Баба, 25 немале возачка дозвола

Фокус - 28.10.2020

Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за прекршоци во сообраајот, соопшти МВР. За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а ...

Полицајци на секој чекор во Гази Баба, казнети се 192 возачи

+инфо - 28.10.2020

За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а 15 за неносење на заштитна маска. Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за ...

МВР: Во Гази Баба 192 санкционирани возачи

Канал5 - 28.10.2020

Само на територијата на Гази Баба изречени се вкупно 192 санкција, меѓу кои за возење без возачка дозвола 25 лица, 23 технички неисправни и нерегистрирани возила, 15 санкции за неносење на заштитна маска...

Изречени 192 санкции за сообраќајни прекршоци во Гази Баба

Опсервер - 28.10.2020

– Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за прекршоци во сообраајот, соопшти МВР. За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а ...

Во Скопје санкционирани 448 возачи, од кои 52 за пречекорена брзина

ТВ21 - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за ...

Изречени 192 санкции за сообраќајни прекршоци во Гази Баба

iPortal - 28.10.2020

Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за прекршоци во сообраајот, соопшти МВР. За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а ...

448 санкционирани возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Сител - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Натериторијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за ...

Казнети 192 возачи на територија на Гази Баба

Нетпрес - 28.10.2020

Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за прекршоци во сообраајот, соопшти МВР. За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а ...

448 санкционирани возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Скопје1 - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за ...

Времето денеска облачно со магла по котлините

Скопје24 - 28.10.2020

Времето претпладне ќе биде облачно, по котлините магливо, а попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните јужни делови ќе има услови за слаб дожд. Во западните делови ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, ...

192 санкционирани возачи во Гази Баба

4NEWS - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Гази Баба изречени се вкупно 192 санкција, меѓу кои за возење без возачка дозвола 25 ...

Казнети 448 возачи во Скопје, од кои 52 за брзо возење

Макфакс - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на ...

Казнети 192 возачи во Гази Баба

Опсервер - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Гази Баба изречени се вкупно 192 санкција, меѓу кои за возење без возачка дозвола 25 лица, 23 ...

Изречени 192 санкции за сообраќајни прекршоци во Гази Баба

Вечер Прес - 28.10.2020

Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за прекршоци во сообраајот, соопшти МВР. За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а ...

Казнети 448 возачи во Скопје, од кои 52 за брзо возење

Вечер - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Frontline - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Опсервер - 28.10.2020

– На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Канал5 - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

24Инфо - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Казнети 448 возачи во Скопје, од кои 52 за брзо возење

Опсервер - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Бизнис Вести - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

еМагазин - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Либертас - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, скоро половина од нив во Гази Баба

Република - 28.10.2020

Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за прекршоци во сообраќајот, соопшти МВР. За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а ...

Казнети 448 возачи во Скопје, од кои 52 за брзо возење

Точка - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Вечер Прес - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Курир - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Тешка сообраќајка пред Собрание

24Инфо - 28.10.2020

Голема сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила на раскрсницата пред Собранието го отежнува сообраќајот во центарот на градот, пренесува Сител. Нема информации за повредени но од местото на настанот се гледа дека се уништени двата семафора на ...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Алфа - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

МВР: Во Скопје вчера казнивме 448 возачи

Денешен - 28.10.2020

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење 52 прекршоци. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека со засилените акциски ...

Тешка сообраќајка пред Собрание

Скопје инфо - 28.10.2020

Голема сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила на раскрсницата пред Собранието го отежнува сообраќајот во центарот на градот, пренесува Сител. Се работи за незгода која се случила на булеварот 11 октомври помеѓу зградата на парламентот и ...

448 санкционирани возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

MakPress - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за ...

Казнети 448 возачи во Скопје, од кои 52 за брзо возење

Centar - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на ...

448 санкционирани возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

Скопје инфо - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот... На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на ...

Во петок изменет режим на сообраќај на патот према Охрид поради изведување на градежни работи

Скопје24 - 28.10.2020

Г.П. Викторија Инвест известува дека на 30.10.2020 (петок), ќе се започне со изведување на градешни работи на пат на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата помеѓу с.Климештани – с.Мешеишта, каде ќе има изменет времен режим на сообраќајот.

Умерен сообраќај по суви коловози

Кумановски м. - 29.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Умерен сообраќај по суви коловози

Независен - 29.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Умерен сообраќај по суви коловози

Опсервер - 29.10.2020

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, со умерен интензитетот на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Умерен сообраќај по суви коловози

А1 On - 29.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Умерен сообраќај по суви коловози

Сител - 29.10.2020

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.